Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Autópályán miért nem tud...

Autópályán miért nem tud rendet tenni a rendőrség?

Figyelt kérdés

Lehet hogy talán a közlekedésbiztonság kategóriában kellett volna kérdezni,de talán itt olvassa rendőr is.

Ma mentem autópályán egy középkategóriás kocsival,én is tudtam volna száguldozni,de betartottam mindent.

Felháborító,hogy sokan mit megengednek maguknak,és az a legfelháborítóbb,hogy sehol egy ellenőrzés,egy leállítás,és gondolom azért is száguldoznak nagyon sokan,mert meg lehet tenni büntetlenül.130-nál állat módjára rámásznak az emberre,totál balesetveszélyesen,levillognak,és szakadó esőben 160 körül elhúznak.

Nem egy autós csinál ilyet,hanem sokan!

Kérdezném,hogy az agyondicsért magyar Rendőrség miért nem tud megoldást találni a normálisan közlekedők védelmébe érdekében az ilyenek kiszűrésére.

Privátkocsiból videófelvétel,félreállítás,helyszíni 100 ezer,jogsit bevonni legalább 1 évre.

Érdekes módon én mindig csak azt látom,hogy a könnyű prédára másznak rá,a nagy terepjárósok,meg ilyesmi kategóriásokat soha nem ellenőrzik.



2016. okt. 20. 21:44
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
71%
Így sincs elég rendőr az ország több pontján, így gondolom nincs honnan autópályára vezényelni. Na meg mit érsz, ha ott a mobilnet és applikáció a telefonon és bejelzi, ha trafi lesz vagy ellenőrzés.
2016. okt. 20. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
89%

azért, ha 130-al mész, 160-al nem "húznak" el melletted.

Én stabil 140-el szoktam közlekedni, ha beérek vkit a külsőn 150-160 körül elmegyek mellette majd visszasorolok. Ha meg vki előzés közbe beér mert 180-190+-el megy, az majd szépen lelassít, ilyeneken nem aggódok. amúgy rengeteg fix és mobil traffi van, persze ezeket nem hatja meg a büntetés a legtöbb esetben, de a "büntetlenül" kifejezés elég erős.

2016. okt. 20. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
84%

Ha 130-al előzöd a másik 130-al menőt megtörténhet.

Amugy kapcsolj már be egy gps-t hogy meglásd az óra szerint 130-ad csak 118.

Engem jobban zavar a tüttyögő mint aki elhúz a belsőben és balesetveszélyesebb is.

2016. okt. 20. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
20%
A trafipaxot már rég be kellett volna tiltani, rendkívül balesetveszélyes. Nekem volt hogy egy éjjel nyolc is a szemembe villant, reggelre már alig láttam.
2016. okt. 20. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
72%

Azt amúgy tudtad, hogy Németországban, nincs sebességkorlátozás? Nem ritka, hogy 160-nál simán húznak el melletted. Na azok mehetnek vagy 230-240-el. Jó azok olyan kocsik is...


De a lényeg, hogy nincs több baleset ott a pályán mint itt.

Szóval lehetne 'nyomni neki' csak ésszel és akkor semmi gond.

2016. okt. 20. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
89%

Azért német pályán se végig, csak bizonyos szakaszokon.

És megjegyzem, jó megoldás, mert akinek nehéz a lába,

az gyorsan elszáll, jó esetben egyedül. Öntisztító autópálya :)

2016. okt. 21. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
77%

Azért vannak finom bírságok igrenden :) És nem, nem 100ezer ...:)


Egy rendőr.

2016. okt. 21. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Az ugyan úgy veszélyes, aki 80-al 90-el megy... A legtöbbször azokat kell kerülgetni, na meg persze a kamionokat... Ha stabilan menne midnenki 130-140-el akkro nem lenne semmi gond... vagy legalább 3 sávos lenne a pálya gyors-közép-lassú járműveknek.
2016. okt. 22. 05:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
150-ig pedig nem fognak megbüntetni senkit, annál is inkább, mivel a km óra is csal felfelé, és van 10% tűréshatár is.
2016. okt. 22. 05:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Melyik autópályával van a gondod?

Rendszeresen a 6-oson megyek, semmi problémám nincs, laza a forgalom. Ritkán a 3-ason, na, ott elég sűrűn követik egymást, de a magam részéről egyszer sem tapasztaltam kirívó magatartást. Sőt, inkább azt tapasztaltam, hogy a kilométeróra szerint 140-re beállított tempomattal (ami a GPS-em szerint csak 132km/h volt) egymás után érem utol ez előttem haladókat és kényszerültem előzésre.

A 7-est és az 1-est lehetőség szerint kihagyom, de mivel nem a fővárosban lakom, ezt könnyen megtehetem. Az 5-ösön még nem volt dolgom, az ottani forgalmat nem ismerem.

2016. okt. 22. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!