Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Idézés szabálysértési ügyben...

Idézés szabálysértési ügyben mit jelent?

Figyelt kérdés
Kifogást nyújtottam be egy szabálysértési határozat ellen,mivel azt nem én követtem el. Kértem a bizonyítékaim alapján,hogy vonják vissza és szüntessék meg az eljárást ellenem. Ma jött a tértivevény,hogy idézés.A levelet még nem tudtam átvenni. Ez mit jelent? Számíthatok arra,hogy meghallgatnak és a bizonyítékaim alapján megszüntetik az eljárást ellenem? Köszönöm a válaszokat!

2016. okt. 26. 10:45
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

az idézés minden esetben azt jelenti, hogy valahol kötelezően meg kell jelenned ("beidéznek").

Ha közlekedési szabálysértés, akkor a rendőrség kölekedési osztálya lesz az, de a levélben le lesz írva, hogy hova kell menned. Engem tanúnak idéztek be régen, benne is volt a levélben valami olyasmi, hogy a távolmaradás bűntetőjogi következményeket von maga után.

2016. okt. 26. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Meg kell jelenned a megadott helyszinen.ennyi.

Ott majd megtudod miért.

Mindenesetre el kell mondanod ugyanazt a sztorit újra.

Remélem nem csináltál semmi morálisan elitélendőt.

A jogilag elitelendő az már más tészta.

Ott lehet hazudni.

2016. okt. 26. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Személyes meghallgatásra idéztek közlekedési szabálysértés miatt. Hiteles kölcsönadási szerződésem van a nevezett gépjárműről. A cselekmény idejére pedig megdönthetetlen alibim,fényképekkel,tanúkkal. Ezeket mind bemutatom,így remélem megszüntetik ellenem az eljárást!Én semmit nem követtem el.
2016. okt. 26. 23:44
 4/11 anonim ***** válasza:

valószínűleg be fogják idézni a másik felet is, és ha ő elismeri, hogy az adott időpontban nála volt az autó, az fog téged tisztázni. A felsorot bizonyítékok nem feltétlen bizonyító erejüek. Ha lenne az adott időben pl másik városból egy parkolójegyed, vagy egy számlád, nyugtád, esetleg egy VÉDA felvételed (ha mentél át ilyen alatt, nyugodtan kérvényezd a felvételek kivizsgálását, mert minden áthaladóról fénykép készül, függetlenül attól, hogy éppen sértett-e szabályt vagy nem, de ez szerintem pénzbe kerül), vagy bármi, hivatalosabb irat, azzal tisztázhatod magad egyértelműen.

De a legjobb, ha beismeri az, aki vezette. Ez sok hercehurcától mentene meg, illetve a viszonyotok se romlana (mert nyilván jóban vagytok, ha kölcsön adtad neki az autódat)

2016. okt. 27. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Több tanúm van,többek között a buszsofőr,hogy az adott időpontban busszal utaztam egy távolsági járaton. Több tanúm abból a városból,ahol akkor tartózkodtam.És fényképek az adott cselekmény idején a másik városban amik készültek. A szerződés pedig 2 tanúval lett hitelesítve,gondolom ennél több bizonyíték nem nagyon kell. Én biztosan nem lettem igazoltatva,hiszen arról tudomásom lenne,majd kíváncsi leszek az aláírásra az iratismertetéskor,hiszen én nem írhattam alá,ha még abban a megyében sem voltam.
2016. okt. 27. 14:51
 6/11 A kérdező kommentje:
Ma beszéltem egy Jogász ismerősömmel. Igen is el kell fogadniuk a bizonyítékaimat,amennyiben nem,úgy majd a Bíróság mindenképp helyt ad a kifogásomnak,hiszen a rendőrség dolga a vád bizonyítása. A bíróság pedig elfogad minden olyan közvetlen bizonyítékot ( legyen ez egy perdöntő fénykép),amely alátámasztja az ártatlanságomat. Így,amennyiben a rendőrség nem vonja vissza a határozatát,kérhetem a bírósági eljárást,ott pedig minden bizonyíték mellettem van. Sőt belső vizsgálat elrendelését is kérhetem az ORFK-ól mert nagyon sántít az egész történet!
2016. okt. 27. 23:50
 7/11 anonim ***** válasza:

Jobb lenne (szerintem) az ismerősöddel való jó viszony megőrzése érdekében, ha együtt beslattyognátok a zsarukhoz, és beismerné, hogy ő vezette az autót. Egy bírósági ügy nem éppen használ egy jó viszonynak.

De persze ha nincs más mód, akkor marad a bíróság. Ügyvéd, perköltség stb, nem kellemes dolog.

2016. okt. 28. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Nem ismerősnek adtam kölcsön,mivel autókölcsönzéssel foglalkozom. A Szabs. törvény pedig úgy rendelkezik,hogy amennyiben az eljáró hatóság nem vonja vissza a határozatát 8 napon belül,úgy beidéznek szóbeli meghallgatásra.Ezután vagy visszavonják vagy megváltoztatják,vagy helybenhagyják a határozatot. Ellene 8 napon belül panasszal lehet élni,és kérheti a panaszos a bírósági tárgyalás tartását az ügyben. Ott pedig,mivel elfogadják a fénykép,vagy videó felvételeket,így eltörölhetik a rendőrségi határozatot,és megszüntethetik az eljárást. Ehhez semmilyen ügyvéd nem kell,és nincs perköltség! Azért köszönöm a választ!
2016. okt. 28. 12:39
 9/11 A kérdező kommentje:
Ja..az kiderült,hogy nem adta oda az iratait és a kölcsönadási szerződést sem mutatta fel,így a jármű forgalmija alapján szereplő adatokból az én nevemben nyilatkozott,és az én nevemet írta alá! Szóval ezért még akár nagyon megütheti a bokáját,hiszen visszaélt az adataimmal. Megindították a nyomozást emiatt!!
2016. okt. 28. 12:44
 10/11 anonim ***** válasza:
Így már más. Senkid neked a tag, a nevedben írt alá, tehát nem jóhiszeműen járt el, veled ellentétben. Akár jelentsd is fel. Rendőrségi dokumentumot írt alá a nevedben, simán közokirat hamisítás, és csüccs. Ennyi
2016. okt. 28. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!