Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Szerintetek milyen társadalmi...

Szerintetek milyen társadalmi rendszerrel fejlődhetnénk jobban?

Figyelt kérdés

Nem vagyok jártas annyira a politikában, ezért nem arra vagyok kíváncsi, hogy ki az aki a kommunisták és ki az aki a demokraták pártján áll. Inkább leírom az én véleményem és ehhez hasonló válaszokat szeretnék. Köszönöm!


Én úgy gondolom, hogy az utópiát soha nem fogjuk elérni. Mindig lesznek jobb és rosszabb vezetők közöttünk, és mindig újra tönkre fog menni a társadalom, majd kivirágzik. Szerintem a legjobb az lenne, ha mi, szürke emberek, nem is foglalkoznánk a politikával. Nem kellene törődnünk a vezetőinkkel. Az lenne a legjobb, ha nekünk megtiltanák a szavazást. Ennek fejében azonban azt akarom, hogy jól érezzem magam. Ez nem azt jelenti, hogy legyen egy utópisztikus állam, ami mindenki vágyát kielégíti, hanem legyenek szabályok, amiket igenis be kell tartani, DE mindenki biztonságban érezhesse magát.


Természetesen, aki akar a politikával foglalkozni, az politikai ágra léphet, katona lehet, stb. De a háborúkból a polgárok maradjanak ki. Ha valaki kirobbant egy háborút, akkor még mielőtt egymásnak esnének, a csatateret likvidálják, biztosítsák a biztonságot a polgároknak.


A katonaság és a politikusok azonban nem szólhatnak bele, hogy hogyan működjön a gazdaság. Persze, részben irányíthatják, hiszen ez az ő érdekük is, de pl a kutatók bármikor megvalósíthatnák ötleteiket, nagyobb, jobb projekteket hozhatnak létre, fejlődhetnek.


Ez miért lenne jó?

- Az átlag ember biztonságban tudhatja magát, még, ha hülye is a politikához, tudhatja, hogy nem fogják fegyverrel megölni.

- Ugyan gazdaságilag nem lehetünk teljesen szabadok, de legalább nagy ötleteket is megvalósíthatunk. Nem országok zászlaját tűznének ki az emberek a Holdra, hanem cégek logóját. Csapatok szimbólumát. Egy autóról nem az fog eszünkbe jutni, hogy ez egy francia sz*r, hanem hogy ez egy xy nevű csapat bénasága.

- És még rengeteg előny


Miért lenne rossz?

- Nem irányíthatnánk, hogy hová tartozunk. Nem mondhatjuk, hogy "én magyar vagyok", mert bármelyik pillanatban végbemehet a likvidálás, és onnantól kezdve, az már nem a mi országunk/területünk.

- A tudomány feltörne, hiszen lenne pénzünk fejleszteni, kutatni, de amikor háború van, akkor várnunk kell.

- Akár túl is népesedhet a Föld, de úgy gondolom a természet megoldaná a problémát, azzal, hogy védekezni kezd ellenünk. Éhínség kialakulhat, járványok, stb.

- És még rengeteg hátrány


Igen tudom, ettől az ötlettől nagyon távol vagyunk. Arra lennék kíváncsi, hogy ti szerintetek mi működne? Mit áldoznátok fel azért, hogy jobb legyen a társadalmi rendszerünk? Én büszkén mondom, hogy magyar vagyok. De ha a tudományt akarom szolgálni, akkor meghoznám az áldozatot, hogy nem büdös ci**nyozom le a másikat, hanem emberként tekintek rá.


Előre is köszi!


2016. dec. 21. 17:31
 1/3 anonim ***** válasza:
A nyakkendős tolvajok kezének levágásával.Bár lehet inkább a fejét kéne...
2016. dec. 21. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
76%
Nem olvastam teljesen végig a kérdésed,de szerintem a liberális demokrácia lehetne a legtökéletesebb,ha ehhez tartozna egy magas társadalmi műveltség,és nem az lenne,hogy van pár pénzember,aki bármit megtehet,mert a közember ahhoz is hülye,hogy felfogja,hogy mi történik.
2016. dec. 21. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Hát épp ez a baj, hogy a közember nem fogja megérteni soha, hogy hogyan működik a mai politika. Ezért kellene őket teljesen korlátozni, hogy ők ne szólhassanak bele az irányításba. Ha viszont olyan emberek irányítanak, akiknek ez a "szakmájuk", erre specializálódtak, azok megérdemlik az irányítást, ők az erősebbek közé tartoznak. Persze, akkor lehetne ez jó, ha elegendő pénz folyik az illető vezető zsebébe, így már nem a vagyon fogja érdekelni, hanem a társadalom jóléte. Illetve persze itt azt is el kellene érni valahogy, hogy ne csak az egyetemi papír számítson, hanem ahol tényleg megtanul valamit az ember.
2016. dec. 21. 22:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!