Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Minek számít, ha egy rendőr...

Minek számít, ha egy rendőr ilyesmit csinál? Szabad így viselkednie?

Figyelt kérdés

Elnézést, ha rossz kategóriába írom, de nem tudom, pontosan hova illene a kérdésem. Talán butaságnak is tartják majd az emberek, de fúrja az oldalamat.

Voltam egy buliban. Ittam egy sört még a party kezdetén. Rá több órára, úgy döntöttem, hogy hazamegyek. Nyilván autóval voltam. Elindultam, és útközben lemeszelt egy rendőr. Megfújatta velem a szondát, és 0.16-ot mutatott a kütyü, (egyáltalán nem voltam részeg, vagy akármi, de a szonda ezt az értéket mutatta.) Közölte velem a rendőrúr, hogy mivel meghaladta az érték a 0,15-öt, ezért ő előállít engem, és bevisznek az őrsre is. Nem voltam boldog, de ez van, az az icipici már elég volt ahhoz, hogy balhé legyen. Bevittek, jött a papírmunka, megkaptam a bírságot, és kicsit bent is tartottak egy irodában. Ment a tipikus hatalmi játszma, amit a legtöbb rendőr űz. Az egyik üvöltözött velem, a másik meg teljesen felháborodott, amikor szóltam neki, hogy a nyomtatványokra rosszul írta fel a rendszámomat. (Nem pofátlanul, csak teljesen normális hangnemben megjegyeztem, hogy a két papíron az egyiken hibás a rendszámom, mert elírta.) Erre elkezdett velem bunkózni, hogy én itt ne karattyoljak, mert ő széttép engem kettébe a hülye papírokkal együtt, (szó szerint ezt mondta nekem), aztán, amikor kiment a helyiségből, a kezébe vette a pisztolyát, és elkezdte hintáztatni a kezében úgy, hogy néha felém fordította a fegyver csövét egy-egy másodpercre, mintha rám célozna vele. Eléggé egyértelmű, hogy rémisztgetésnek szánta a dolgot. Egy rendőrnek szabad így bánnia azzal, akit bevisznek ittas vezetésért? Ez nem minősül törvénybe ütközőnek? Mármint, eléggé fenyegetőnek tűnt ez az egész. Hozzám ugyan nem nyúlt, de akkor is... Nem értem miért kell úgy bánni velem, mint egy darab sz*rral. Nem csináltam valójában semmit sem. A csekkre írt összeget kifizetem, mert nincs más választásom, de ez a viselkedés azért szerintem eléggé durva. Ti mit gondoltok?



2017. jan. 15. 16:16
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:
3 órája ittam azt a sört, és normálisan viselkedtem.
2017. jan. 16. 14:20
 12/16 A kérdező kommentje:
Bár, tényleg nem leszegett fejjel álltam, és jókisfiús sem voltam. :D
2017. jan. 16. 14:47
 13/16 anonim ***** válasza:
100%

Imádom ezt a sok rendőrségi szakértőt.


"Amilyen az adjisten, olyan a fogadjisten"

Én ezt vallom, amíg a tiszteletet megkapom, addig meg is adom.

2017. jan. 17. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
Hát azt nem tudom, hogy lehet-e ilyet sinálni, de ez annyira poénosan felháboríto volt(én ezt mondom az olyan esetekre, mint a tiéd is), hogy írhatnálróla egy cikket és megjelentethetnéd valahol.
2017. jan. 20. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
én se nagyon hiszem el, h csak úgy bszta fel az agyát nálad. Egyébként gondoljunk bele, most még egy sör 3 órája, utána vezetés előtt, utána már két sör vezetés előtt, utána egy család miattad hal meg pl. Az ittas vezetést rohadtul nem tolerálnám semennyire, mert undorító, ha vki miatt meghal más. Bocsi, én is szeretek inni, de az ittas vezetőket nagyon utálom, és ezt még rosszabbnak tartom, mint a rendőrt, aki hadonászott a fegyverrel, ha tényleg volt ilyen, bár tudtommal be van minden kamerázgatva, (azért nem kaptál egy jó verést se).
2017. jan. 22. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hasznos válaszokat! :)
2017. jan. 23. 17:57
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!