Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Megvettem az állatkínzókat....

Megvettem az állatkínzókat. Lesz e bűntetés?

Figyelt kérdés

Kis városban lakom. Tegnap este nagy kutya visítást hallok egy kisutcán. Gondoltam megnézem és azt láttam hogy 3 18-20éves raszta gyerek kínoz egy kiskutyát. Szóltam nekik hogy azonnal hagyják abba. Erre az egyik elővett egy kést és megvágta vele majd felém kezdett szaladni. Szó szerint rommá vertem a társaságot. 5 éve MMA zok 2 éve versenyszerűen 15 éves vagyok 85kg. Térfigyelő kamera felvette az esetet bár nem tudom hogy hang társul e hozzá. Mind hárman bőven nyolc napon túl gyógyuló sérüléseket szereztek.

Késes srác: Egyből elvettem tőle a kést és ádámcsutkán rúgtam aztán a földön rátapostam a csuklójára 3 helyen eltört

2.srác Nagyon vékony volt ezért tudtam rajta dobni egyet de pont a bal lengőbordáira esett.Eltörtek...

3.srác marha dagadt volt és legalább 190 egy ütést be is szedtem szóval kénytelen voltam teljes erőből térden rúgni. Megúszta csak porcleválással és részleges szallag szakadással.

Jött a mentő. Rendőrök. A kutya elpusztult még este. Bevittek az örsre kihalgattak. Mire számítsak. Jó barátunk híres ügyvéd mindenben segíteni fog. Nem vagyok az a balhés típus de az állatokat imádom. Suliban jeles tanuló. Szóval nem ez a tipik elborult agyú MMA-s



2017. febr. 12. 14:20
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:
Vicces hogy nem tudtok komolyan venni. Onnan tudom hogy egyből kivizsgálták őket. Igen 10 évesen kezdtem MMA zni ebben mi a meglepő? Nővérem is ennyi idősen kezdte. Voltam bent az örsön kétszer. És nem lesz semmi. A komáknak pénzbírság nekem meg enye benye. Más kérdés hogy a szakosztályból kirúgtak mert az edző szerint túlzásba vittem szóval jövő héten kickbox+kondit kezdem. Szerintem ez szégyen. Megtanítanak arra hogy védd meg magad és ha meg kell akkor meg ez van. Suliban jól meghúrcoltak. És lehet lesz egy elbeszélgetésem az igazgatóval mert szerintük túlléptem a határt. A tesitanár pedig egész nap ugatott. Szóval aki chuckkal jön az valszeg valami puhap*cs aki még egy legyet se mer leütni és fingja nincs hogy egy küzdősport tanulásával az ember milyen erőre és lélekjelenlétre tesz szert..
2017. febr. 14. 22:58
 12/18 anonim ***** válasza:

Sajnálom hogy ez történt... :(

Pedig te csak jót akartál.


Hát sajnos Magyarországon az állatkínzóknak mindent lehet. Meg úgy általában a bűnözőknek is több joga van szinte mint bárki másnak.


Ez kb. olyan mint amikor a kutya elkapja a betörőt, és ezért elaltatják, a gazdáját meg megbüntetik. Milyen világban élünk istenem... :/

2017. febr. 14. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
100%

Tehat akkor osszegezve: mentel az utcan, lenyegeben megtamadtal 3 embert, akik nyolc napon tul gyogyulo serulest szereztek.

Megusztad egy ejnye bejnyevel, mert sem az önbiraskodas, sem a sulyos testi sertes nem állt meg.

Es persze a harom embert az egyedul, 15 evesen elintezted, mert volt akkora harcerteked es tapasztalatod es persze erőd.


En hiszek neked.

2017. febr. 15. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
Megérdemelték, nagyon jól tetted. Ebben a sz*ros országban úgysincs igazságszolgáltatás. Én is ezt tettem volna a helyedben ha ilyet látnék.
2017. febr. 20. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
49%

"A komáknak pénzbírság..." megkínoztak és kinyírtak egy kutyát, aztán pénzbírsággal megússzák.

Aha, mesélj még!


"244. § (1) Aki

a) gerinces állatot indokolatlanul oly módon bántalmaz, vagy gerinces állattal szemben indokolatlanul olyan bánásmódot alkalmaz, amely alkalmas arra, hogy annak maradandó egészségkárosodását vagy pusztulását okozza,

...

vétség miatt két évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő."

2017. febr. 20. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

#15 Álmodik a nyomor...


Hiába a jogszabály, a bírok nem tartják magukat ehhez, ezt még sosem vetted észre?!

Magyarországon még soha senki (!!!) nem kapott letöltendőt állatkínzásért, vagy állat életének kioltásáért. Nézz utána ha nem hiszed.


Egy szegedi férfi baltával szinte kettévágta a kutyája fejét.

Bíró ítélete: a férfi nem tarthat többé állatot.

Ennyivel megúszta.


Még csoda, hogy ezek az állatkínzók egyáltalán pénzbírságot kaptak, mert még ez is nagyon ritka. Nemhogy börtön...


Hát hol élsz te? Szerinted miért tüntetünk mi, állatvédők, minden évben, hogy végre elérjük az állatkínzók szigorúbb büntetését? Mert amíg csak pénzbírságokkal meg felfüggesztett börtönnel dobálóznak, addig az állatok helyzete Magyarországon nem fog javulni, mert efféle esetek szinte bármelyik nap megtörténhetnek, a várható büntetés pedig soha nem elég súlyos ahhoz, hogy bárkit is elriasszon az állatkínzás elkövetésétől...

2017. febr. 20. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
Lásd pl.: [link]
2017. febr. 20. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

Ilyen orbitális kamu kérdést is nagyon régen olvastam. Ne higyjetek nekik, az egész sztori kamu.

10 évesen legfeljebb testmozgást végeztél, nem MMA-ztál. MMA az egy versenyszabályrendszer. 13 évesen meg baromira nem voltál MMA versenyen, 14 évesen is neccesen tudnál elmenni versenyezni, főleg mostanában. Elég komolyan veszik már a korhatárokat, főleg MMA versenyeken. Már itt megbukott az egész sztorid.

Amiket meg leírtál legfeljebb a filmekben van. Csuklóra alapból baromi nehéz rátaposni úgy, hogy 3 helyen eltörjön. Rúgni meg legfeljebb Almacsutkát rúgtál te. A lengőbordás sztori is és a térdberúgós sztorid is erősen túlzás. Túl toltad a fantáziádat, de nagyon.

Igaz is lenne nem úsztad volna meg ejnye-bejnyével, nem tudtad volna a kérdést se kiírni, mert bevittek volna a rendőrök és azóta is fogva tartanának. Eltört csuklók, eltört bordák, részleges szallag szakadás, ez elég súlyos testisértésnek minősül, így ki se nagyon engednének a tárgyalásig.

Mi volt az eredeti koncepció, hogy miért teszed fel ezt a kamu kérdést? Hősnek akartad beállítani magadat egy kitalált sztoriban?

2017. márc. 31. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!