Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Van egy osztálytársam, akit...

Van egy osztálytársam, akit egy elég komoly dolog miatt felszeretnék jelenteni. Megtehetem ezt a telefonon névtelenül vagy mindenképpen személyesen kell megjelennem a rendőrségen?

Figyelt kérdés

Még soha nem csináltam ilyet, azért kérdezem.

A srác, és a társai is már mind betöltötték a 16-ot, tehát tudtommal elvileg elviheti őt/őket a rendőrség.


2017. febr. 13. 22:31
 1/8 anonim ***** válasza:
58%
A feljelentés minden olyan - a hatóság tudomására hozott - formához nem kötött közlés, amely meghatározott vagy ismeretlen személy által elkövetett bűncselekmény, szabálysértés gyanújára utaló tényállást, illetve adatot tartalmaz. A feljelentés bárkit megillető jogosultság, amelyet megtehet jogi és természetes, ismert és "ismeretlen, névtelen" személy is.
2017. febr. 13. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
80%

A feljelentést írásban és szóban is megtehető, a szóbeli feljelentést jegyzőkönyvbe kell foglalni. Mind az írásbeli, mind a szóbeli feljelentés megtehető anonim módon. Az anonimitás azok számára jó lehetőség, akik személyes félelmeik miatt nem mernek a rendőrséghez fordulni személyesen vagy nem kívánják vállalni a büntetőeljárás során a tanú szereppel együtt járó kötelezettségeket. Ez azzal a hátránnyal jár, hogy később a hatóság nem tudja felvenni a kapcsolatot a feljelentővel, ami nagymértékben megnehezítheti vagy meghiúsíthatja az eredményes nyomozást és így a feljelentés nem éri el a célját."


A rendőrségen szólj, hogy az anonimitásodhoz ragaszkodsz

2017. febr. 13. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
12%
Utálom az ilyen embereket mint te.. "Komoly" dologról van szó, börtönbe küldenél 16 éveseket, de a neved és az arcod azért nem adod hozzá.. Tudsz valamit? Szerinted fel kell őket jelenteni? Akkor menj be és tedd meg, ne sunnyogj mint egy komcsi.
2017. febr. 14. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
11%

Milyen jellemtelen vagy te kerdezo, hogy nevtelenul, hatulrol arulnal be masokat....


Mondd mar meg h milyen buncselekmenyrol van szo?

Ciganyok az osztalytarsaid esetleg?

2017. febr. 14. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
88%

3,4: Mi van, ha bántalmazzák őt? Elég gyakori a bullying a középiskolában. Ez esetben teljesen érthető, ha névtelenül akarja feljelenteni őket, mert ha mondjuk másokat is bántalmaznak, nem fogják megtudni, ki volt az. Ha megtudnák, akkor pedig valószínűleg még durvábbak lennének vele.


Kérdező, igen, tehetsz anonim feljelentést.

2017. febr. 14. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Valóban igaza van az előttem szólónak, elég durva dolgok is mehetnek egy középiskolában. Lopás, rablás, zsarolás és ehhez hasonlók...
2017. febr. 14. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm az értelmes válaszokat!

Kedves hármas, nem cigányok az osztálytársaim, és nem bántalmazásról van szó, nem szeretném ide kiírni, hogy miről is van szó konkrétan, de szerintem elég komoly dolog.

2017. febr. 14. 21:40
 8/8 anonim ***** válasza:
3%

# 5

Én meg azt gondolom hogy ha valakit fel akarsz jelenteni akkor az a minimum hogy adod hozzá az arcod. Ha félsz belekeveredni akkor nem kell jelentgetni. Ha fel akarsz lépni valami ellen akkor viszont tedd úgy mint egy egyenes ember.

2017. febr. 14. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!