Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Egy rendőr mennyit keres,...

Egy rendőr mennyit keres, mennyi szabad ideje van (konkrétan és ne azt irjatok h semmi), és hány évesen megy/mehet nyugdíjba?

Figyelt kérdés

Mik az előnyök és mik a hátrányok?

Normális válaszokat kérek!


2017. márc. 13. 21:18
 1/3 anonim ***** válasza:

Ez egy PDF fájl a fizetésről, ki tudod számolni hogy milyen végzettséggel ( okj-s képzés, altiszti iskola vagy tiszti főiskola ) milyen fizetésre számíthatsz: [link] [link]

A munkaidejük 8-12 óra + készenlét, azaz a nap többi része szabadidő. Ha a szabadságra gondoltál, akkor az változó, huszon néhány nap egy kezdő esetében ( de nem tudom pontosan ), magasabb rang, ledolgozott évek száma, családi állapot és gyerekek száma alapján kaphatsz plusz napokat, harminc néhány napra feltornázva az éves szabadságot.

Nyugdíjba normálisan mehetnek, de ha 25 éve rendőr valaki és elmúlt 52 éves, akkor kérvényezheti hogy kerüljön könnyített szolgálatba.

Előnyök, hátrányok? Sokan szeretnek, de legalább annyian utálnak. Ki kell szolgálni a hatalmat, ha tetszik amit mondanak, ha nem, állandóan parancsolgatnak, de segíthetsz másokon. Hivatás tudat is kell a pályához, pszichikailag elég megterhelő, sokan nem tudják jól csinálni ( agresszívvá válnak, rámegy a családjuk, az egészségük ). Az ember vagy szereti, vagy nem. Én nem tudnám csinálni, de nem is leszek rendőr. Van rendőr ismerősöm, aki viszont semmi pénzért nem csinálna mást, gyerekkori álma volt ez. Igazából az "előnyök-hátrányok" témáról egy rendőrt kéne megkérdezni, ő mindenre ki tud térni, én meg csak azt írtam le ami az eszembe jutott.

2017. márc. 13. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Válaszod nagyon köszönöm, szóval akkor 65 évesen mehetnek nyugdíjba?
2017. márc. 14. 11:06
 3/3 anonim ***** válasza:

#2-re:


Ha előbb nem halsz meg, de csak akkor. Viszont kapsz bajtársi temetést, fiatal, sose látott kollégák állnak majd a sírodnál, s ha volt elég csillagod, még a levegőbe is lődöznek búcsúztatóul.

2017. márc. 14. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!