Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Mihez van jogom a rendőrrel...

Mihez van jogom a rendőrrel "szemben"?

Figyelt kérdés

Nem a rendőrök ellen vagyok, tapasztalat.

60 éves, jó fizikális és mentális állapotban lévő rokonommal történt, hogy útépítés miatt egy kétirányú utca egyórányvá lett téve kb 2 napra, a behajtani tilos tábla kb 30 cm-re volt a föld fölött, tehát nem normális magasságban. A rendőr nem mondott se jelvényszámot, semmit. Helyben megbüntette 20'000 forintra, ami a maximális helyszíni bírság. Ilyenkor az embernek mihez van joga?

Mihez van ellenőrzéskor és mihez szabálysértéskor pl ha átlépem a záróvonalat? (Persze 0 ezrelékes alkoholszinttel és drogmentesen) Milyen jogai vannak az embernek?



2017. júl. 27. 20:40
 1/10 Gugu Gabor ***** válasza:
91%
A nem ismered el a szabálsèrtést , erre a rendőr feljelent, aztán lehet utòlag magyarázkodni.
2017. júl. 27. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Van egy zöld szám amin bejelentést tehetsz ha jogsértést tapasztalsz. Kérdés, hogy ezek hány százalékával foglalkoznak is...
2017. júl. 27. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Tehát nekem (vagy bárki másnak) semmilyen jogunk nincs a rendőrrel szemben. Olyanokra gondolok, hogyha megállít, akár csak egy közúti igazoltatás miatt, kötelessége nevet, jelvényszámot stb mondani. Közúti balesetnél meg egyértelmű, hogy okostelefonnal fényképeket csinál az ember és csak a valóságnak megfelelő jegyzőkönyvet ír alá.. Olyan ismerősöm is volt, aki rendőr rokonnal karambolózott és nem az ismerős volt a hibás.... Tudnék mesélni.

Nem ellenkezni akarok, ha megállítanak, csak érdekel, hogy mihez van jogom. Mert mikor a rokonomat a maximális kiszabhatóra megbüntették, holott nem is ellenkezett, se semmi, jelvényszámot se mondott a rendőr, se nevet, nem igazolta magát, ami teljesen jogtalan. Ezért érdekel, hogy ilyenkor mi a rendőr kötelessége, mihez van joga az autósnak. Ha meg Magyarországon úgy működik, hogy megállít a rendőr, egy zacskó mariskát bedob a kocsimba és lecsuknak (szélsőséges, de elképzelhező példa), akkor én mosolyogva ismerjem be?!?! :D

2017. júl. 27. 21:46
 4/10 Gugu Gabor ***** válasza:

A rendőrnek a napszakank kornak stb megfelelően köszönie kell aztán szépen elmondja hogy mi a probléma (intézkedés tárgya)

Jelvény számot, igazolvány számot, szolgálati helyet csak akkor kell közölniük ha kérdezed.

Ha a rendőr civilben van akkor kell kezdeni igazolvány felmutatásával bemutatkozásának stb.


Az ilyen esetekben ( ha már a rendőrt nem tudtad meg győzni) csak utòlag tudsz reklamálni pld nem volt jòl láthatò a tábla (fényképpel igazolod hogy benőtte a bokor pld). Mondjuk ezt érdemes átgondolni mert ha nem fogadják el az érvelésed a végeredmény több lessz mint a helyszíni bírság.

Aztán vagy elfogadják, vagy nem.


Szòval kb annyit tehetsz hogy nem ismered el a szabálysértést.

2017. júl. 28. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
És polgári peres eljárás nem indítható ilyen esetben?
2017. júl. 28. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Szerintem ha valaki jogtalannak tartja a vele folytatott eljárást, akkor polgári peres eljárás lenen indokolt az eljáró rendőr, vagy a rendőr kapitányság ellen, bár tudom, hogy ritkák az ilyen perek és szinte biztos is a kudarc egy ilyen országban, de én azért megpróbálnám és minél többen tennének hasonlóan, azzal csökkenne a korrupció.
2017. júl. 28. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Polgári peres eljárást bárki indíthat, bármilyen ügyben. Nincs megtiltva a fenti esetben sem. Az már más kérdés, hogy mennyi esély van megnyerni, de ezt egy ügyvéd meg tudja mondani.

A rendőrrel szemben pedig annyi jogod van, amit itt elmondtak: elkérheted az adatait, panaszt tehetsz az intézkedés ellen, nem kell elismerni a szabálysértést és akkor lehet menni a szab.sért. előadó elé magyarázkodni. Ellenőrzésnél és szabálysértésnél is ugyanazok a jogaid.

2017. júl. 28. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
59%
Akkor még jól is járt, mert behajtani tilos az fix 30.000 Közig bírság :)
2017. júl. 28. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Jól járt.... 60 éves embert megbüntetni 20 ezer forintra, mert behajtott 5 métert egy olyan útra, ami előtte nem még két irányú volt, aznap meg a föld fölött 30 cm-rel a tábla. Mindegy is, nem erről volt szó. Amúgy védheted a rendőröket (nyilván vannak rendesek is), de akit mondtam, hogy rendőr-feleséggel karambolózott és a kedves rendőrnej volt a hibás, leszedték a 30-as táblákat, mert 80-nal ment lakott területen és a másik lett kihozva valami 90%-ban hibásnak. Úgyhogy hagyjuk......
2017. júl. 28. 22:13
 10/10 A kérdező kommentje:
*egy olyan útra, ami előtte nap még két irányú volt
2017. júl. 28. 22:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!