Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Miért van ez a mentalitás...

Miért van ez a mentalitás Magyarországon?

Figyelt kérdés

A traffipaxxal kapcsolatban gyakran látom, hogy fikázzák a rendőröket meg hogy miért megy ki mérni meg stb.

Ma jelenleg Magyarországon kb akkor lőnek le lakott területen alapesetben, ha az órád kb 75-öt mutat.

Eleve ugye 69-től lőnek, de az óra ilyenkor nem 69-et mutat hanem legalább 73-74 körül, mert ráhagynak a gyártók.

Ez 50%-os túllépés.

Az ilyen miért anyázik?

Arról nem is beszélve, hogy a legtöbb baleset a gyorshajtás miatt van. Én is szóltam már rá másra, mikor az utcánkban gyorsulási versenyt "rendezett", mert ilyen helyen a 80 km/h igen is sok.

Engem soha nem büntettek még meg gyorshajtás miatt, pedig én is át szoktam lépni, tehát 50 helyett 60 stb.

Ha 51-től már lőnének megérteném, mert tempomat nélkül tartani az 50-et elég nehéz, 40-nel meg ne menjünk már.

Miért?


2017. júl. 30. 18:11
 1/6 anonim ***** válasza:
53%
A magyar ember vezetési szokásai merőben eltérnek a többi kultúráétól. A qrva anyázás és a bazmgolás mindennapos része az egészséges magyar vezetési kultúrának. Tisztelet a kivételnek...
2017. júl. 30. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
85%

A lakott területek belül be is kell tartani, mivel lehet kifut valaki eléd az útra.


A legtöbb embernek a rendőrök sunyiságával van a baja,olyan helyen mérnek,elbújva, ami a táblán kívül van.

2017. júl. 30. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Azt én se szeretem, ha majomkodnak, de itt nem erről van szó, hanem szimplán a mérés.
2017. júl. 30. 18:31
 4/6 anonim ***** válasza:
81%

Sok helyen előfordul, hogy indokolatlan a kitett pl 30-as tábla, vagy a rendőr hogy-hogy nem, pont ott mér a hétvégén, ahol hét közben építkezés van és emiatt tettek ki külön táblát.


Persze fotóztak már le engem is 50-es táblánál kb 72 km/h-val, ha jól emlékszem, be is fizettem zokszó nélkül. (2x2 sávos út, semmi forgalom, bőven belátható volt amúgy, senki nem veszélyeztettem, de ez van.)


Persze van aki meg csak panaszkodni szeret.

2017. júl. 30. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

"Arról nem is beszélve, hogy a legtöbb baleset a gyorshajtás miatt van."


Amelyben benne van a relatív gyorshajtás is, ami pedig nem mérhető kamerával. Úgyhogy van itt egy kis csúsztatás.


De egyetértek, a lakott területi 65 - hiszen elvben e felett büntetnek - azért tartható. Viszont azt sem szeretem ami Nyugaton van, hogy a szemem kifolyik, örökké a sebességet kell figyelni, képes a fricc 60 helyett 72 - re kiküldeni 15 euró büntetést, állítom a posta többe kerül.

2017. júl. 30. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Zápor 3.0 ***** válasza:
100%

Nagyon sok oka lehet ennek a mentalitásnak, hosszú lenne belemenni. Egyes emberek esetében a kellő intelligencia hiányáról van szó, vannak, akik mindig anyáznak, és bármit csinál a rendőr, akkor is kötsög. :)


Nyilván van jogos kritika, és jogos sérelem miatti ellenszenv is.


A 30-as táblánál trafizást se értem. Nyilván minden pletykának van alapja, de nem hinném, hogy ez is tömeges jelenség lenne. De tévedhetek is.


A bokorból trafizás miatti felháborodással se tudok azonosulni teljesen. Habár tudtommal valóban láthatóan kell elhelyezkedniük, de lássuk be, sok embernél ilyenkor tényleg csak addig tart a szabálykövetés, amíg el nem halad az út szélén álló rendőr mellett.


Kicsit olyan ez, mintha előre bejelentenék a járőr útvonalát, szerintem.

2017. júl. 30. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!