Ahogy a legtöbb weboldal az interneten, ez a webhely is cookie-kat használ, melyekre szükség van a weboldal teljes működéséhez. Weboldalunk böngészésével Ön elfogadja a cookie-k használatát. További információ
Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Politika » Rendőrség

A kérdés

Akinek pénzbüntetés helyett kellett leülnie a büntetését, meséljen róla! Milyen volt bent a bánásmód? Bilincs, motozás, ilyenek voltak?

Csak az írjon, aki átélt ilyet!

10-12 15:33  Privát üzenet  Tetszik 

A válaszok
1 2
Nincs bilincs.

A válaszíró 59%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/12Időpont 10-12 17:43 Privát üzenet
Éjszaka szeretkeztem a cellatársakkal. Én ugyan nem akartam, de nem kérdezték.

A válasz 35%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 51%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/12Időpont 10-12 18:44 Privát üzenet
Én nem éltem át, de az egyik ismerősöm kétszer is átélte + vár még a harmadikra, csak olyan szinten tömve vannak a börtönök, hogy 2 éve nem tudja leülni azt a pár napot.
Ugyanúgy bánnak veled, mint bármelyik másik rabbal, nem fognak kivételezni azért veled, mert csak pénzbüntetést ülsz le.

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 68%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/12Időpont 10-13 08:06 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

#3 Tehát megbilincselték, volt testüregi motozás is? Mintha letöltendőt kapott volna?

# 4/12Időpont 10-13 09:41 Privát üzenet
árokpart nevű felhasználó válasza:

Nyugalom a 3-as túloz. Nem nem leszel egyenlő a többi rabbal, mert ez eleve nem ítélet és nem bűntény csak szabálysértés. Fogház fokozat, civil ruhában lehetsz és intézményen belül oda mész és azt csinálsz amit akarsz, csak haza nem jöhetsz. Még abban sem vagyok biztos, sőt az is elképzelhető, hogy még rendes mobiltelefont is tarthatsz magadnál, mert ugye aki csak pénzbüntetést ül annak van munkahelye, kereshetik és igazából utána ugyanúgy visszamehet bármilyen pozícióba dolgozni. Ugyanis ez nem számít priusznak és nyoma sem lesz. pl. furcsa paradoxod, de a legfelsőbb bíróság elnöke is ha nem fizeti ki a pénzbírságot akkor neki is le kell ülnie, viszont attól még, hogy üli a bírságot nem veszíti el a státuszát. Tehát bent a fogházban is ugyanúgy ő a legfelsőbb bíróság elnöke. Azt akartam ezzel a példával érzékeltetni, hogy igazából a pénzbírságot töltő személy valójában egy elzárt civil személy és nem rab.

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 54%-ban hasznos válaszokat ad.
# 5/12Időpont 10-13 11:13 Privát üzenet
#5-nek van igaza. Én is a saját ruhámban voltam, nem kaptam még rabruhát se. Így nincs is meg az igazi börtön feeling :D

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 59%-ban hasznos válaszokat ad.
# 6/12Időpont 10-13 15:16 Privát üzenet
De hát akkor mi értelme van?

Ki fizeti akkor ki a pénzbüntetést? És milyen összegről, mennyi időről beszélünk ellenértékben?

Ez valami olyasmi, mint amikor színésznőkről írják, hogy adóelkerülés miatt csukták börtönbe őket?

A válaszíró 44%-ban hasznos válaszokat ad.
# 7/12Időpont 10-17 02:13 Privát üzenet
5000 ft/nap.

A válaszíró 59%-ban hasznos válaszokat ad.
# 8/12Időpont 10-17 08:16 Privát üzenet
Csizi8 nevű felhasználó válasza:

2000 Ft-ban is meg lehet határozni. Én annyiban szoktam :D

A válaszíró 55%-ban hasznos válaszokat ad.
# 9/12Időpont 10-17 10:09 Privát üzenet
Szóval, ha valakinek van pl.50 ezer ft pénzbüntetése, akkor leülheti 10 nap alatt is és 50 nap alatt is.

A válaszíró 44%-ban hasznos válaszokat ad.
# 10/12Időpont 10-17 14:27 Privát üzenet
1 2

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Miért van az, hogy Romániában pénzbüntetés jár a fütyülésért, de idehaza szabadon lehet megzavarni egy rendezvényt?
Kaphatok pénzbüntetést, ha egy Szovjetunió-térkép van rám tetoválva?
Minek számít, ha egy rendőr ilyesmit csinál? Szabad így viselkednie?
Mennyi pénzt kell fizetni egy toxikálóban töltött éjszaka után? ( vizelet minta volt csak, rendőrség kérésére) Ill mik a következmények?
Más bankkartyajaról levettem 41000 ft ot. Május 15 én tudódott ki. Bírósággra vitték az ügyet. Mikor kapom meg az idézést?
Mit lehet tenni (szabálysértési pénzbüntetés)?

Kérdések a Politika rovatbólKérdések a Rendőrség rovatból

Minden jog fenntartva © 2017, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Sitemap | Médiaajánlat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelmi szabályok | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu