Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Lehet éles lőfegyverre fegyver...

Lehet éles lőfegyverre fegyvertartási-és viselési engedélyem az alábbiak kritériumokkal?

Figyelt kérdés

NEM VICC a következő.

Járműmérnöki egyetemi hallgató vagyok a BME-n (Műegyetem) MSC-t letettem, épp Phd-zom. Elvégzem , és nem merem beadni rá a kérelmet. Szerintetek elfogadnák?

P9RC-t szeretnék.

De beérem egy PA63-mal.



2017. nov. 24. 19:50
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
93%
viselési? Nem.
2017. nov. 24. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
100%
Viselesi eselytelen. Tartasihoz is megvannak a feltetelek, hogy milyen vizsgak kellene stb.
2017. nov. 24. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 A kérdező kommentje:

És milyenek kellenek?

Viselési miért nem?(Éjjelre sem? Nem hülyeség, így tudom, hogy éjszaka hordhatod)

2017. nov. 24. 19:56
 4/24 anonim ***** válasza:
71%

Még a tartás is kétséges, kiforgatnak a pszichológiai teszten úgy hogy el megy a kedved tőle.


Feketén miért nem szeretnél?

2017. nov. 24. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 A kérdező kommentje:

Mert nem akarom a nevem bemocskolni.

És aztán ülhetek, egy ezért tanultam akkor ennyit???

2017. nov. 24. 19:58
 6/24 A kérdező kommentje:
Milyenek a pszichológiai kérdések???
2017. nov. 24. 19:58
 7/24 anonim ***** válasza:
100%
A tartási nem nagy cucc. Fegyvervizsgát kell tenni és belépni lövész sportegyesületbe. A viselési valóban nem egyszerű, arról jobb ha leteszel, ha elmész tanfolyamra majd megtanulod miért.
2017. nov. 24. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
79%

Nem kapnál viselésit. Viselésit csak indokolt esetben ( veszélyes munka, fenyegetések, stb együtt ) kaphatnak bizonyos emberek: bírók, politikusok, ügyészek, képviselők, stb. De ők is csak indokolt esetben.

Tartásit már könnyebb szerezni, ahogy le is írták, kell egy sportegyesületnél tagnak lenni, pár feltételnek megfelelni, letenni egy vizsgát és kész is.


Ugyanakkor miért akarsz éles lőfegyvert viselni? Vegyél gáz-riasztó vagy gumilövedékest pisztolyt, ami elég hatásos önvédelmi eszköz ( mindkettőt tapasztalatból mondom, a gázpisztolyt pepper lövedékkel rajtam próbáltuk ki ismerősi körben, meglehetősen kellemetlen, gumilövedékes pisztollyal pedig céltáblára lőttünk, így nem tudjuk mennyire fáj, de láttunk képeket milyen nyomot hagy: [link] . Hidd el, akit ilyennel meglőnek, nemigen akar utána kötekedni ).

Ráadásul ezeknek nemcsak tartása, hanem viselése is legális, rendőrségen bejelented, pár ezer forint, kapsz egy papírt és viselheted is.

2017. nov. 25. 03:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 kovpet ***** válasza:

"Viselési miért nem?"


Azért, mert szubjektív az elbírálás és az eredmény valahogy mindig a "nem".

2017. nov. 25. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 A kérdező kommentje:

De miért????

Egyébként ha otthon tarthatom, bejönnek fegyveresek(mert a környéken szinte mindenki szerzett feketén) akkor elővehetem, és a házban a sarkoknál fedezhetek vele?

2017. nov. 25. 11:32
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!