Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Elvették a kocsim forgalmiját...

Elvették a kocsim forgalmiját a rendőrök "tiltott ablakvédő fólia miatt", most mi lesz euzán, mennyi büntetésre számíthatok?

Figyelt kérdés

Szlovákiából vettem a kocsit 8 éve, többször volt műszakin, sehol semmi gond nem volt, eleve úgy vettem hogy rajta volt a fólia. Kérdezte a rendőr, hogy plasztikkártyám van-e? Olyat nem is láttam, mondtam, hogy így vettem a kocsit, eleve rajta volt, de az "őket nem érdekli".

Megmérték valami cuccal a fényáteresztő képességét, és az csak 30% volt, és legalább 70%-nek kéne lennie.


Meg kérdezétk, hogy miként ment át műszakin így? Hát átment több különböző helyen is.


Kérdéseim:

Mekkora büntetés lesz?

Újra kell műszakiztatni?

Panaszt tehetek-e a műszakiztatást végző cég ellen?

És a rendőrök ellen? Bunkó prosztók voltak.


Haszongépjárműről van szó és most kirántották alólam a munkaezközömet ki tudja meddig!



2018. jan. 25. 09:51
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:
SŐT! Megvan lementve az internetes hirdetés is, képekkel.
2018. jan. 25. 10:46
 12/18 anonim ***** válasza:

Kiszabnak egy büntetést, újra vizsga aztán tovább lépsz.

Nem tudom az elmúlt 15 évben hol éltél, de elég sokan tudják ezt a szabályt. A másik ha nyitott szemmel jársz, akkor láthattad, csak az oldalsó és hátsó szélvédők vannak fóliázva.

2018. jan. 25. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim válasza:

Ez jogos volt, de én mindenképpen visszamennék oda ahol vizsgáztatták a kocsit (nem rögtön feljelentés,panasz) és elmondani mi történt.

Én jártam már úgy, hogy szanaszét vizsgálták a kocsim,de nem találtak semmit végül megkérdeztem mennyi hiányzik még a napi keretből. Csak nézett

2018. febr. 15. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

Azt is tudod bizonyítani, hogy amikor vizsgáztattad az autót, már akkor rajtva volt a fólia, ugyanis minden vizsgáztatáskor, minden oldalról lefényképezik az autót, amit itt meg is nézhetsz:

[link]


(Ügyfélkapu hozzáférés kell hozzá, okmányirodában igényelhető.)

2019. ápr. 9. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
mi lett a vége az ügynek? Megírnád?
2020. dec. 16. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:

Szia! 30 ezer forint büntetés lett. Nem olyan vészes összeg, nem szórakoztam vele.


De lényeg, hogy a vizsgáztatásnál mindenki hibázott.

2020. dec. 17. 08:18
 17/18 anonim ***** válasza:

Rendőri eljárás ellen tegyél panaszt, kissé túllépték a hatáskörüket!


Egy nyüves közlekedési rendőr nem közlekedési hatósági vizsgaállomás!


Legközelebb jelentsd fel a rendőrt!

2021. jún. 23. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Mellesleg vannak olyan bevont szélvédők ami uv/infra visszaverősek, nem kell fólia sem, csak tükröződést látnak, de azt nem, hogy ki vezeti a kocsit.
2021. jún. 23. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!