Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Állítólag feljelentettek! Mit...

Állítólag feljelentettek! Mit tegyek ezek alapján SOS!?

Figyelt kérdés

Volt 1 férfi akivel találkoztam volna de nem jött el a randira! Ezek után sok embernek elmondtam, hogy XY nevű ember nem jött el a talira!


A férfi ezt zokon vette és állítólag feljelentett becsületsértésért. Üzenetbe mondtam el sokaknak h nem jött el a talira. Persze csak nevet irtam nem konkrétan azt h ő az aki itt és itt lakik stb.


Azt mondja közfeladatot ellátó személy és kinyomozta hol lakom ki vagyok és ez alapján jelentett fel. Mindenesetre sztem neki ehhez se volt joga. Lehet ebből az ügyből valami vagy sem?


2018. jan. 26. 20:49
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
Ez egy baromság, te meg hülye vagy!
2018. jan. 26. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:
Viszont ha név alapján említettem embereknek levélben, hogy XY nem jött el a talira? Akkor itt valóban becsületsértés történt?
2018. jan. 26. 22:17
 13/17 anonim ***** válasza:
100%

Dehogyis! Azt sem tudod ezek szerint, hogy mi az a becsületsértés. Azt csak a sértett munkakörének ellátásával, közmegbízatásának teljesítésével vagy közérdekű tevékenységével összefüggésben lehet elkövetni és nagy nyilvánosság előtt.

Hogy merítené már ki, ami történt ezt a tényállást? Sehogy!

Meg nem lehetsz ilyen ostoba! Csak szívat téged!

2018. jan. 26. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:
Hát remélem is, hogy csak szivatás a dolog!
2018. jan. 26. 22:27
 15/17 anonim ***** válasza:
100%

Persze! Ha meg a hülye ez alapján tényleg feljelentett volna, akkor azt a feljelentést elutasítják, mivel a cselekmény nem bűncselekmény.

Ha meg kamuzott más dolgokat is, hogy kimerítse a becsületsértés tényállását a sztori, akkor azt neki kell bizonyítani a bíróságon

2018. jan. 26. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

#13 nem csak nagy nyilvánosság előtt lehet elkövetni, az de teljesen helytálló.

Ha feljelentett volna elütasítják a francba ez is igaz.

Kérdező majd akkor ha esetleg valami csoda folytán idézést kaptnál, amit nem fogsz, akkor írj ki kérdést :D

2018. jan. 27. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim válasza:

Persze,hogy nem jelent meg,valószínűleg nem engedték ki a zárt osztályról:)

Méghogy becsületsértés,ugyanmár.Beszélj a szüleiddel és válogasd meg hol és kivel ismerkedsz.

2018. jan. 27. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!