Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Igaza volt a rendőrnek?...

Igaza volt a rendőrnek? Jogosan haragudott ránk?

Figyelt kérdés

Néhány évvel ezelőtti történetről van szó:

A nővéremmel kutyát sétáltattunk, egy csendes külvárosi utcában, a járdán. Sok növény, főként fák szegélyezték az út szélét, tehát nem nagyon láttunk ki a járdáról. De egyszer csak azt vettük észre, hogy az autóút szélén (a tőlünk távolabb eső oldalon) egy rendőr áll a kutyájával, "bevetésre készen". Nem hagyományos egyenruhában volt, hanem olyan feketésben. Szemben pedig az út végén 2 rendőrautó állt.

Azonnal rájöttünk, hogy valami akció közepébe csöppentünk. A kutyásról úgy tűnt, mintha épp az egyik túloldali házhoz kellett volna behatolnia. De még csak állt tulajdonképpen az út szélén, készülődött vagy nem tudom. Ahogy közelebb értünk, a kutyája észrevette a miénket, és elkezdte figyelni. Ő pedig pont akkor vette le róla a pórázt. Észrevett minket ő is, és nagyon mérges lett, hogy eltereltük a kutyája figyelmét, és nagyon bunkón ránk ordított, hogy "vigyétek már innen azt a kutyát!". Nagyon megijedtünk, igyekeztünk gyorsan eliszkolni, de nem tudtunk lefordulni, el kellett gyalogolnunk az utca végéig és csak ott tudtunk elkanyarodni másik utcába. Ráadásul idős kutyával voltunk, szegény nem is tudott, csak lassan bicegni, úgy húztuk őt magunk után hogy szinte fuldoklott, csak hogy minél hamarabb eltűnhessünk onnan.


Nagyon mély nyomot hagyott bennünk az eset, megijedtünk és rosszul esett, hiszen nem tudjuk, miért mi voltunk a hibásak. Az utca nem volt lezárva, mikor elkezdtünk arra sétálni, még semmi sem volt. Honnan tudhattuk volna, hogy nem szabad arra mennünk? Én értem, hogy nem örült neki, hogy ott vagyunk, ráadásul egy másik kutyával (aki amúgy szépen nyugodtan, pórázon jött mellettünk, az ő kutyájával nem is törődve!), de azért így rákiabálni két fiatal lányra, csak mert rosszkor voltunk rossz helyen, nem hiszem, hogy helyénvaló.


(Utólag kiderült amúgy, hogy mi volt az akció: egy drogcsempészen ütöttek rajta, a saját házában.)


Szerintetek igaza volt?

Ha igen, mit kellett volna másképp csinálnunk?

Szerintem ilyen azért máskor, máshol is simán előfordulhat, hogy valaki éppen kutyát sétáltat ott, ahol rendőrkutyát akarnak bevetni. Hogy lehet erre felkészülni egy kutyatulajdonosnak?



2018. máj. 31. 04:43
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
25%
Ne haragudj, hogy ezt irom, de ilyen dolgokon miert agyalsz egyaltalan? Bevetes volt, veszelyes szitu, nyilvan ideges is volt, kicsit csunyabban szolt ratok, ez van. Lepjetek tovabb.
2018. máj. 31. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
37%
Mi az hogy nagyon mély nyomot hagyott bennetek? Egy ilyen apró eset? Szerinted mennyire volt a rendőr adrenalin szintje megdobva? Nem hinnem hogy akkor tudott volna szépen aranyosan beszélni. Plusz így hogy erőteljesen mondta rögtön megértettétek hogy el kell onnan menni, és így nem történhetett nagy baj veletek.
2018. máj. 31. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 A kérdező kommentje:

Amúgy egyáltalán nem rágódok ezen a dolgon, hiszen legalább 5 éves történetről van szó, Csak a múltkor eszembe jutott, és gondoltam, megosztom veletek.

Érdekes válaszok jöttek!


Egyébként nem azért esett rosszul a dolog, mert kis "nebántsvirág" vagyok, hanem mert biztos vagyok benne, hogy ha 2 felnőtt sétál arra, rájuk nem mert volna így ráordítani. Csak gondolom látta, hogy "ej ez csak két kis csitri", és ezért nem fogta vissza magát. Ez dühít kissé, igazságtalannak érzem. Kiszolgáltatottabb helyzetben voltunk, mintha mondjuk egy házaspár, vagy nyugdíjasok sétáltak volna arra. Szerintem velük nem beszélt volna így, mert félt hogy következménye lehetne.


Amúgy nem volt nagy akció, csak sima rendőrök voltak egy páran, csak a kutyás ember volt más ruhába.

2018. jún. 13. 20:37
 14/26 A kérdező kommentje:

#13 igen amúgy, de egyébként sem ácsorogtunk vagy bámészkodtunk


Megszakítás nélkül gyalogoltunk el a járdán, de ennél gyorsabban tényleg nem tudtunk eltűnni, csak úgy "felszívódni", el kellett mennünk az utca végéig.


Na mindegy, csak nagyon megijedtünk, kisebbek voltunk még akkor.

2018. jún. 13. 20:40
 15/26 A kérdező kommentje:

Hát pedig nagyon nem.

Épp az ellentéte.. :D

Aki nem mer felszólalni és kiállni az igazáért, mert egyrészt gyáva, másrészt pedig arra nevelték a szülei, hogy legyen mindig illedelmes és ne p*fázzon vissza senkinek, főleg nem a nála idősebbeknek.

Úgyhogy ehhez tartom is magam, és általában csak otthon, csendben emésztem magam a történtek miatt, és azon rágódok, hogy mit kellett volna csinálnom/mondanom, és milyen béna vagyok hogy nem tettem. (Ez most nem konkrétan erre az esetre vonatkozott, hanem úgy általában.)

Elég toleráns vagyok és képes vagyok jó képet vágni ahhoz is amin mások felhúzzák magukat. Szóval no panaszkönyv.

2018. jún. 13. 23:34
 16/26 anonim ***** válasza:
68%

Kutyátok sétáltatása nem okozott nektek feszült állapotot.

A rendőr valszeg bevetésen volt, (ha csak gyakorlat erejéig is) ami eleve feszült idegi és lelki állapotot okozott nála.

.

"egy drogcsempészen ütöttek rajta, a saját házában"

Drogcsempész esetében jogosan feltételezhető a fegyveres konfliktus.

Azzal, hogy felfokozott idegállapotában rátok kiabált, akár tudat alatt is, egy esetlegesen eltévedt golyótól is meg akart óvni titeket.

2018. jún. 14. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
13%
Nyugodtan nyomhatod a mínuszt kedves kérdező, ebből is látszik mennyire beletrafáltam egy szegény, kényszeresen szorongó beteg ember lelkébe. Terápia! Nem vicc, menj el. Jobb lesz az életed.
2018. jún. 14. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 A kérdező kommentje:

A #15-ös kommentem az előző válaszra érkezett, amit már kitöröltek.

Köszönöm #16

2018. jún. 14. 12:23
 19/26 A kérdező kommentje:

Amúgy nem is velünk, hanem a kutyankkal volt baja.

Mert elengedte az övét, és az pedig elkezdte nagyon nézni a miénket.

2018. jún. 14. 14:32
 20/26 anonim ***** válasza:

Az "igaza van, nincs igaza" bem kimondottan jó megközelítés ebben az esetben. Fogalmazzunk úgy, hogy érthető volt a feszültség. Nem a személyeteknek suólt, hanem a helyzetnek, ebben egészen biztos vagyok, nem érdemes ennyire a szívedre venni!

A rendőr is emberből van, bevetés közben magasra szökik az adrenalin. Ilyen helyzetben nem a cicerói körmondatoknak és a heves udvarlásnak ven helye és ideje.

2018. jún. 23. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!