Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Igaza volt a rendőrnek?...

Igaza volt a rendőrnek? Jogosan haragudott ránk?

Figyelt kérdés

Néhány évvel ezelőtti történetről van szó:

A nővéremmel kutyát sétáltattunk, egy csendes külvárosi utcában, a járdán. Sok növény, főként fák szegélyezték az út szélét, tehát nem nagyon láttunk ki a járdáról. De egyszer csak azt vettük észre, hogy az autóút szélén (a tőlünk távolabb eső oldalon) egy rendőr áll a kutyájával, "bevetésre készen". Nem hagyományos egyenruhában volt, hanem olyan feketésben. Szemben pedig az út végén 2 rendőrautó állt.

Azonnal rájöttünk, hogy valami akció közepébe csöppentünk. A kutyásról úgy tűnt, mintha épp az egyik túloldali házhoz kellett volna behatolnia. De még csak állt tulajdonképpen az út szélén, készülődött vagy nem tudom. Ahogy közelebb értünk, a kutyája észrevette a miénket, és elkezdte figyelni. Ő pedig pont akkor vette le róla a pórázt. Észrevett minket ő is, és nagyon mérges lett, hogy eltereltük a kutyája figyelmét, és nagyon bunkón ránk ordított, hogy "vigyétek már innen azt a kutyát!". Nagyon megijedtünk, igyekeztünk gyorsan eliszkolni, de nem tudtunk lefordulni, el kellett gyalogolnunk az utca végéig és csak ott tudtunk elkanyarodni másik utcába. Ráadásul idős kutyával voltunk, szegény nem is tudott, csak lassan bicegni, úgy húztuk őt magunk után hogy szinte fuldoklott, csak hogy minél hamarabb eltűnhessünk onnan.


Nagyon mély nyomot hagyott bennünk az eset, megijedtünk és rosszul esett, hiszen nem tudjuk, miért mi voltunk a hibásak. Az utca nem volt lezárva, mikor elkezdtünk arra sétálni, még semmi sem volt. Honnan tudhattuk volna, hogy nem szabad arra mennünk? Én értem, hogy nem örült neki, hogy ott vagyunk, ráadásul egy másik kutyával (aki amúgy szépen nyugodtan, pórázon jött mellettünk, az ő kutyájával nem is törődve!), de azért így rákiabálni két fiatal lányra, csak mert rosszkor voltunk rossz helyen, nem hiszem, hogy helyénvaló.


(Utólag kiderült amúgy, hogy mi volt az akció: egy drogcsempészen ütöttek rajta, a saját házában.)


Szerintetek igaza volt?

Ha igen, mit kellett volna másképp csinálnunk?

Szerintem ilyen azért máskor, máshol is simán előfordulhat, hogy valaki éppen kutyát sétáltat ott, ahol rendőrkutyát akarnak bevetni. Hogy lehet erre felkészülni egy kutyatulajdonosnak?



2018. máj. 31. 04:43
1 2 3
 21/26 anonim válasza:
0%
Amerikában a rendőrők ok nélkül lővik le a feketéket, és neked ez a megemészthetlen probléme?
2018. jún. 23. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:

Sajnos ez jellemző mentalitás, nem tudom a civil lakosság egy része miért ennyire szenzációhajhász hogy bemászik egy akció közepére, nem azt mondom hogy ha későn veszi észre, mert az elkerülhetetlen, de ha észrevette akkor minél távolabb, a saját biztonsága érdekében is!


1)

Könnyen lehet hogy több hónap munkáját tettétek tönkre!


2)

Ha ilyesmit látsz akkor nem közelebb mész hanem elhúzol onnan, mert ha tűzharc alakul ki még véletlenül golyót is kaphatsz!


3)

Ha valakit meg akarnak fogni akkor nem lezárják a környéket, kvázi nagydobra verik hogy itt valami készül.


4)

Jogilag ez a hatóság akadályozása, ha maradsz és ezzel szándékosan zavarod őket csak mert kíváncsi vagy akkor törvényt is sértettél.


----

összefoglalva, abban nyilván nem voltál hibás hogy véletlenül arra tévedtél, abban viszont igen hogy nem azonnal hátra arc és tűzés onnan!

2018. dec. 17. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 A kérdező kommentje:
Utolsó, mondom, hogy mi csak gyanútlanul arra jártunk. Egy kis csendes utcácska volt. Mikor észrevettük, akkor voltunk pont mellettük, azaz velük egy vonalban. Úgyhogy előre tudtunk csak menni, úgy jutottunk ki leghamarabb az utcából.
2018. dec. 17. 12:50
 24/26 anonim ***** válasza:

# 23


Nos ha ez így van, ettől függetlenül is jogosan förmedt és kiabált,


egyrészt honnan tudhatta volna hogy nincs benne szándékosság,


másrészt mielőbb el kellett benneteket takarítani a veszély-zónából,


harmadrészt ha hónapokig dolgoznál valamin amit valaki épp a fő-tesztelés ideje alatt egy pillanat alatt hazavághatna,

akkor neked sem az lenne az első reakciód hogy szépen odasétálsz és a fülébe súgod hogy mi a szitu, hanem hogy egyrészt védd a munkád és minden rá veszélyes elemet eltávolíts,


továbbá nem tudom eléggé hangsúlyozni, ha a drogcsempész észreveszi és pl. kilő az ablakon akkor neked is annyi lehet mert nincs rajtad védőfelszerelés,


én is inkább azt vállalnám be hogy megsértem a lelki világod,

mintsem hogy veszélyeztessem az életed!

2018. dec. 17. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 A kérdező kommentje:

Értem, nekem csak az a furcsa, hogy csak a kutyákkal volt baja.

Szóval nem azt mondta hogy "menjetek innen", hanem hogy "vigyétek innen azt a kutyát".

Én ezt nem értem csak.

Arra tudok gondolni, hogy eltereltük a kutyája figyelmét, és ezért mondta ezt,, mert pont akkor enggedte el a kutyáját, az pedig meglátott minket.

2018. dec. 18. 00:27
 26/26 anonim ***** válasza:
0%

gondolom ha a te munkaeszközöd cs3szné el valaki szintén ugrálnál örömödben :)


nem értem mit lehet ezen agyalni, rosszkor voltál rossz helyen és még értetlenkedsz is :) ennyi a téma, ha nem tudod feldolgozni ennyi idő elteltével sem akkor ez már-már, ne haragudj de orvosi eset.

2018. dec. 18. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!