Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hogyan lehetek K-pop Idol?...

Hogyan lehetek K-pop Idol? Komolyan

Figyelt kérdés

Én pár hónapja cseppentem bele a K-pop világába. Sok videót, cikket is néztem/olvastam az Idolokról. És annyira beleszerettem hogy folyamatosan ezen a témán lógok. És persze kedvencem nagyon sok banda. Pl: BTS, EXO, BlackPink, Twice, Seventeen, Got7, BigBang, RedVelvet...stb


És nekem egy álmom (ha mondhatok ilyet) válna valóra hogy belőlem is K-pop Idol váljon. Jártam zene iskolába, szóval az alapokat tudom, ének tudásom is jó 😬(de azt természetesen fejledzteném) jártam táncolni is. És biztos ti is olvastátok róla hogy ez az egész hogy működik. Addig nekem is megvan hogy ki kell menni Koreába😅


De ott hogyan tovább? Hova kell menni ha "jelentkezni akarsz" Meg ha bejutok akkor hogyan tovább? Meg hogy zajlanak ilyen "meghallgatás"? Milyen ügynökségnél(asziszem így hívják🤔😬) kéne próbálkoznom?


Na szóval értitek. Minden infót írjatok le légyszi. Nekem már ezzel is sokat segítenétek. És én ezt komolyan gondolom. Élet célomnak is nevezhetném! Mert az is! A válaszokat előre is nagyon Köszönöm ❤❤❤❤❤



2018. aug. 20. 20:27
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
61%

Igazából aki nem Ázsiai, annak nincs nagyon esélye idollá válni. Meg azért ez egy igen kemény szakma, nem olyan mint a nyugati énekeseké:D

De ügynökségekhez bejutni úgy lehet, hogy ha hirdetnek meghallgatást elmész, előadod amit tudsz aztán vársz. Ha esetleg sikerülni, akkor vár rád pár év(jobb esetben) traneeskedés, amikor 0-24-ben gyakorolsz, gyakorolsz, és gyakorolsz, aztán ha szerencséd van beraknak egy bandába. Vagy nem.

2018. aug. 20. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
*Ha esetleg sikerül
2018. aug. 20. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
88%

Vannak az életben ennél sokkal jobb célok és dolgok amikkel 100-szor többre mégysz ;)

Inkább legyél egy okos tanult nő (már ha lány vagy,gondolom igen) mint egy olyan akit még tinikorába elzárnak a nagyvilágtól és 024-ben hajtják mint a lovat

Idolság nélkül is ugyanúgy lehetsz szép, ugyanúgy elmehetsz a világ bármelyik sarkára, ugyanúgy lehet szép hangod,lehetsz ugyan olyan szuper táncos és tehetséges.

Te nem koreainak születtél és így kevés az esélyed, sajnálom..nem az álmodtól akarlak eltántoritani de sajnos ez van:(


Hidd el nekem..az IDOLOK mit meg nem tennének ha legalább 1 órára olyan életet kapnának mint te,olyan szabad és stresszmentes életet

Nem csak a fényességből és sok pénzről szól ez az egész, rengeteg fáradság és könnycsepp,izzadás van a kemény munka mögött, valamelyik cég meg embertelenül bánik a fiatal gyakornokokkal

Bisztos ezt akarod?!...

2018. aug. 22. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Lehet esélyed, kevés, de lehet. Először is kezdj el tanulni koreaiul. Tanulj többet a kpopról, hallhass sokféle számot, ismerkedj meg több csapattal is, akik nem mostaniak.


Aztán szépen vársz, amíg nem hirdet valamelyik ügynökség meghallgatást. Oda elmész, előadsz mindent, amit csak tudsz. És ha esetleg felvesznek, annak ellenére, hogy nem vagy ázsai, akkor jöhet a gyakornoki időszak, ami akár 8-10 év is lehet. Keményen kell dolgoznod, neked még keményebben, mert mindig te leszel a "külföldi", a "külsős". Szóval a kétszeresét kell beleadnod a többiekhez képest, akik szintén keményen dolgoznak 24/7. Ha valóban komolyan gondolod, akkor menni fog. De keress olyanokat, akik szeretnek és támogatnak, mert ezt egyedül nehéz lenne végigvinni.


Aztán van más lehetőség is. Keress olyanokat, akik ugyanígy éreznek, mint te és készítsetek covereket, feldolgozásokat. Ha nem is lenne több milliós rajongói táborotok, akkor is meg kell becsülni a százezret. Remélem sikerül megtalálnod az utadat! :)

2018. aug. 23. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

Elég kevés esélyed van. A nagyobb ügynökségeknél inkább ázsiai vonásokkal rendelkező embereket vesznek fel. A kisebbekhez pedig szerintem semmi értelme jelentkezni, mert a legtöbbjük nem lesz sikeres, sajnos.

Egyébként is nem könnyű ez az egész idol lét, nagyon megterhelő. Alig van idejük alvásra, folyamatos sport, táncórák, énekórák. Mindig tökéletesnek kell kinézned és egy kis hibát se véthetsz el semmiben. Vagyis véthetsz, de nem nézik el jó szemmel a k-popperek többsége, illetve a "főnököd" se.

Folyanatosan diétázniuk kell, néha van, hogy egész nap alig esznek. Sőt, ha az ügynökség úgy látja, akkor kötelezővé teszi a plasztikai műtétet.

Azt hiszem van, ahol lehet neten is jelentkezni, illetve rendeznek más országokban is felvételeket. Nyílván jól kell beszélned a koreait, úgy több az esélyed. Ha esetleg fel vesznek, akkor jobbik esetben hónapokig kell gyakornoknak lenned, de ha nem "tökéletesek" a képességeid van, hogy évekig várnod kell, hogy debütálhass.

Szóval csak azért, mert néhány hónapja belecsöppentél ebbe a világba nem biztos, hogy jó ötlet ilyeneket tervezned. De te tudod. ^^ Azért sok sikert kívánok.

2018. aug. 25. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim válasza:

Szia!

Nekem is hasonlít az álmom a tiedhez ezért remélem segíthetek!

Mivel gondolom Magyar vagy,és itt élsz Magyarországon ezért neked az ONLINE MEGHALLGATÁS kell.Ha felmész a választott ügynökség weboldalára kattinits rá az “online audition” ikonra.Tölts ki és küld be!Ha látnak benned valamit akkor felveszik veled a kapcsolatot.Ha itt is megfelelsz akkor el kell menned Szöulba egy valós meghallgatásra.Ezek után ha felvesznek gyakornoknak akkor ugye beköltözöl az ügynökség dormjába.Itt a tánc és az ének tudásodat is fejleszteni fogják.Sajnos nem minden gyakornok debütál de ha ügyes és kitartó leszel minden esélyed megvan nemzetiségtől függetlenül!Ahogy az előbbi válaszlók is írták sok helyen értékelik az ázsiai külsőt de ez nem minden helyre igaz!Pl a JYP nem igazán veszi figyelembe.Még fontos dolog a nyelv!Ha nem is beszélsz koreaiul az angol az kötelező!Pl BP Rosé egyáltalán nem beszélt koreaiul.Kor.Mennyi idős vagy?A legoptimálisabb kor a 14-18 év.

Most ennyi jutott eszembe de ha van kérdésed még nyugodtan írj privátba és ha gondolod külj egy képet hogy tudjak többet segíteni.

Sok sikert!!!

2018. okt. 2. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
77%

A legtöbb tini aki inkább olyan serdülő korban van és imádják a kpoopot a 98%kuk ugyanolyan álmokkal rendelkezik mint te,csak azért hogy HÁTHA remélve így majd láthatja a kedvenc oppáját/biasát kinek hogy

Csak hogy ha ebben vagytok,akkor nagyon nagyon el vagytok tévedve, még ha sikerül is bejutnod a céghez, még ha sikerül is az a debüt,megismerni úgy sem fogod , és nem is fogod olyan gyakran látni őket max össze dobnak vele vagy másik bandataggal egy inkigayo műsor vezetésre

Nagyobb esélyed van látni őket civil emberként az utcán szöülba mint jó magad is idolként


Látom a BTS áll az első helyen a bandák közt (most szinte mindenkinek:D) akkor megnyugtatlak aval hogy a BTS tagjainak átlagos lány kell és nem híres,ha ez bármennyire is megnyugtatna:)

Nagyon jól tudom hogy nem ez volt a kérdés,meg nem is bisztos hogy komolyan fogod venni,csak ez jött le az agyamba mikor olvastam a kérdésed.

De ha akarod, csináld.Nekem aztán semmi jogomban nem áll téged lebeszélni semmiről

2018. okt. 3. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim válasza:
2019. márc. 16. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim válasza:
53%
Szia.én 12 éves vagyok igaz fiatal,de az az álmom hogy kpop idol legyek.
2020. máj. 4. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
NE AKARJ KPOP IDOL LENNI. NE AKARD TÖNKRE TENNI AZ ÉLETED. lehet most 14-5 évesen ezt nagyon királynak látod, én is ugyan így voltam vele. De egyrészt, te szinte semmi féle képp nem tudnál kpop idol lenni származásod miatt, másrészt nekem egyik legjobb barátnőm Seoulban él és poénból elmet egy meghallgatásra egy híres céghez. Felvették és pár hónap után annyira kikészült, hogy kirúgatta magát. NEM AKAROD TUDNI MIKET MESÉLT... Ha valakit érdekel szívesen mesélek privátban, de ne legyetek hülyék! Ne akarjatok kpop idolok lenni....
2020. máj. 5. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!