Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Felvehetnek rendőrtnek, ha...

Felvehetnek rendőrtnek, ha színtévesztő vagyok?

Figyelt kérdés
A rendőrségnék az egészségügyi alkalmassági kizáró okok közt az van írva,hogy “színtévesztés,anomaloszkópos lelet birtokában egyéni elbírálás alapján”

2018. szept. 22. 14:54
1 2 3 4
 11/35 anonim ***** válasza:
A színtévesztés leginkább nem fogható meg ilyen egyszerűen, hogy egyszerű színeket összekever. Miként írják, akik már ismerik, itt árnyalatok megkülönböztetésével van probléma. Hogy ennek az átlagember világlátásához képest mennyi hátránya van (van-e hátránya), azt csak az tudja, aki csináltatott szemüveget, és azzal körbenéz.
2018. szept. 22. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/35 anonim ***** válasza:
Ugye ezt nem gondoltad komolyan? De ettől függetlenül sok szerencsét kívánok! Hátha....
2018. szept. 22. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/35 A kérdező kommentje:

#12 miért akadsz ki ezen ennyire?Ennyire esélytelen a helyzetem?

#11 volt már rajtad ilyen szemüveg

2018. szept. 22. 22:45
 14/35 A kérdező kommentje:
Volt egy gyerek a suliban,aki tisztire jelentkezett.Már kiskora óta szemüveget hord,szóval gondolom elég erős kell neki.Nem akarták felvenni,de fellebbezett és végül felvették
2018. szept. 22. 22:46
 15/35 anonim ***** válasza:

Szerintem, ha nem nagyon veszes a helyzet akkor atmehetsz az alkalmassagin.

Amugy emlekszem felvetelnel keoeket mutogattak, rengeteg pont különböző arnyalatuak, es mintha egy szamot kellett volna kiolvasni. Az arnyalatkulonbsegek miatt a sokasagban kirajzolodott egy szam vagy egy abra, szerintem ilyen kepeket a neten is talalsz, keress ra. Igy ellenoriztek a dolgot

2018. szept. 22. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/35 A kérdező kommentje:
Na én ezeknek a képeknek a felét nem tudom elolvasni
2018. szept. 23. 00:29
 17/35 anonim ***** válasza:

#12 vagyok.


Nem akadtam ki. A helyzet az (szerintem), hogy a teljes értékű emberek között is jó pár kiesik a rostán, te pedig eleve lépéshátrányból indulsz. A színtévesztést ne keverjük össze a rövid, vagy távollátással. Az szemüveggel vagy kontaktlencsével korrigálható, így az illető "versenyképessé" válik. A színtévesztés nem orvosolható, tehát egy olyan helyzetben amiben színfelismerésre van szükség, használhatatlan vagy.

2018. szept. 23. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/35 anonim ***** válasza:
"A színtévesztés nem orvosolható" Attól függ, mit értünk eme szó alatt. A meggyógyítását, vagy a segédeszközzel kompenzálását. A színtévesztésre ugyanúgy van szemüveg, mint a rövid- vagy távollátásra, ugyanúgy "orvoslás", ha felveszem, jó, ha leveszem rossz. Már vagy két évtizede. Az egy más dolog, hogy a megítélése szabályozatlan.
2018. szept. 23. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/35 anonim ***** válasza:

#17 vagyok:

Visszavonom amit írtam. #18-nak igaza van. Ez még nekem is új volt, bocsi.

2018. szept. 23. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/35 A kérdező kommentje:
De ez a szemüveg nem gyógyítja meg és nem fogadják el sehol sem alkalmasságin.Semmi értelme nem lenne ilyet venni
2018. szept. 23. 16:39
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!