Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Milyen szankciók vannak ha...

Milyen szankciók vannak ha egy motorkerékpárnak nincsenek, csak "50-es" papírjai?

Figyelt kérdés
De viszont megvan a kategóriához tartozó vezetői engedély. A1 korlátozott. És a moci is ebbe a kategórába belefér.
2019. jan. 15. 21:19
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
2019. jan. 16. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Köszi de nekem van rá jogsim..abban a kérdésbem jogsija sincsen a kérdezőnek.
2019. jan. 16. 14:20
 3/14 anonim válasza:
Akkor 'csupán' okirat hamisítás és biztosítási csalás.
2019. jan. 16. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
És ha így vettem? Nem vagyok szakértő hogy értsek a motorokhoz, különben id egy legyilkolt darab, egy jobb karban lévő 50 es erősebb nála.
2019. jan. 17. 12:24
 5/14 anonim válasza:
Az, hogy így vetted, vagy hogy nem tudtad, nem ment fel semmilyen következmény alól.
2019. jan. 17. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Szerintem felmenthet mivel kvázi nem én éltem vissza az okirattal csak jóhiszeműen megvettem egy 50 esnek mondott motort, vélelmezhető hogy akinek fingja nincs a motorokról úgysem tudja. Szépen megmondanám kitől vettem. Nem gondolom hogy ilyen fekete fehér a dolog mint ahogy beállítod. Persze most mondhatnád hogy ha ennyire tudom akkor miért kérdezek? Azért mert nem tudom mi lenne igazából. Gyakorlatban. Ezért egy kicsit kivesézőbb/életszagúbb választ szeretnék kapni a kérdésemre.
2019. jan. 18. 11:19
 7/14 anonim válasza:
Az, hogy te nem tudsz róla akkor sem ment fel, mert mindenki azt mondja, hogy nekik így adták el, mégis mennek a több százezeres bírságok. De tegyük fel, nem veszi észre a rendőr, hogy hiába van A1-es jogsi, nem 50-es a motor. Az is lehet, hogy évekig elvezethetsz így, az is lehet, hogy az első ellenőrzésnél bukta, azt nem fogják elhinni, hogy nem tudtad, vagyis büntetés. Ha baleseted van, a biztosító nem fizet, sőt, rajtad verik le az egészet. Szerintem te már elhatároztad, hogy így fogsz közlekedni, én ebben megerősíteni nem tudlak, sok sikert.
2019. jan. 18. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim válasza:
Talán kicsit félreérthető voltam, arra gondoltam, hogy ha látja a rendőr az A1-es jogsit, rögtön felhívod vele a figyelmet arra, hogy ezzel a jogsival általában 125-öst vezetnek.
2019. jan. 18. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
B-s jogsim is van. Szóval lehet csak azt nézi.
2019. jan. 18. 11:58
 10/14 A kérdező kommentje:
Igazából van 2 egyforma motorom, az egyik rendszámos és minden papírja rendben van, de a másiknek nincsen semmije, de azzal is mennék mert az egy másik tartózkodási helyemen van ahol szintén használnám.
2019. jan. 18. 11:59
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!