Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Ez a rendőri viselkedés miért...

Ez a rendőri viselkedés miért volt? Mai napignem értem.

Figyelt kérdés

Nem Békéscsabai vagyok de múlthónapban voltam Békéscsabán és egy klubból elloptak egy fémdobozból 60 ezer forintot,ott a tulajdonos és a haverjai körbefogtak és azt mondták én voltam. Hívták a rendőrséget ,amíg nem értek ki a rendőrök addig a tulaj azt mondta,hogy fogjam meg a fémdobozt,vegyem a kezembe. Mondtam nem fogom,semmi nem érdekel semmiről nem tudok. Azt mondta,ha nem fogom meg nagy bajom lesz fizikailag. Megfogtam és azt mondtam neki,hogy most már boldog vagy?! Azt mondta oké csak ennyit akart és visszavitte az asztalára. Kiérkeztek a rendőrök,bevittek elòállítottak ,majd felkísértek egy középkorú nyomozóférfihez,aki rögtön közölte velem,hogy gyanusítottként hallgat ki,mert pénzt loptam. Ekkor normális hangon beszélt a nyomozó még. (Tudni kell ahol az eset történt nem volt kamera.) Mondom én nem nyilatkozom semmit,nem követtem el azt amit mondanak,nem is lehetek gyanusított,mert nincs semmiTÁRGYI bizonyíték ellenem csak emberi összeesküvés,hogy fogják rám. Azt mondta,hogy van,mert a tanúk meghallgatása,rendőri jelentés,helyszíni szemle megvan és ez elég bizonyíték.

Kérdezte teszek vallomást,feleltem nem teszek.Mégegyszer megkérdezte,teszek -e vagy nem,feleltem nem. Azt mondta,kérdezek öntől és válaszoljon,mondtam nem válaszolok. Idegesen erre felete,"mert én meg nem fogok kérdezni".

A jegyzőkönyvet elémtette és fájt neki,hogy nem egyből írom alá hanem elolvasom. Amikor elolvastam kijelentettem nem írok semmit alá,és a gyanusítás ellen panasszal élek,merz nem követtem el. Ezután mentünk egy másik irodába újjnyomatra,fényképre és most jön a lényeg:


A nyomozó elkezdett ordibálni,hogy ha égegyszer Békéscsabán meglát,szétrugdos,meg,hogy őt péntek este ott eszi a nyavalya holott neki a családjával kellene lenni és behívták ilyen kis f....eg miatt mint én és leköpött.


Az újnyomatot már másik rendőr vette de ez is ott volt a nyomozó és elkezdte a kollégájának kiabálni,örjöngeni,hogy "ááá,nagyon érik bennem,hogy leszrerelek,magas a vérnyomásom is". Mármint a nyomozó mondogatta ezt idegesen,örjöngve.

Magamravettem,hogy lehet miattam,mert mindent megtagadtam,holott el sem követtem és persze,hog, megtagadom,hát jogom volt hozzá.

Ha én vittem volna el azt a 60-at egye fene,bevellom már másnap visszaadom és oké,de nem én vittem el,viszont tényleg eltűnhetett valaki elvitte csak nem tudják ki és úgy gondolják ráverik valakire.


Engem aznap éjjel őrizetbe vettek de másnap délelőtt elengedtek de mondták,hogy folyik az ügy ellenem,idéznek majd és jelenjek meg.


Azt is tudom,hogy azért engedtek el másnap,mert nincs bizonyíték ellenem ezt a rendőrök is tudják,mert halett volna nem engednek el hanem továbbvittek volna előzetbe.


Azóta foglalkoztat is a dolog és az érdekelne,hogy miért ordibált a rendőr?

Miért kellett ezt a viselkedést lefolytatnia?


Azt hittemv eddig ilyen csak a filmekben van ,de tévedtem...



2019. jan. 20. 21:49
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:

Mindent megteszek,hogy sokáig elhúzódjon és nagyon soká kerűljön bíróságra,(már,ha odakerűl).


Ha vannak itt ügyvédek,kérem ők is válaszoljanak.


Köszönöm.

2019. jan. 23. 17:30
 12/15 anonim ***** válasza:
100%
Miért jó neked az ügy elhúzódása? Milyen az előéleted? Írtad, hogy tárgyi bizonyíték nem volt, tehát nem volt akkor nálad 60+ ezer forint ugye?
2019. jan. 23. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:
Nálam 81 ezer volt,de az az enyém volt ,lefoglaltak belòle másnap reggel mikor elengedtek 60 ezret és azt mondták,hogy le kell foglalniuk,mert ők azt mondják én voltam én azt mondom nem,majd ha tisztázódik a dolog és kiderűl,hogy nem én voltam visdzakapom. Azt mondta a nyomozó.
2019. jan. 23. 21:23
 14/15 A kérdező kommentje:
Mármint a klubbosok mondták,hogy én voltam.
2019. jan. 23. 21:24
 15/15 anonim ***** válasza:
100%

A pénzt tárgyi bizonyítéknak foglalták le.


Ha nincs rád nézve terhelő kamerafelvétel (pénzkazettát szokták kamerázni tulajok), a lefoglalt 10-20 ezres címleteken nincs a személyzet ujjlenyomata (kisebben lehet, mert azt rendelésből, belépőből adhatták vissza), kazetta belsejében a tied, akkor nincs közvetlen bizonyíték.


Közvetett bizonyíték az lenne, ha pl. úgy 20-nál is több 1-2 ezres lett volna nálad. (Ennyi apróbb címletet kb. senki nem visz magával buliba, mert presztizse nincs, kényelmetlen cipelni) Az meg főleg, ha az épület olyan részében hagytál ujjlenyomatot, ami a vendégek elöl elzárt.


És persze, nem mindegy az előéleted sem, ha csak közvetett bizonyítékok vannak.

2019. jan. 24. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!