Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Tanúvallomáskor nem adtak...

Tanúvallomáskor nem adtak másolatot. Jogom lett volna hozzá? Valamint panaszt tehetek e lekezelő viselkedés miatt?

Figyelt kérdés
Másrészt este hirtelen minden előzmény nélkül kijöttek, gúnyosan beszéltek és bevittek. Azt hittem gyanúsított vagyok, ezért együttműködtem, de kiderült, csak tanúvallomást kellett tennem (de ez bent derült ki). Amíg itt voltak, lekezelően "bűnösként" kezeltek. Tehetek -e panaszt? Szakszerű volt e ez az eljárás? Kérhetem e utólag a tanúvallomás másolatát?
2011. dec. 3. 16:23
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
76%

Ha tanúként kiment érted a rendőrség,akkor valószínűleg kaptál korábban értesítést arról, hogy hol és mikor kell megjelenned,amiben az is benne volt, hogy ha nem mész el, akkor előállítanak!

Tanúvallomásról, én úgy tudom nem adnak másolatot a meghallgatás után.

Panaszt gondolom azon a Rendőrkapitányságon tehetsz,azt nem tudom van e értelme?

2011. dec. 3. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:
Nem kaptam értesítést! Tudtam, hogy az ügy folyamán tanúként be kell majd mennem, vártam is a levelet és ezt sérelmeztem nekik. A válasz erre gyakorlatilag az volt, hogy a szemembe meggyanúsított, így megvoltam győződve, hogy nem tanúként vagyok nyilvántartva, ezért mentem be. Viszont bent kiderült, mégsem gyanúsított vagyok, hanem tanú. Ezért nem kellett volna bemennem szerintem késő este minden bejelentés nélkül. Nem vihettek volna be, csak így, pláne ilyen durván.
2011. dec. 3. 16:39
 3/23 anonim ***** válasza:
77%
De bevihetnek. Sőt még ki is fizettetik veled az előállítás költségeit.
2011. dec. 3. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:
Na és miért? Semmi értelme. Ha nincs közöm a dologhoz, csak rosszkor voltam rossz helyen, mi jogom beszél velem, mint egy alávaló senkivel és bevisz csak úgy. Meg mit fizettetnének ki velem????
2011. dec. 3. 16:57
 5/23 anonim ***** válasza:
100%

Tanú voltál valahol, állampolgári kötelességed segíteni a nyomozást, csak akkor tagadhatod meg, ha mondjuk a közeli hozzátartozódról van szó, az ügy felderítése előbbre való a te személyes kényelmednél.


Ne hepciáskodjál meg jöjj nem létező jogokkal inkább tájékozódj.


Ha meg kaptál idézést, (csak te nem tudsz róla, de ebben az esetben bizonyíthatod, hogy önhibádon kívül nem tudtál megjelenni) de nem jelentél meg, hogy-hogy mit fizettet ki veled? Azt, hogy furikázni kellett. A rendőrség nem ingyenes taxi társaság.

2011. dec. 3. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
vagy> csak te nem tudsz róla
2011. dec. 3. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
Hogyhogy nem ért el hozzád a levél? Azt mindig kiküldik. Nem otthon laksz, elköltöztél idő közben?
2011. dec. 3. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:

Most hiába okoskodsz te is, mondom , hogy nem kaptam levelet!!!Sőt a rendőr is mondta, hogy nem küldtek. abban a pillanatban, amikor kérdőre vontam, hogy miért nem értesítettek levélben, hogy tanúskodni kell bemenni (vártam, hogy írnak levelet, hogy mikor jelenjek meg) azonnal gyanúsítottként beszéltek velem. Ezért engedelmeskedtem. Mert szerintem, de ahogy utána olvasok azóta, igenis kötelesek lettek volna engem írásban értesíteni. De ez nem történt meg. Nem az van, hogy nem kaptam levelet, hanem nem is küldtek!!!!! És szerintem ez jogellenes, nem hepciáskodás. Az más dolog, hogy természetesen segítem a nyomozást, de nem alázhatnak meg, hogy késő este kitépnek a gyerekeim mellől elég durva szavakkal és hangnemmel majd bent közlik, hogy ez csak tanúvallomás.

Hozzáteszem amióta kiírtam a kérdést beszéltem egy ügyvéddel és azt mondta jogellenesen jártak el és ezért panaszt tehetek írásban. Meg is fogom tenni, hisz nem így kellene kinézni egy hivatalos eljárásnak. Mindettől független segítem a nyomozást, ez természetes. De a kedves nyomozó hozzáállása, eljárása igenis panaszra ad okot.

2011. dec. 3. 19:58
 9/23 ZETAS ***** válasza:
29%

OFF:


Neked mi számított lekezelőnek?

Lehugyoztak, vagy cipőt kellett csókolnod? Mennyi hamupipőke van mostanság.... :DD

2011. dec. 4. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:

Kívánom neked ezt a bánásmódot a kisgyerekeid előtt!!Több hozzáfűznivalóm nincs. Egyébként éreztem, hogy a legnagyobb butaság idegeneknek kiírni a kérdést, hisz csak magukat élik ki, el se olvassák rendesen azt amit írok. Mert ha elolvasták volna rendesen nem olyan válaszokat kaptam volna, amire előre ott a válasz, hisz írtam, hogy nem kaptam behívó levelet, de mégsem értették meg. Ennyit a hasznos válaszokról.

Másrészről azért mert ő rendőr én pedig civil, semmi nem hatalmazza fel arra, hogy úgy beszéljen egy családanyával, mint én a kutyámmal SE!

Aki szerint ez hamupipőke viselkedés, hát nosza rajta legyél hasonló helyzetben önhibádon kívül! Majd megtudod!

Részemről lezárva ITT, másik oldalról akkor lesz lezárva, ha a nyomozó bocsánatot kér tőlem, vagy személyesen, vagy pedig a panaszlevelem után! Márpedig meg fogja tenni, hisz addig megyek, és nagyon is tudom, hogy igazam van.

2011. dec. 4. 10:06
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!