Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » A nyomozók miért eröltetik az...

A nyomozók miért eröltetik az embert arra, hogy felderített legyen minél több bűnügy?

Figyelt kérdés

Régebben elkövettem egy hülyeséget,aztán egyszer csak kaptam idézést a rendőrségre.

Tudtam azt is hogy azért hívnak be,mert kiderűlt viszont nem volt kézzel fogható bizonyíték ,mert az esetet nem látta kamera csak azt,hogy bementem meg kijöttem,bent pedig bárki lehetett,mégha barátok is.

Tehát nem volt elég bizonyíték és amikor a nyomozó felkísért az irodába,elkezdte,hogy "tudja miért van itt",mondtam "miért?" erre felelte,hogy ő nem hülye, 25 éve van a rendörségen és neki ott nagy címe van,ő ott nagy ember. Azt mondta,ha együtt tudok vele működni,akkor ő nagyon rendes ember lesz,viszont,ha nem vagyok hajlandó együttműködni akkor ő lesz a legkeményebb ember és mutatott a falra,mondta,hogy "nézze meg a multamat" és ott volt a falon egy kép ahol ő boxolt és boxkupán kitüntetést ért el.


Erre mindent bevallottam.


Kérdésem:

Miért vannak annyira beindulva,hogy ha nincs kétséget kizáró bizonyíték csak gyanú és olyankor bevetnek ezt azt ,hogy kihúzzák az emberből a vallomást?

Mert gondolom,ha arról van felvétel,hogy az eseményről amikor azt veszi a kamera,hogy ott el is követik a cselekményt akkor nincsennek annyira bekattanva,mert megmutatják a gyanusitottnak és ha látja önmagát,hogy a cselekményt rögzítette a kamera akkor úgyis bevallja nincs mit tagadnia.


Miért vannak annyira beindulva,hogy kiszedjék az emberből,hogy ő volt vallja be?

Esetleg rengeteg felderítettlen ügy van és azért,hogy legyen már egy felderített is,vagy,ha egy nyomozó sose tud felderíteni dolgokat,előbb utóbb kirúgják,mert a kollégája meg fel tud deríteni dolgokat?

Vagy több lesz a fizetésük?

Miért?



2019. febr. 2. 20:44
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

Ha színtisztán jogi értelemben vesszük a dolgokat, akkor az efféle lelki ráhatás és veréssel fenyegetés nem jogszerű. Bűnös az, akire rá lehet bizonyítani. Nem közvetett hanem közvetlen bizonyítékokkal. Tehát ha a kihallgatáson nem szarsz be, hanemnazt mondod, hogy "kedves nyomozó úr, maximálisan együttműködő leszek, de élek a jogommal, hogy nem mondok semmit, ellenben várom a minden kétséget kizáró bizonyítékokat és csak ügyvéd jelenlétében vagyok hajlandó beszélni", akkor ő is mattot kap és nem tud visszaélni. Van egy ilyen alapszabály, hogy bárki bármekkora bűnöző is legyen, a jogszerű, törvényes eljárás mindenkit megillet.

Nyilván ez egy piszlicsáré ügy volt a nagyokhoz képest, felmérte a leki erőviszonyokat és a maga módszerével kiszedte belőled. De ahogy mondtam, élhettél volna a jogaiddal, bizonyíték, ügyvéd stb.

2019. márc. 1. 05:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!