Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » A rendőrökre akkor nem is...

A rendőrökre akkor nem is számíthatnak az emberek Magyarországon?

Figyelt kérdés

Azt hallottam,hogy van olyan amikor megkerűl egy lopott dolog és visszaadják a rendőrök a gazdának.


Viszont mégtöbb olyan van,hogy valaki feljelentést tesz,mert loptak tőle és a rendőrségen a rendőrnyomozónak mindegy,hogy meglesz-e a sértettnek a lopott dolga vagy nem. A rendőr nem a sértettel van,nem mellette van,nem sajnálja,nem érdekli,hogy meglesz-e a dolog. Annyi,hogy ha már a sértett feljelentést tett akkor minden áron az elkövetőt találják meg. Csak ez az egy a lényeg,hogy ismert legyen minél több ügyben aa tettes és ,hogy a főnökük amit elvár,tudják csinálni,hogy a tettest kerítsék kézre,hogy híre legyen ,hogy javul a felderítési stetisztika. Tehát nagy ívben nem érdekli a rendőrt a sértett,én hallottam már a rendörségen,hogy milyen nem kellemes szavakkal illetik a sértetteket maguk között a rendőrök,hogy a f... kivan ezzel a sértettel,meg még úgyabbat...


Mi meg azt várnánk a rendőrségtől,hogy az emberek mellett legyenek.


Akkor ez a magyar rendőrségre már nem számíthatunk?

Mert nem sokat érnek az biztos.


Ha viszont nem számíthat az ember a rendőrségre,kénytelen maga megoldani az ügyet a vagyona érdekében,beszerez az ember egy stukkert akkor meg ugye,hogy az embert büntetnék meg.



2019. márc. 24. 22:24
1 2 3 4 5
 31/49 anonim ***** válasza:
49%
2019. márc. 26. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/49 anonim ***** válasza:
38%
Hát konkrétan engemet majdnem ártatlanul megvertek,mert csak elmentem sétálni. Olyan hülye emberek vannak a rendőrség között,hogy az hihetetlen.
2019. márc. 26. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/49 A kérdező kommentje:

Utolsó!


Tudom.

2019. márc. 26. 10:29
 34/49 A kérdező kommentje:

60 % -os válaszoló!

Amit belinkeltél már tegnap láttam.


Nézd meg a police.hu tegnapi felhívások között,hogy Debrecenben az egyetemen elloptak egy laptopot,két férfit keres a rendőrség. Február 28-a óta nem tudták őket azonosítani és kirakták a kameraképet,hátha valaki felismeri. Rossz minőség,de ha valaki felismeri és jelenti,szerinted az a kép mit bizonyít,hogy az épület előtt két férfit felvett a kamera,bent pedig eltűnt a laptop. Miért nem olyan kameraképet rak ki a rendőrség amin az látszik,hogy azok elveszik a laptopot,tehát a cselekményről. Ha felismeri valaki és jelzi kik,azonosítják ,ha a nyomozóhatóságnak nem áll rendelkezésére elegendő bizonyíték az ügyben,akkor a két fickót tanúként idézik be külön időpontban ,megpróbálnak egy beismerő vallomást kicsikarni belőlük, és az már a fickókon múlik,ha ők követték el,hogy bevallják-e vagy sem,ha tisztában vannak a nyomozóhatóság taktikáival,fogásaival,trükkjeivel akkor tudják mit kell tenni és ilyenkor történik az,hogy felderítettlen ,eredménytelen lett a nyomozás,ha viszont laikusok,akkor csőbe tudják húzni őket,akkor van esély a felderítésre,vádemelésre.

2019. márc. 26. 12:36
 35/49 anonim ***** válasza:
Ja és azt elfelejtettem mondani,hogy feltünően kedvesek voltak velem,még az egyik vette le a kabátját. Nem tudom miért törvény sértés a sétálás,de köszönöm szépen nekik. Legalább ezt is tudom.
2019. márc. 26. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/49 anonim ***** válasza:

Arra gondoltál hogy amikor el emelik a laptopot esetleg nem látszik az arcuk vagy más személy azonosításra alkalmas részük?

Akkor meg az milyen előnnyel járna a civil szféra érdekében ha látnak hogy igen egy barna kabátos ember vette el de semmi más nem látszik csak ő hátulról?


Vagy ha esetleg nincs is bent kamera ami látta volna az esetet?


Ha pedig nem áll megfelelő bizonyíték akkor mig csináljanak?

Verjék meg hogy vallja be vagy pedig bizonyíték nélkül tartóztassak le?


Van 5 haverom aki azt mondja látták hogy elloptad a telóm a tescoba. A tesco kamerája fel is vette hogy te ott voltál.


A logikad alapján igy téged a bíróság elítélhet.

Szerintem eléggé fel lennél háborodva ha így működne a rendszer.


Ezt a majdnem ártatlanul megvertek kifejtenéd mert el nem tudom képzelni hogy történt ilyen a 21. Századba ahol már mindenki 2 okos telefonnal járkál

2019. márc. 26. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/49 anonim ***** válasza:

És félre ne értsétek nem azt mondom hogy nincs olyan rendőr aki szégyent hoz az egyenruhára.

Igen vannak akik nem úgy viselkednek ahogy kéne.


De egy ilyen sok embert foglalkoztató céget megítélni átlagosan lehetetlen.

Biztos hogy van olyan nyomozó aki nem úgy csinálja a munkáját ahogy kell de ezek alapján megítélni megint lehetetlen.


Hidd el a rendőrnek is jobb ha leírhatja hogy milyen sok felderítése van es nem azt hogy 50 ügybol 50 sikertelen.


Sokszor lehetetlen helyzet van amit ha akar se tud megoldani.

Bicikli lopás mire bejelentik a bicikli 100km odébb van darabokba.

Vegyük a laptopot.Milyen olysn súlyú bizonyíték van ami alapján ha megvan el lehet ítélni?

Kamera pont nem látta a laptopot rég eladták sose találod meg nála. Akkor hogy bizonyítod rá? Nem tud a nyomozó se mit tenni akárhogy akarna is

2019. márc. 26. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/49 anonim ***** válasza:
Persze hogy nem.
2019. márc. 26. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/49 anonim ***** válasza:

A majdnem megvertek azt jelenti, hogy nem vertek meg!

Tehát mi a probléma? Csúnyán néztek rád szabálysértés? :D

Szét röhögöm magam rajtatok.

2019. márc. 26. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/49 A kérdező kommentje:

Majdnem megverték,de nem.

Tudod a kísérlet is bűncselekmény.

Simán megállhat nyugodtan garázdaság vétsék kísérletnek.

Én nem is hagytam volna annyiban,simán kezdeményeztem volna egy feljelentést.

2019. márc. 26. 17:27
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!