Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Gyanusított vagyok! Ki fognak...

Gyanusított vagyok! Ki fognak hallhatni, mi lesz a legjobb?

Figyelt kérdés

Decemberben Békéscsabán egy szórakozóhelyen belémkötött egy srác, megfogta a ruhám én ezért önvédelemből lefújtam gázspray-vel. Rendőrség kijött és garázdaság miatt gyanusítottként kihallgattak. Nem Békéscsabai vagyok, hanem 100 km-rel arébb lakom. Már április van és nincs semmi,tegnap felhívtam azt az akárkit aki a Békéscsabai rendőrségen folytatja az ügyet, hogy hónapok óta nincs semmi és megszüntették e az ügyet. Azt mondta, nem dehogyis ,sőt még halmazat is jön rá, mert az egyik irodából nem is tudom mennyi forint értékű valuta tűnt el és kamera felvett,hogy elmentem egy folyosón és 2 perc mulva jöttem vissza. Tehát rám mutatnak a mutatók és rátettem egy halmazatot ugyanis a garázdaság vétségre egy lopás bűntettet csatoltam. Utóbbi nem igaz. Csak a gázspray-s dolgot követtem el azt is önvédelemből de mondhatom a rendőröknek,ők még engem vesznek elő mert én megvédtem magam. A lényeg, hogy telefonon azt is mondta az az ember, hogy ki fogjnak hallgatni a valuta ügyben is,de nem kell oda elutazni, hanem már két hete az iratokat elküldte annak a rendőrkapitányságnak valami megkeresési osztálynak ahol én lakom, hogy ne kelljen elutazni és itt helyben kihallgatnak aztán visszaküldik az ügyet.

Ha két hete elküldte ide az ügyet akkor nem értem miért nem értesítettek még, lehet nem is igaz az egész.

Tegyük fel igaz.

Ha jön a telefon vagy a levély hogy ebben az ügyben be kell menni kihallgatásra ahol lakom rendőrségre,ugye ez a +valuta ügy, akkor mivel nem követtem el utóbbit,mi a legjobb?


Szerintetek mit csináljak? Valaki ezt nagyon kitalálta.

Tagadjam meg a vallomást?

Hogy lesz a legjobb, ha mit csinálok?



2019. ápr. 19. 12:40
1 2 3 4 5 6
 1/52 anonim ***** válasza:
90%
Elmondod az igazat. Ha tudsz elfogadható magyarázatot adni arra, miért járkáltál az adott folyosón, nm lesz gond. Az önvédelemre jó, ha van tanúd.
2019. ápr. 19. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/52 anonim ***** válasza:
100%

A mai világ a jogról szól. Ha annyira bizonytalan vagy az ügyedben, hogy azt nem vagy képes képviselni, miért számodra ismeretlen emberektől kérsz tanácsot? Bármilyen hatóság az általuk ismert tények esetében elfogadná, ha te viszel 124 GyK-s választ, mely téged igazol?

Ügyvéd!!!! (Vagy sodródj az árral! Attól függ, mi olcsóbb neked... Bár az ügyvédi szakma minősége is "tól-ig" tart, de mégis többet ér attól, amit ismeretlenektől vársz!!!!

2019. ápr. 19. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/52 A kérdező kommentje:

Nincs tanúm az önvédelemre.


A 2. ennyi nem elég. Majd megmondomba rendőrségen, hogy az irodában bent ,ha kamera van akkor fogjanak rám dolgot. A folyosón más is járt.


Tegnap óta csak ezen jár az eszem.


Amiért megvédtem magam, már kitalálnak mindent és ami ott történt minden rosszat rám akarnak fogni?


Azon gondolkodom, ha megtagadom a vallomást itt az itteni rendőrségen akkor tiszta ideges lesz a rendőr,mindegy hogy nem ide tartozik csak ő hallgat ki és bosszúból előzetesbe rak.

2019. ápr. 19. 12:58
 4/52 A kérdező kommentje:

2. Ügyvéd mit tud csinálni???


Nincsennek millióim az ügyvédet kifizetni.


De most rémlik, hogy azt is mondta az az akárki akit felhívtam tegnap, hogy úgy néz ki lesz egy ügyvédem, majd küldi a határozatot. Mondtam neki,hogy nekem nem kell ügyvéd. De rsgaszkodott hozzá. Majd rámsózzák az árát biztos.

2019. ápr. 19. 13:04
 5/52 anonim ***** válasza:
100%

Hogyhogy nincs tanú az önvédelemre?

Olyan nincs, hogy a személyzet sem látott semmit!

Nem logikus, hogy te csak ukmukfukk leszórsz valakit, nyilván volt előzmény.

A folyosón meg nem indok, hogy más is járt, neked azt kell megindokolnod, hogy TE mit kerestél ott.

Ha mondjuk ott a vécé, akkor odamentél, de ha nincs ott, akkor semmi keresnivalód nem volt ott.

2019. ápr. 19. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/52 anonim ***** válasza:
56%

Ha gyanúsítotti kihallgatásra beidéznek, akkor először ismertetik, hogy mivel gyanúsítanak, kérdezik, hogy megértetted-e, teszel-e ellene panaszt. Erre te azt nyilatkozod, hogy a gyanúsítást megértetted, panaszt teszel ellene. Vallomásént pedig nyilatkozod, hogy nem loptál, a téged megragadó támadót jogos védelemből fújtad le, elismered, hogy azokban némi riadalmat kelthetett, akik az előzményeket nem látták.

Utána pedig nyomozás során végig hallgassál, még ha szembesítések is lesznek.

2019. ápr. 19. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/52 A kérdező kommentje:
Elmondta telefonban tegnap világosan, hogy még mivel lettem gyanusítvayazt is mondta, hogy ez halmazat,tehát ha megyek tudni fogom, mert ebből kifolyólag fognak itt kihahhgatni.
2019. ápr. 19. 18:52
 8/52 anonim ***** válasza:

A kihallgatáson ne mondj semmit azon kívül, amit mondtam

- gyanúsítás ellen panasszal élsz

- nem loptál

- jogos védelemből fújtad le, aki megragadott, ha ez ott másokat megbotránkoztatott, akkor pedig azt, hogy ezt elfogadod, de ők az előzményeket nem látták. (Jogos védelem esetén arányos olyan cselekmény, ami ok nélkül garázdaságnak számítana, azzal hogy másokat megbotránkoztat, vagy riadalmat kelt bennük)


Semmi mást ne mondj a nyomozás során!


Majd - ha egyáltalán - ügyészségre kerül az ügy, akkor ott már betekinthetsz te és védőd is a nyomozati anyagokba, mindenből másolatot kérhetsz, és akkor írj egy írásbeli vallomást.


Írd fel magadnak már most, hogy aznap estével kapcsolatban mire emlékezel.

2019. ápr. 19. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/52 A kérdező kommentje:

Nincs tanú az önvédelemre, aki rámtámadott a társai azt mondták, én szó nélkűl fújtam le,én kötekedtem. A tulaj nem látta,senki sem látott hallott semmit értitek, hogy van ez. A társai vele voltak. Én kezdtem. Ugye miért lennék olyan hülye, hogy ok nélkűl valakit lefújok,egy ilyennek oka van,de mindegy garázdaság. Kihívták a rendőröket,mondtam, hogy jó ötlet is, mert tisztázzuk ami volt.


Most jön a pláne.

Kijött három járőr és úgy köszöntek a társaságnak, hogy á,hello,mizujs, na mi történt. Tehát haver mindenki mindenkivel. Félrehívták őket, engem is félrehívott a rendőr,azt mondta itt álljon meg,kérdezgettek tőlük,kérdeztem én nem mondhatom el,hogy mi a helyzet,azt mondták maga ne mondjon semmit. Meghallgatták őket,engem nem hallgattak meg. Ezután az volt, hogy "tegye hátra mind a két kezét" Összebilincseltek, a rendőr megfogta félig előre a fejem lehajtotta a hasamig erővel, azt hittem kitörik a derekam, és a nyakamnál fogva vezetett de nekem a földet kellett néznem. Még azt is mondta,hogy amennyiben megpróbál elszaladni azonnal felrúgom. Ezt nekem mondta a rendőr. Bevittek, kihallgattak és előzetesbe, zárkába zártak de még előtte orvosi vizsga is volt. Azt mondták 72 óráig ott kell lenni, de nem lesz annyi mert holnap kiderűl, hogy mi a helyzet. Ki is derült. Azt mondták másnap délelőtt hogy ,szedje a cuccait,mehet haza.


Ennyi volt az akkori szitu és tegnap tudtam meg, hogy még valami van ,ez a valutás ügy. Ugye mit kerestem.a folyosón??? Semmit csak wc-re mentem,tényleg volt a folyosón kamera ami rögzíti aki ott elmegy és van egy csapóajtó,azután volt a wc,másik ajtó iroda. Én wc-n voltam. Ha az irodában van kamera akkor oké,de így ez nem fer. Mivel ismerősök lehettek a rendőrök is azokkal akik kihívták őket ami nem kizárt ugyanis Békéscsaba kisváros 56 ezer lakosú,így ne önvédelem legyen hanem csináljuk úgy, hogy garázdaság legyen és engem húzgáljanak meg. Az sem igaz, hogy az irodából nagymennyiségű valuta tűnt el, mert az a gyanús,ha egy szórakozó helyen emberek vannak,arra van a wc is,az iroda is,ahol érték van nem is kicsi,nincs kulcsra zárva az iroda. Nem gyanús ez? Ilyen helyen zárva szoktak lenni az irodák.

Gyanítom ,összeesküdtek ellenem és így még kitalálnak valamit, hogy valuta tűnt el ,közben ugye nem ,és akkor a rendőrség nekik hisz úgyis és foglaljon le tölem a rendőrség annyi pénzt ami eltűnt valutában az irodából ami nem tűnt el, de így akarnak pénzhez jutni.


Micsoda korrupciós világ ez,és akkor ugye felkereshetem az újságírókat...


Arra gyanakszom, hogy ugyan nem igaz, de mivel rámfogták, hogy valuta tűnt el és jött egy új tényállás,ezért hallgatnak ki még, de megtagadom a vallomást, alá sem írok szerintem ,de félek, hogy bosszúból akkor a rendőr bezár amiért megtagadtam a vallomást.


Egy gubanc jutott eszembe még. Ha kihallgatás utáni napokban eljönnek házkutatni mivan, ha kérnek annyi valutát lefoglalásként amennyi eltűnt forintban, ha nem adok oda annyi pénzt felforgassák a házat. De akkor sem adok, mert nem hoztam el semmiféle valutát. Arra gondoltam, hogy ez elkerülhető legyen, kihallgatás napján a pénzemet el kellene vinnem a tesómhoz, hogy vigyázzon rá ,csak annyit magamnál tartani amennyi kell és egy kis idő muljon el a kihallgatástól számított pár napig/hétig és ,majd hazahozom. Így ha felforgatják a házat nem találnak semmit. Nyilván, ha én ilyet tettem volna és fény derűlt volna rá akkor azonnal utalnám a károsultnak visdza,de így...


Szóval értitek a szitut?


Hogy tudok ebből kimászni?

Mit csináljak kihallgatáson?

2019. ápr. 19. 19:54
 10/52 anonim ***** válasza:
100%

Amit mondtam! Tényleg nem életszerű az, hogy kasszás helyiséget ne zárjanak kulcsra, még akkor is szokás zárni ha személyzeti blokkban van. De azért ugye nem mentél be vendégek elöl elzárt területre?


A nyomozás során ne mondj mást, mert amiket mondanál, csak azokhoz illeszkedőre csiszolnák a nyomozati iratokat. Pl. jó az, ha még azt sem tudják, hogy egyedül voltál-e ott, vagy barátokkal.

2019. ápr. 19. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!