Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Gyanusított vagyok! Ki fognak...

Gyanusított vagyok! Ki fognak hallhatni, mi lesz a legjobb?

Figyelt kérdés

Decemberben Békéscsabán egy szórakozóhelyen belémkötött egy srác, megfogta a ruhám én ezért önvédelemből lefújtam gázspray-vel. Rendőrség kijött és garázdaság miatt gyanusítottként kihallgattak. Nem Békéscsabai vagyok, hanem 100 km-rel arébb lakom. Már április van és nincs semmi,tegnap felhívtam azt az akárkit aki a Békéscsabai rendőrségen folytatja az ügyet, hogy hónapok óta nincs semmi és megszüntették e az ügyet. Azt mondta, nem dehogyis ,sőt még halmazat is jön rá, mert az egyik irodából nem is tudom mennyi forint értékű valuta tűnt el és kamera felvett,hogy elmentem egy folyosón és 2 perc mulva jöttem vissza. Tehát rám mutatnak a mutatók és rátettem egy halmazatot ugyanis a garázdaság vétségre egy lopás bűntettet csatoltam. Utóbbi nem igaz. Csak a gázspray-s dolgot követtem el azt is önvédelemből de mondhatom a rendőröknek,ők még engem vesznek elő mert én megvédtem magam. A lényeg, hogy telefonon azt is mondta az az ember, hogy ki fogjnak hallgatni a valuta ügyben is,de nem kell oda elutazni, hanem már két hete az iratokat elküldte annak a rendőrkapitányságnak valami megkeresési osztálynak ahol én lakom, hogy ne kelljen elutazni és itt helyben kihallgatnak aztán visszaküldik az ügyet.

Ha két hete elküldte ide az ügyet akkor nem értem miért nem értesítettek még, lehet nem is igaz az egész.

Tegyük fel igaz.

Ha jön a telefon vagy a levély hogy ebben az ügyben be kell menni kihallgatásra ahol lakom rendőrségre,ugye ez a +valuta ügy, akkor mivel nem követtem el utóbbit,mi a legjobb?


Szerintetek mit csináljak? Valaki ezt nagyon kitalálta.

Tagadjam meg a vallomást?

Hogy lesz a legjobb, ha mit csinálok?



2019. ápr. 19. 12:40
1 2 3 4 5 6
 51/52 anonim ***** válasza:

Valóban a bűnügyi költség része a kirendelt védő díja is. Elismerem, hogy ezzel kapcsolatban hülyeséget írtam!


Be.

XXV. FEJEZET

A BŰNÜGYI KÖLTSÉG


145. § (1) Bűnügyi költség a jogszabályban meghatározottak szerint

a) az a díj vagy költség, amelyet a büntetőeljárásban, illetve a büntetőeljárással összefüggésben az állam előlegezett,

b) a terhelt, a sértett, a vagyoni érdekelt és az egyéb érdekelt költsége, akkor is, ha azt az állam nem előlegezte,

c) a kirendelt védő, a törvényes képviselő és a meghatalmazott képviselő díja és költsége, akkor is, ha azt az állam nem előlegezte.

(2) Az (1) bekezdés a) pontja szerinti bűnügyi költség különösen a tanú költsége, a szakértő, és a szaktanácsadó díja és költsége, illetve a lefoglalt dolog szállításának és megőrzésének költsége.

2019. ápr. 21. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/52 anonim válasza:

Szia

Na mi lett a vége?

Vagy egyáltalán vége van?

2019. máj. 4. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!