Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Tényleg szabálysértésnek...

Tényleg szabálysértésnek számít egy rendőrautó lefotózása?

Figyelt kérdés
2008. nov. 12. 09:12
 1/9 anonim ***** válasza:
83%
Direkt megnéztem néhány hírportál baleset híreit, ott voltak fényképezve r.autók, de nem volt kitakarva a rendszámuk se, se a rendőrök.
2008. nov. 12. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
A sajtónak nyilván lehet rá engedélye,de civilként is "legális"?Azt hallottam,hogy pl.az USA-ban tilos.
2008. nov. 12. 10:45
 3/9 anonim válasza:
91%
Nem tilos, rengeteg 'spot' fotó van és készül tilosban parkoló rendőrkocsikról stb.
2008. nov. 12. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
87%
Az, hogy az USA-ban tilos, az nem azt jelenti, hogy hazánkban is az lenne. Hazánkban NEM tilos rendőrkocsit fotózni.
2008. nov. 12. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Értem.Köszönöm szépen a válaszokat!
2008. nov. 12. 13:36
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

ez a fényképezés kicsit szürke része a jognak.


egyrészről bárkiről fényképet készíteni csak az adott személy engedélyével lehet.


Másrészről, ha az illető úgy szerepel a képen, hogy nem ő a kép témája, csak rajta van, akkor nem kell az engedélye, még ha felismerhető, akkor sem.


tehát pl. a srandon elkezded fotózni a monokinis lányokat, akkor az tilos, de ha fényképezed a haverod és háttérben van két nagy csöcs is arccal együtt, azt már elvileg szabad. (de pl. ha ezt a kiemeled a képből és önállóan közzéteszed, akkor már ő a kép témája és kell az engedélye)


a rendőrautó kontra baleseti felvétellel is valami hasonló lehet a helyzet.

2008. nov. 12. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:

policecars.hu


Itt van vagy 5000 kép rendőrautókról (magyar), szóval nem tilos

2009. márc. 14. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
Szerintem nem tilos! Én a múltkor lefényképeztem egyet a buszmegállóban, forgalommal szemben de a rendőr csak igazoltatott (meg tette az okosat)
2009. aug. 25. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 gábor_111 ***** válasza:
POLICECARS.HU MINDEN FAJTA RENDŐRAUTÓ MEGTAKÁKHATÓ
2010. aug. 17. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!