Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Ebből mi fog kisülni? Internet...

Ebből mi fog kisülni? Internetes csalás

Figyelt kérdés
Átvertem kb. 15 embert interneten ilyen 4-10 ezer forint közötti összegekkel. Nem indult csalásnak az egész, de végül az lett belőle. Történt ellenem 2 feljelentés eddig az érintettek közül. Az egyikből szabálysértési eljárás lett amit közvetítői eljárásra adtak át. Ez az ügy már hamarosan zárul. A másikból pedig lett egy büntetőeljárás ami súlyosabb. Ezzel kapcsolatban lenne kérdésem, ha üzletszerű volt a csalássorozatom, akkor ez a büntetőeljárás is átkerülhet közvetítőibe, ha szánom bánom a tettem és megtérítem minél előbb az okozott kárt a sértetteknek? Vagy ez mindenképp a hatóság kezében marad? A csalásról annyit, hogy nagyon megbántam, tavaly történt az egész. Úgy volt megadom a pénzeket csak aztán akkor nem tudtam visszafizetni mivel elkártyáztam.
2019. jún. 1. 09:02
 1/5 anonim ***** válasza:
Ha megtéríted az okozott kárt, az mindenképpen enyhítő körülmény, aztán hogy mit varrnak rád ezért, azt nem tudom, remélem bőven annyit, hogy tanulj belőle.
2019. jún. 1. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Már így is tanultam belőle. Értem jött a rendőr...nem kívánom senkinek.
2019. jún. 1. 09:16
 3/5 anonim ***** válasza:
A tényfeltáró vallomás, és az a szándék, amit itt leírtál (főleg ha néhány esetben bizonyítani tudod a megtörténtét) határozottan előnyös számodra. A végeredmény sok mindentől függ, de nagyban rajtad múlik.
2019. jún. 1. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

[link]


Én is azt mondom, hogy térítsd meg a kárt. Azt senkit nem hat meg, hogy "meg akartam téríteni, de inkább elkártyáztam"


Egyébként kár nem csak az lehet, amihez te hozzájutottál haszonként, hanem az is, amibe ez fájt a sértetteknek, azt is meg kell térítened.


A csalássorozat által okozott kár összegei összeadódnak, és aszerint állapítják meg, hogy a bcs súlyát. Üzletszerűen követted-e el, stb.


Fontos, hogy ne te keresd fel a sértetteket, mert akkor még azt is a nyakadba varrhatják, hogy befolyásolni akartad őket, én ügyvédet bíznék meg ezzel, és a rendőrségen bemondanám, hogy ez van. A sértetteknek kötelességük elfogadni a kárenyhítést, ha jól tudom.


Ezáltal a bcs mértéke is csökken szerintem, de szerintem teljesen nem úszod meg, és nem is lenne helyénvaló. Nem azt bántad meg szerintem, hogy csaltál, hanem azt, hogy lebuktál, és hogy most vállalnod kell a felelősséget, ami nem tetszik, mert nehéz. Ha a tettet bántad volna meg még lebukás előtt, akkor rögtön kárt térítettél volna, és bocsánatot kérsz.


De legalább ha tényleg így érzel, akkor mégis tanulsz belőle, és később nem esel vissza. A szerencsejáték és egyéb függőséget meg kezelni kellene. Erre mint betegségre nem hivatkozhatsz, mert nem tesz beszámíthatatlanná, de ez a te érdeked.


Lehet, hogy még rád bizonyítanak néhány ilyen ügyet, és akkor senki nem fogja elhinni, a teljes megbánást, tegyél teljes beismerővallomást az összes ügyre, még akkor is, ha nem vagy köteles, és térítsd meg azokat a károkat is. Pontosabban fogalmazva tegyél önfeljelentést azokban az ügyekben, előzd meg a rendőrséget, mert így korlátlan mértékben enyhíthető a büntetés.


Esetleg írd meg privátban, hogy miről van szó pontosan, mit csináltál, hátha jobb tanácsot tudok adni.

2019. jún. 1. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Ez olyan piti ügy, hogy a sértettek kártalanításával (anyagi kár+ nekik okozott sérelem pénzze, kompenzálásával, ami kb. az anyagi kár mellé még plusz 3-5-ször annyi) meg még 250 ezer forint ügyvédi költséggel megúszhatod büntetés kiszabása nélkül. Pl. így járnak azok a diákok, akik tipmix tippeket árulnak, ez most nagyon divatos.


Btk.

tevékeny megbánás

29. § (1) Nem büntethető, aki az élet, testi épség és az egészség elleni, az emberi szabadság elleni, az emberi méltóság és egyes alapvető jogok elleni, a közlekedési, a vagyon elleni, illetve a szellemi tulajdonjog elleni vétség vagy háromévi szabadságvesztésnél nem súlyosabban büntetendő bűntett elkövetését a vádemelésig beismerte, és közvetítői eljárás keretében - vagy azt megelőzően, de a közvetítői eljárás keretében született megállapodásban jóváhagyva - a sértett által elfogadott módon és mértékben a bűncselekménnyel okozott sérelmet jóvátette. E rendelkezés akkor is irányadó, ha a bűnhalmazatban lévő bűncselekmények közül az élet, testi épség és az egészség elleni, az emberi szabadság elleni, az emberi méltóság és egyes alapvető jogok elleni, a közlekedési, a vagyon elleni vagy a szellemi tulajdonjog elleni bűncselekmény a meghatározó.

(2) A büntetés korlátlanul enyhíthető, ha az elkövető az (1) bekezdésben meghatározott bűncselekmények esetében az ötévi szabadságvesztésnél nem súlyosabban büntetendő bűntett elkövetését a vádemelésig beismerte, és közvetítői eljárás keretében - vagy azt megelőzően, de a közvetítői eljárás keretében született megállapodásban jóváhagyva - a sértett által elfogadott módon és mértékben a bűncselekménnyel okozott sérelmet jóvátette. E rendelkezés akkor is irányadó, ha a bűnhalmazatban lévő bűncselekmények közül az élet, testi épség és az egészség elleni, az emberi szabadság elleni, az emberi méltóság és egyes alapvető jogok elleni, a közlekedési, a vagyon elleni vagy a szellemi tulajdonjog elleni bűncselekmény a meghatározó.

(3) Az (1)-(2) bekezdés alkalmazásának nincs helye, ha az elkövető

a) többszörös vagy különös visszaeső,

b) a bűncselekményt bűnszervezetben követte el,

c) bűncselekménye halált okozott,

d) * a szándékos bűncselekményt a szabadságvesztés felfüggesztésének próbaideje alatt vagy a szándékos bűncselekmény elkövetése miatt végrehajtandó szabadságvesztésre ítélése után, a szabadságvesztés végrehajtásának befejezése előtt, illetve próbára bocsátás vagy feltételes ügyészi felfüggesztés tartama alatt követte el, vagy

e) * korábban szándékos bűncselekménye miatt közvetítői eljárásban vett részt, és ennek eredményeként vele szemben az (1) vagy (2) bekezdést alkalmazták, feltéve, hogy a határozat véglegessé válásától az újabb szándékos bűncselekmény elkövetéséig két év még nem telt el.


Be.

A közvetítői eljárás feltételei

412. § (1) A közvetítői eljárás a gyanúsított és a sértett megegyezését, a bűncselekmény következményeinek jóvátételét és a gyanúsított jövőbeni jogkövető magatartását elősegítő, a gyanúsított, illetve a sértett indítványára, vagy önkéntes hozzájárulásukkal alkalmazható eljárás.

(2) Az ügyészség közvetítői eljárás lefolytatása céljából felfüggeszti az eljárást, ha

a) a gyanúsított, illetve a sértett a közvetítői eljárás lefolytatását indítványozza, vagy ehhez hozzájárul,

b) a gyanúsított a vádemelésig beismerő vallomást tett, és

c) a bűncselekmény jellegére, az elkövetés módjára és a gyanúsított személyére tekintettel

ca) a bűncselekmény következményeinek jóvátétele várható és

cb) a büntetőeljárás lefolytatása mellőzhető, vagy a közvetítői eljárás a büntetés kiszabásának elveivel nem ellentétes.

(3) Az eljárás közvetítői eljárás céljából történő felfüggesztésnek nem akadálya, ha a gyanúsított a bűncselekménnyel okozott kárt, vagyoni hátrányt, vagy a bűncselekmény elkövetési értékét részben vagy egészben már önként megtérítette, illetve a sértett által elfogadott módon és mértékben a bűncselekménnyel okozott sérelmet jóvátette.

2019. jún. 1. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!