Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » A hajó kapitányt miért vették...

A hajó kapitányt miért vették őrizetbe, s kezdeményezik letartóztatását?

Figyelt kérdés

Hosszasan elgondolkodtam, hogy nem indokolt a kényszerintézkedése, mert egy dolgozó emberről beszélünk, aki gondatlanságból, nem akarattal okozta ami történt.


Mi az a különös ok amiért kényszerintézkedést akarnak rá?


Mert, hogy nem áll fenn, szerintem az már száz.


Ne azt mondjátok, hogy a bűncselekmény súlya miatt, mert ilyen " különös ok" nincs.


Van, hogy egy gyilkos is szabadlábon védekezhet, nem sok de bizony előfordul és van akit csekélyebb bűntett, pl csalás miatt letartóztatnak.


Itt mi a különös ok?



2019. jún. 7. 20:45
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Kérdező, védeni védheti magát, nem is köteles magára terhelő vallomást tenni, még hazudhat is, ez jog.

Viszont TILOS, és bűncselekmény a bizonyítékok eltüntetése, meghamisítása, éppúgy, mint a tanúk befolyásolása. Mondjuk, ez utóbbira talán nincs esély, nem is ezzel érvelnek.

Az mondjuk elég bizonyíték, ha a baleset pillanatában csetelt, vagy közben utána telefonálgatott, ahelyett, hogy áldozatokat mentett volna a vízből.

Mondjuk, hülye volt, mert mindenki tudja, hogy hiába töröl dolgokat, le tudják nyomozni, hogy mit csinált nem kell ehhez a telefonja. Persze ha csak offline játékot játszott, akkor annak nyoma a telefonszolgáltatónál.

2019. jún. 8. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:

Én csak azt nem értem, hogy szakértői vizsgálatok igaz alátámasztják már, hogy ő a bűnös100%-ra? Még nem, csak mindenki azt mondja. Vizsgálják ki és, ha ő a bűnös akkor persze, kapjon érte büntetést, nem is kicsit. De , hogy itt mindenféle dologban őrizetbeveszik az embert, holott még nincs 100%-ra bizonyíték.... Felháboritó.


Azt se felejtsük el, hogy őrizetbe azt lehet venni, akivel szemben a gyanú megalapozott, szabadságvesztéssel is büntethető SZÁNDÉKOS bűncselekményt követett el...


Írtok itt mindenfélét. Nem tegnap keztem el nézegetni, forgatni a büntetőjogot

Biztos nem szándékosan csinálta a balesetet. Azt meg honnan tudják, hogy el akart valamit törölni a telefonon vagy mit mondtok.


Nem védeni akarom, csak keresném, hogy mi az igazság.


Érdekel a téma.

2019. jún. 9. 02:38
 13/13 anonim ***** válasza:

Nem mondta senki, hogy 100%-ban ő a felelős. Az viszont igen valószínű, hogy ő is felelős. (Majdnem 100%, hogy ő nagy mértékben felelős, de lehet, hogy voltak más okok is, amik kisebb-nagyobb mértékben rásegítettek.)


Vizsgálati fogságban nem csak 100%-ban bűnösöket, és nem is csak szándékosan elkövetett bűncselekményért lehet valakit helyezni.


[link]

2019. jún. 10. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!