Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Csináltam egy face oldalt a...

Csináltam egy face oldalt a fodrászvállalkozásomnak, de egy rosszindulatú, irigy senki álprofilról elkezdte szidni a munkáim és le is értékelte az oldalt. Feljelenthetem?

Figyelt kérdés
2019. jún. 24. 15:40
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Mondjuk nehéz perelni ismeretlent (akkor is, ha sejt mögötte valakit, mert az még kevés, mivel lehet, hogy nem is az volt akire gondol). Feljelenteni is, mert ez esetben eleve csak ismeretlen tettes ellen tud először feljelentést tenni (mert ahogy írta, álprofilok). Ekkor ha nem tanácsolják el a rendőrségen és megteheti hivatalosan ez ügyben a feljelentést, akkor utánanéznek, írnak a Facebooknak hogy adja már ki, hogy milyen IP címről regisztrált és jelentkezett be időnként a kamuprofilos. Ekkor vagy kiadja a Facebook az adatot, vagy nem (sok ilyen adatigénylést a szolgáltatók visszautasítanak). Ha a Facebook kiadja az IP címet, akkor ha az ismeretlen az eredeti IP címét elrejtő proxyhálózaton keresztül lépett be, vagy nyilvános wifiről valahonnan (pl kávézó, étterem közeléből annak wifijére csatlakozva), akkor bottal üthetik a nyomát.

Amit internetes atrocitás esetén tenni lehet és a legegyszerűbb megoldás is egyben, hogy a sértett jelenti az oldal üzemeltetőjének, aki megvizsgálja az esetet és szükség esetén törli a kamu profilt és a tevékenységét. Akkor ha létrehoz egy másik kamu profilt, akkor azt is jelenti, hogy töröljék. Majd megunja. Ezt elhiszem, hogy kellemetlen olvasni, de ez az egyetlen biztosan működő megoldás.

2019. jún. 26. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 A kérdező kommentje:
eddig csak egy profil volt, 2 hónapja szerencsére, csak idegesít
2019. jún. 27. 07:21
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!