Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Megemelkedett egyetemi tandíj...

Megemelkedett egyetemi tandíj kell hogy érdekeljen engem ha tanulmányi szerződés van?

Figyelt kérdés

A portálok attól hangosak hogy alaposan megemelkedtek az egyetemi tandíjak.

Kérdésem: ha tanulmányi szerződés van a céggel és több mint duplájára emelkedett a tandíj az kell hogy érdekelje a munkavállalót?

mert a cég a tan szerződésben nem azt vállalta hogy adott összegig téríti a tandíjat hanem összegmegjelölés nélkül a teljes tandíj megtérítését vállalta a munkaviszony idejére.


Így viszont ha egy külső szereplő az egyetem úgy dönt hogy máról holnapra duplájára emeli a díjat ezt megteheti ehhez joga van, a cégnek meg fizetnie kell ezt is, mert ő meg ezt vállalta szerződésben-nem így van?


És akkor még „jól“ is jártam hogy „csak „ duplája lett a tandíj mert van ahol 200.000ből lett 600.000/félév (ld debreceni egyetem)


2019. júl. 27. 08:51
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:

Majmok!!! A kérdésemnek nem az a célja hogy megtudjam az egyetem emelhet-e mert azt TUDOM! emelhet. Akármit mondtok akkor irány az EMMI Felsőokt Államig Iroda és tessék megkérdezni (Szalay u Bp) Na tessék lehet menni!! Emelhet!!


de NEM EZ VOLT A KÉRDÉSEM!!


Hanem ez magamat idézem:

+"Kérdésem: ha tanulmányi szerződés van a céggel és több mint duplájára emelkedett a tandíj az kell hogy érdekelje a munkavállalót?"


Ez és nem más volt a kérdésem.

Erre elkezdtek pofázni arról hogy az egyetem nem emelhet... ami egyrészt FALS másrészt NEM EZ VOLT A KÉRDÉS!!

2019. júl. 30. 08:54
 12/13 anonim ***** válasza:
De mivel nem emelhet, ezért tárgytalan a kérdésed. Le vam zárva
2019. júl. 30. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:
emelhet, bármikor bármennyit.
2019. júl. 31. 07:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!