Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Hátúlról nekem ütköztek,...

Hátúlról nekem ütköztek, másnapra a horpadás eltűnt. Balesetit írtunk. Ilyenkor mi a teendő? (Több info lent)

Figyelt kérdés
Hátúlról nekem koccant egy figyelmetlen sofőr, a hátsó lökhárítón egy ökölnyi horpadás keletkezett + festék kopás. A sofőr elismerte a hibáját, írtunk balesetit ahol írásban is elismerte, hogy Ő horpasztotta be a lökhárítót. Hazamentem, másnap észreveszem, hogy visszapattant a horpadás, a lökhárítónak semmi baja 1-2 karcolást és festékhiányt leszámítva. Ilyenkor mi a teendő? Eszerint nem lesz figyelembe véve a horpadás? (Őszintén egy cserének örültem volna).

2018. aug. 21. 15:46
 1/10 anonim ***** válasza:
90%

Ha nincs baja a lökhárítónak, akkor minek cserélnéd. Legyél nagyvonalú ahelyett, hogy haszonleső lennél. Hívd fel a gyerek mondd, hogy hívjon meg egy sörre és le van rendezve a dolog.


Boldog lesz, mert neki ez valószínűleg megemelné a biztosítási díját pedig ezek szerint igazi kárt nem okozott.

2018. aug. 21. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
62%

Ilyenkor a lökhárító mögötti merevítő is sérülhetett, attól függetlenül, hogy a lökhárító visszapattant. Ezt viszont legtöbbször csak a lökhárító leszerelésével lehet megállapítani.

Szóval nem biztos, hogy csak 1-2 karcolás a baja és egy fényezés is belekerül 25-30e Ft-ba manapság.

2018. aug. 21. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Köszi a választ!:) Igen, ettől féltem én is, hogy valami rejtett hiba csak keletkezhetett.

Első válaszolónak is köszönöm a reakcióját, habár megjegyezném, hogy kicsit naiv ember lehet. Ilyen dolgoknál nehéz jófejnek lenni, amikor nem is ismered az adott személyt, a kár mértékét, másrészt manapság a szerelők nem nagyon javítgatnak 10eFt alatt Pesten...

2018. aug. 21. 16:51
 4/10 anonim ***** válasza:
68%
Nem vagyok annyira naív, csak annyira pénzéhes sem, hogy ráverjek egy nyomorult lökhárítócserét másra, ha amúgy semmi baja az autónak.
2018. aug. 21. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
78%
Ja... és ha szerinted egy akkora ütközéstől amitől mindössze egy öklömnyi horpadás lett a lökhárítódon keletkezhetett "rejtett hiba" akkor alapvető fizikai ismereteid hiányoznak.
2018. aug. 21. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Oké:) Akkor majd ha egy figyelmetlen balfék hátba rakja az autódat akkor jól nyalj alá neki!:) De ne felejts el még egy ezrest is gyűrni a zsebébe, nehogy már valami szar pénzéhes alaknak gondoljon!:D Felesleges dolog ez a KGFB, hadd karcolódjon, kopjon, lényeg az, hogy guruljon!:D
2018. aug. 21. 17:18
 7/10 anonim ***** válasza:
64%
A kérdésed szerint 1-2 karcolásról beszélünk. Ha olyan pénzéhes punci vagy, hogy ebből ügyet csinálsz akkor hajrá!!
2018. aug. 21. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
47%

Az az 1-2 karc néha sokba fájhat! Találkoztam már pár ilyen kicsit karcos, kicsit horpadt sérüléssel. Aztán a lökhárító levétele után derült ki, hogy a mögötte lévő merevítő kuka, ráadásul a hátfalat is benyomta, azt is javítani kellett.

Maga a lökhárító könnyen visszaugrik közel eredeti állapotba sérülés után, de a mögötte lévő fémek bizony úgy maradnak láthatatlanul.

Csak példaképpen: egy C Corsa hátsó lökhárító merevítője 25e Ft körül mozog utángyártottban.

Szóval, irány a biztosító és pótszemlét is kérni kell ha szükséges.

2018. aug. 21. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
67%

Egy két karolás és a punciság..


A legtöbb mai autónál már van a lökhárítók alatt egy kivehető habosított erőelnyelő valami és a mögött a sima fém meg a többi hülyeség. Egyszer láttam egy Volvo javítását, egy vonóhorognak koccantak neki, csak egy repedés és fél tenyérnyi törés volt a rendszám helyén, kívülről teljesen jónak nézett ki az autó. Levétel után kiderült, hogy az első keresztgerenda hosszában 5 centit elment, eltörte az intercoolert és a vízhűtőt!


Ez a kis punciság új árakon került volna vagy 300 000-be :)


Ha van habosított műanyag a lökhárítóhéj alatt, akkor egy ütközésből nem fog ropira törni és szétszakadni, mert ez nem engedi, viszont az energiát szépen tovább viszi és mögötte jön a többi sorban.


Azért ne higgyük már hogy egy autó mozgási energiáját egy 6 helyen csavarozott 6mm vastag műanyag elnyeli. Ha így lenne ebből gyártották volna a Space Shuttle-t : D

2018. aug. 21. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Ennyi:)

Köszi az értelmes válaszokat:D

2018. aug. 21. 18:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!