Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Beadtam a felmondásom, viszont...

Beadtam a felmondásom, viszont a főnök nem akar elengedni, el sem akarja fogadni a felmondást. Mit tudok tenni?

Figyelt kérdés

Családi okok miatt akarom ezt a munkahelyet itt hagyni.

Azt se tudom milyen a munkaszerződésem.

Tavaly ki voltam jelentve 4 hónapig a cégnél, nyáron visszajelentettek, határozott idejűvel.

De azóta nem kaptam másik szerződést.


2019. aug. 17. 18:20
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem mész be, ki fog rúgni. Mást nem nagyon tud csinálni.
2019. aug. 17. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
HRen adod be vagy tértivevényes levélként feladod, másodpéldányt megtartod. ( az se baj, ha nem veszi át, beáll a kézbesítési vélelem).Főnökkel közlöd, hogy sem rabszolgák nincsennek már, sem jobbágyok és neki nem kell elengednie, a felmondás egy egyoldalú jognyilatkozat,.
2019. aug. 17. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
52%
Ki fogja fizetetni a kedves főni ha nem megy be.. mondjuk én lassan csinálnám a munkát akkor talán kirug.
2019. aug. 17. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

A cég ahol dolgozok, 2 az 1-ben személyzet vagyok. Takarítok is meg csomagolok is.

100% hogy nem fog egy hamar találni embert akit be lehetne tanítani

Beperelni sem perelhet?

2019. aug. 17. 18:40
 5/9 anonim ***** válasza:
30%
A munkáltató perelhet, a felmondás indoka csak olyan ok lehet, mely a munkavállaló számára a munkaviszony fenntartását lehetetlenné teszi vagy körülményeire tekintettel aránytalan sérelemmel jár. Ha a bíróság úgy dönt, hogy a kérdező jogellenesen szüntette meg a munkaviszonyát, akkor a munkáltatónak ki kell fizetnie a határozott időre járó, legfeljebb háromhavi távolléti díjnak megfelelő összeget.
2019. aug. 17. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
68%
#5, ne dumáljál már baromságokat, rendes felmondást nem kell indokolni
2019. aug. 17. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Ballagj be a területi munkaügyi felügyeletre, és nekik tedd fel ezt a kérdést.


A főnőköd keresi a bajt, hát megkapja.

2019. aug. 17. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
5-ös, az az azonnali hatályúra vonatkozik, a normálnál elég, ha nem akar ott dolgozni, letölti a felmondási idő, aztán mehet, ahová akar.
2019. aug. 18. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Pedig nem lenne rossz, ha tudnánk, hogy milyen módon vagy foglalkoztatva.


Határozatlan idejű szerződésed indoklás nélkül bármikor felmondhatod. Próbaidő után van felmondási idő is, ezzel számolnod kell, ha a munkáltató ragaszkodik hozzá.


Határozott idejűt már nem bármikor és bárhogyan, és igaza van az "5"-ös válaszolónak, azt meg kell indokolnod, ha nincs szó próbaidőről, akkor van felmondási idő is, és ha nem felel meg a törvényben megszabott feltételeknek a határozott idejű szerződésed felmondása, akkor annak van anyagi következménye Rád nézve.


Nagyon fontos lenne tudni, hogy akkor most mi a helyzeted! Határozott, avagy határozatlan?!?!?!


"a főnök nem akar elengedni, el sem akarja fogadni a felmondást. Mit tudok tenni?"


A felmondási idő a felmondás közlését (átadását) követő napon indul el. Ha nem veszi át a munkáltató a felmondásod, akkor a felmondáson két tanú nevének, címének feltüntetésével, valamint aláírásukkal igazolják, hogy X. Y. napon megkísérelted a felmondást átadni. A következő nap elindul a felmondási idő még akkor is, ha a munkáltató ezt nem veszi tudomásul.

Ha nincs 2 tanú, akkor tértivevényesen postázd részére a felmondást. Ha átveszi, akkor tudni fogod, hogy mikor, ha nem veszi át, arról és tudsz, és ettől függetlenül beáll a kézbesítési vélelem, vagyis elindul a felmondási idő.

2019. aug. 19. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!