Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hogy viselitek el az olyan...

Röcsögei Péter kérdése:

Hogy viselitek el az olyan főnököt, aki nem ért a munkátokhoz, de bele akar szólni az apró szakmai részletekbe?

Figyelt kérdés
Valami közgazdász mondjuk, de elektronikába, PLC programozásba, vagy villanyszerelésbe próbálja beleásni magát, mert úgy érzi, kihasználjuk a tudatlanságát, és azt hazudunk neki, amit akarunk. Ami munkát ő 10 percre saccol, azt én 2 órára tervezném, és persze, hogy megvezetve érzi magát, mert semmilyen szabványt, semmilyen szabályt, semmilyen összefüggést és módszert nem ismer semelyik területről, se elméletben, sem gyakorlatban. Örökké bizonygatni kell neki, és utalni a szabványokra, biztonsági előírásokra, meg törvényszerűségekre, meg működési elvre, meg rendszerek összeköttetéseire (Feszültségmentesítem ezt, attól megáll az is, hibát jelez emez is, leáll az a gépsor a másik épületben is. Ha átírom a programot, a másik 8 gépben is át kell, és az adatgyűjtőt is módosíttatni kell a rendszergazdájával, stb), amiből semmit nem ért, és legyint, és elkönyvel nagydumásnak, és egy idő után már nincs hitele a szavamnak előtte. Ránéz a mellette ülőre. Te érted amit mond? Nem! Még nevetnek is rajtam a másik managerrel. Akkor ezzel nem lettünk okosabbak, tehát legyen 15 perc a munkára! Volt már vagy 8 ilyen főnököm. Hogyan lehet elérni az ilyennél, hogy komolyan vegyen?

2018. márc. 10. 12:48
 1/2 anonim ***** válasza:
Legyél te a főnök
2018. márc. 10. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Fel kell mondani. Mi az, hogy állandóan megkérdőjelez? Azt úgy megette a fene.


Nálunk sem értette a főnök a dolgát, mond is fel mellőle mindenki (köztük én is). Sok dolgot elcsesz és másra keni. Ő a legkevésbbé iskolázott ott. Nem szabad olyan helyen maradni, ahol a főnök nem vág mindent. Utána bármi van, te maradsz szarban.

2018. márc. 10. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!