Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Fenyegetésnek számít, ha azt...

Fenyegetésnek számít, ha azt írtam egyik ismerősmnek, egy harmadik félről, hogy ha az okozott kárt (amit a harmadik fél okozott) nem téríti meg, akkor csak idő kérdése, és ráfog . Ni?

Figyelt kérdés

Vagy ez minek minősül? Indulatból írtam, tetlegesség nem volt, nem is lesz.


A szövegbe senki sincs megnevezve, de a fél akinek írtam egyértelműen tudja kinek címeztem.


2019. aug. 19. 23:06
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Annak, pontosan ez a fenyegetes.
2019. aug. 19. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
És, ha én jogilag értettem? Mert az taglalva nem lett, hogy milyen módon. Lehet ezt sok féle képpen értelmezni. jogilag is rá lehet, meg fizikálisan, stb....
2019. aug. 19. 23:23
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Leírva az van, amit leírtál.
2019. aug. 19. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Aláírom, hogy ez annak minősülhet, nem vitatkozom, mivel nem tudom. Azért írtam ide ki. :) részletezve nincs hogy hogyan fázna rá. Ez szerintem jogilag is értelmezhető. Ennyi erővel az is büntetendő, ha azzal fenyegetem, hogy hatósághoz fordulok? Mert az alapja igyan az: a fenyegetés. Egyik nincs részletezve ergo szerintem tudnám magam védeni. A másik meg abszurd lenne a büntetendő lenne. :)
2019. aug. 19. 23:36
 5/10 A kérdező kommentje:

De akkor felteszem érthetőbben, mert elismerem, nem pontos a kérdés...


Lehet e bajom abból, ha azt írtam ráfog .ni, de nem neveztem meg senkit, a rá.... formáját sem írtam le? Csak,hogy ráfog.


De szerintem mivel nem neveztem meg senkit , így halott a dolog...

2019. aug. 19. 23:56
 6/10 anonim ***** válasza:
Így van, bíróságon szakértőként behívnak egy nyelvészt, aki megvizsgálja, a kérdéses mondat alanya rejtve szerepel-e a szövegben, vagy alá lehet azt húzni, mint az iskolában.
2019. aug. 20. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
A fenyegetés nem bűncselekmény. Nincs ilyen paragrafus. Az önbíráskodás viszont az. Az önbíráskodás a jogban mást jelent, mint a köznyelvben, a zsaroláshoz hasonló vagyoni bűncselekmény. Önbíráskodást/zsarolást/kényszerítést stb. akkor követsz el, ha a fenyegetés hatására sikeresen rávetted az illetőt, hogy csináljon valami böszmeséget, amit egyébként nem csinált volna. Ha ilyen nem történt, akkor nem követtél el semmit.
2019. aug. 20. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Négyes köszi. A tejes igazság az az, hogy egy illető megígérte, hogy megvesz tőlem egy örökölt kis parasztházat, amit x év múlva kifizet, hogy saját magának megvásároljon. Használhatta addig, mint raktárhelységet a vállalkozásának. Pénzt nem kértem tőle mivel már nagyon régóta ismerem, baráti alapon odaadtam neki, így papír suncs róla. Ezt követően szépen gallyra vágta a lakást, amit eladni nem lehet, mert úgy "lelakott", szétgányolt.Igérgette, hogy megveszi a megbeszélt összegért( 6 éve hiteget) azóta is veszi... Én voltam a naív ,ezt aláírom. Csak úgye a tehetetlenségem végett fakadtam ki. Ennyi az egész. Elvileg kifogja fizetni 2 hónap múlva, de ezt már sokazor hallottam. Meg ha ki is fizeti, nem a kifakadásom miatt, hanem mert az egyik családtagom bárátja, és kettőnknek fizetne. Másik családtagommal szorosabb kapcsolatot ápol. Így már csak miatta ,ha nem is miattam fizet....
2019. aug. 20. 00:34
 9/10 A kérdező kommentje:
Igazság szerint ha,most ki is fizeti(amit kétlek), az nem emiatt a megnyilvánulásom miatt lenne, hanem mert kiakarja. 6 éve vergődök már a családtagomnak ,hogy csináljon valamit eredménytelenül. Mert a harmadik fél eddig sem foglalkozott a vergődésemmel. Őszintén szólva egy kicsit sötétkörökben mozog szerintem. Tipikusan az aki azt hiszi bármit megtehet...
2019. aug. 20. 00:39
 10/10 anonim ***** válasza:
Te vagy a balfék. Adsz neki 48 órát hogy elhúzzon vagy fizessen. Sose fog perkálni, ha hagyod hogy anélkül is használhatja. A kérdésedre: ez nem fenyegetés, ez semmu.
2019. aug. 20. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!