Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Szükséges-e szülő halála után...

Szükséges-e szülő halála után is fizetni szülőtartás jogán?

Figyelt kérdés
Édesanyám után rám terhelték a kórházi számlát, több, mint fél millió forintot. Ennek a fizetését részletekben vállaltam. 100 ezret már kifizettem, azonban édesanyám 1,5 hónapja elhunyt. Köteles vagyok-e továbbra is fizetni?

2019. aug. 25. 11:22
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
"Ennek a fizetését részletekben vállaltam." tehát létrejött közötted és a kórház között (egy írásos?) szerződés. Mi a szerződésben foglalt kötelezettséged? Elolvastad?
2019. aug. 25. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Igen, elolvastam. Azt írják, én vagyok az adós, mint tartásra kötelezett hozzátartozó.

Engem az érdekel, hogy halálozás után is érvényes-e a szerződés, hisz erre nincs kitétel benne és nem igazán értem a tartásra kötelezettség fogalmát. Információt erre vonatkozóan nem találtam.

2019. aug. 25. 12:32
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Itt nem szülőtartással állunk szemben, hanem hagyatéki tartozással, az elhunyt édesanya tartozást hagyott maga után, ha a kérdező örökölt tárgyakat, akkor azokkal és azok hasznaival felel a hitelezőknek.
2019. aug. 25. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Szülőtartás, létező fogalom.

[link]

Hagyatéki eljárás része lesz a teljesen ki nem fizetett eü számla? Mert akkor azon belül kell rendezni a dolgokat...

2019. aug. 25. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
A rokontartáshoz megállapodás vagy bírósági meghatározás kell, ha nem volt se megállapodás, se bírósági határozat, akkor nem beszélhetünk tartásról.
2019. aug. 25. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
A dokumentum megnevezése köztem és a kórház között megállapodás. Nekem azt mondták, hogy köteles vagyok fizetni, de megállapodhatunk részletfizetésben, mert egy összegben képtelen lettem volna. Erről szól a dokumentum.
2019. aug. 25. 12:47
 7/11 A kérdező kommentje:
Ideiglenes és korábban ügygondnoka voltam. Nem tudom, hogy ez számít-e.
2019. aug. 25. 12:48
 8/11 A kérdező kommentje:
Még nem volt hagyatéki tárgyalás, de le fogunk mondani mindenről az öcsémmel, mert csak tetemes tartozás maradna ránk.Az ingatlan vagyon is az értékéig terhelt.
2019. aug. 25. 12:50
 9/11 anonim ***** válasza:
Keress fel egy ügyvédet, kezd zavaros lenni...
2019. aug. 25. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Az ügygondnok csak a gondnokolt képviseletét látja el, tartási kötelezettsége nincs. Mondják meg nyugodtan a kórháznak, hogy nem kötelezhetőek Önök a tartásra, mert se megállapodás nincs erről, se bírósági határozat. Hagyatéki tartozásként jelentsék be ezt a kórházi számlát is.
2019. aug. 25. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!