Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Hogyan döntené el a bíróság,...

Hogyan döntené el a bíróság, hogy melyik fél a bűnös, ebben az esetben? (lent)

Figyelt kérdés

Tegyük fel, legyen egy olyan eset, hogy X megtámadja Y-t váratlanul. Y jogos védelemből üt. Mindketten megsérülnek.

Vegyük úgy az esetet, hogy KIZÁRÓLAK a kettejük vallomása létezik, és az eljárás során nem tudnak semmilyen egyéb bizonyítékot felhozni.


Mit tenne a bíróság akkor, ha:

1.; X és Y is jogos védelemre hivatkozna, és mindketten azt vallanák, hogy a másik fél támadt váratlanul?


2.; X bevallaná, hogy ő támadt, de azt állítaná, hogy Y is egy időben támadt, és ő is szándékosan verekedni akart. Y pedig ezt tagadná, és továbbra is jogos védelemre hivatkozna.


Úgy tudom, az az elv, hogy az ügyészségnek és a bíróságnak kötelessége minden kétséget kizárólag bizonyítani a vádlott bűnösségét, és nem pedig a vádlottnak az ártatlanságát. X és Y vallomása pedig 1-1, tehát egyik sem erősebb a másiknál. - gondolom.


Én úgy tudom elképzelni, hogy az 1. esetben egyik felet sem tudnák elítélni, bizonyítékok hiányában. A 2. esetben X-et eltudnák ítélni, és Y ártatlan maradna (bizonyítékok hiányában).


(de én ebben nem vagyok biztos, kíváncsiságból kérdezem, és velem nem történt semmi ilyesmi, de volt már ismerősöm, akit megtámadtak, és védekeznie kellett.)



2019. szept. 10. 17:50
1 2
 11/11 A kérdező kommentje:

Valaki súlyos sérülést okoz;

Bizonyítékok alapján ő:

- vagy bizonyítottan ártatlan;

- vagy nem tudjuk, ekkor jogilag ártatlan;

- vagy bizonyítottan bűnös


Tehát van olyan, hogy mindketten ártatlanok jogilag, mert nincs elég bizonyíték, hogy eldönthető legyen, mi történt.


(hogy unalmas volna, ez érdekes gondolat, de miért neveznéd unalmasnak?)

2019. szept. 17. 01:54
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!