Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mit kaphatok, ha mégis rám...

Mit kaphatok, ha mégis rám bizonyítják a dolgot? Iskolai (lopási) ügy.

Figyelt kérdés

A történet a tavalyi tanév elején kezdődött, mikor is vendégtanulóként a város egy másik iskolájába kezdtem járni érettségifelkészítőre egy tárgyból, amit a mi sulinkban nem tanítanak. A saját iskolám tanára tartja ott a felkészítőt, ő segített elintézni. Minden rendben ment egészen április végéig, mígnem kaptam a másik suliból egy levelet, amelyben beidéztek egy májusi fegyelmi tárgyalásra, lopási ügy gyanúsítottjaként. Nem értettem mi ez, ezért megkérdeztem a tanáromat, aki szintén nem tudta miről van szó. Mikor bementem az másik iskola igazgatóságára egy egészen hihetetlen történettel álltak elő. Kiderült, hogy az informatikateremből elloptak egereket és fejhallgatókat, a gépekről meg letöröltek valami programokat, még valami vírus feltelepítését is emlegették. Mindezt szerintük én tettem, holott én nem is jártam az infoteremben, a számítógépekhez meg nem értek, főleg nem vírusokhoz. De állítólag a portás és a takarító engem látott utoljára távozni azon a bejáraton, amelyik mellett az infoterem van, így én lettem az első számú gyanúsított.


Eljött a fegyelmi tárgyalás, ami nevetséges volt, több tanár is kiállt mellettem, elismerték, hogy valószínűtlen, hogy én tettem, de az igazgató és az igazgatóhelyettes nem hitte el. Végül az a döntés született, hogy átadják a rendőrségnek az ügyet.


Most a tanév elején újból adtam be kérvényt, hogy idén is bejárhassak a felkészítőre, és akkor mondták, hogy szeptember végén lesz egy újabb fegyelmi tárgyalás, mivel a rendőrség lefolytatta nyáron a vizsgálatot. Az igazgatóhelyettes hozzátette, hogy ne számítsak semmi jóra.


Én nagyon megijedtem, egészen eddig azt hittem, hogy ebből nem lesz semmi, mert ennyi alapján nem gyanúsítható rám. Mégis mit kaphatok, ha a rendőrség is elhiszi, amit az iskola állít?


17/l



2019. szept. 14. 13:26
 1/9 anonim ***** válasza:
92%

A rendőrségnek nem elég 2 hisztis tanár gyanúja.

Viszont azt az igazgató megteheti, hogy nem enged az iskolájába.

2019. szept. 14. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
90%
Két külön fogalom az, hogy a rendőrség mit hisz, mit nem és bit tud bizonyítani.
2019. szept. 14. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
94%
*mit*
2019. szept. 14. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
0%
Biri börikét.
2019. szept. 14. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
24%
Ez nem az a szekszárdi gimi ahol a diri bennragadt a komcsi tempóban?
2019. szept. 15. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Nem, nem az.
2019. szept. 15. 17:15
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha a rendőrség téged meg se kérdezett és már lezárta a vizsgálatot, akkor az lehet, hogy nem tartották komolynak az eddigi "ellened szóló bizonyítékokat", érdemben nem is viszgálódott, akkor semmi félnivalód.
2019. szept. 15. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Na, mi lett az ügyből?
2020. júl. 11. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszi az érdeklődést!

Az történt, hogy a kérdésem után pár héttel az iskolaigazgató hirtelen kórházba került és elhunyt. Ez nagy felfordulást okozott az iskolában, bonyodalmak lettek az új igazgató kiválasztása körül. Szóval kisebb gondjuk is nagyobb lett ennél az ügynél, nem volt idejük túl sokat foglalkozni vele, megadták az engedélyt, hogy bejárhassak. Nem volt semmilyen újabb fegyelmi tárgyalás és a rendőrség sem keresett.

Most érettségi után kérdeztem rá a tanáromnál, hogy ő mit tudott az egészről. Azt mondta hogy a rendőrség nem folytatott semmilyen vizsgálatot ellenem, az én nevem fel sem merült előttük. Tehát ez a "ne számítsak semmi jóra" csak üres fenyegetés volt az ig.helyettes részéről.

2020. aug. 1. 17:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!