Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Megúszható a gyerektartás...

Megúszható a gyerektartás fizetése?

Figyelt kérdés

Van 1 pár hónapos babám, az apja nem írta alá az apasági elismerő igazolást, sőt mindent le iratott a nevéről(ingatlant, cégeket). Lakcíme nincs, onnan is kijelentkezett lakcím nélkülire. Így azt mondta hiába perelem be, nem fogok tudni tőle semmit sem behajtani.

Ez így tényleg igaz,hogy megúszhatja? Az előzőleg átiratott dolgait, ha pl. én tudom kire iratta át, akkor sem lehet tőle semmit se behajtani?



2019. szept. 21. 00:46
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
10%
Te vagy szánalmas, meg az összes gazdag hapsira vadászó liba.
2019. szept. 21. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 A kérdező kommentje:
Sajnálom ha értetlen vagy.
2019. szept. 21. 12:08
 13/22 anonim ***** válasza:
18%
Ne aggódj, majd találsz magadnak újabb gazdag hapsit.
2019. szept. 21. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 A kérdező kommentje:
Szomoru eleted lehet ha ebben leled örömöd.
2019. szept. 21. 12:30
 15/22 anonim válasza:
74%

Hehe, mennyi szánalmas kis nyomi van itt a gyakorin...:/ viccek vagytok.

Kedves kérdező, ne foglalkozz velük.

Engem is elhagyott az kedvesedesapam, és bár utalta a gyerektartást, nem annyit, mint amennyit kellett volna.

Tehát, csináltass apasági tesztet, ne hagyd eluszni azt a pénzt.

Ami még nagyon fontos hogy ha jól tudom, a nettó fizujanak a 20-25%át kell utalni, viszont ezt ki tudja játszani úgy, hogy amikor megalallapitjak az osszeget, éppen a minimálbért keresni (vagyis azt hazudja), így marad a 15 ezer forint...

Viszont írtad, hogy több pénze van, ezt is vizsgáltasd ki vagy csinálj vele valamit, mert nem mindegy h ő gy 40 ezret küld, vagy 15ot.!

2019. szept. 21. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim válasza:
68%
Bár szerintem itt a legtöbb valaszado az 1 db okoska, akinek valami nem jött be az életben :)
2019. szept. 21. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
31%

Kérdező

Ma már nem a fizetés vagy jövedelem százalékában határozzák meg a gyerektartás összegét hanem kikötnek egy összeget amit ki kell fizetnie.

Indíts ellene apasági keresetet, kérj hozzá tanúktól nyilatkozatot (barátok, szomszédok, családod), hogy 5 évig együtt éltetek és keress más bizonyítékokat is, pl. hogy ő fizette ott a számlákat ahol együtt laktatok, dátumozott fényképeket a terhességed alatti időről kettőtökről stb.

Sajnos az eljárás ne lesz rövid, de mindenképpen meg kell tenni mert a gyereked nem maradhat úgy, hogy nincsen az apja neve tisztázva. Ha nem most, akkor évek múlva kell majd megtenned és akkor sokkal nehezebb lesz.

Az apaság megállapítása után pedig követelj peres úton gyerektartást tőle. Az anyagi helyzetéről, ami korábban volt neki, készíts listát, hogy akkor is pontosan el tudd mondani valójában mije volt és hová tette, mert bizony a gyerekének is biztosítani köteles a normális életkörülményeket. A bíróság mindenképpen meg fog határozni gyerektartást, esetleg nem akkora összeget amit valóban fizethetne a valós jövedelme szerint. Ezt akkor is fizetnie kell majd ha elhagyja az országot.

Arra figyelj, hogy amit mostanában tett azt is írd le, vagy ha lehet akkor írásban mentsd el kinyomtatva is. Pl. ne csak szóban kérd tőle hogy válllja gyerekét, írásban is, hogy a válasza egyértelmű legyen, később ne tudjon azzal jönni, hogy hát ő ilyet soha nem is mondott. Ez nagyon fontos lesz akkor amikor a gyereked felügyeleti jogáról megy majd a döntés, hiszen ha megállapítja a bíróság az apaságát akkor nem csak fizetési kötelezettsége keletkezik hanem láthatási, felügyeleti joga is. De ilyen indokkal, hogy megtagadta a gyerekét és elzárkózott attól is hogy segítsen neked, kérheted a kizárólagos felügyeletet amivel biztosíthatod hogy nem kell majd neki odaadnod hétvégékre, szünetekre stb.

Egy ideig csinálhat úgy hogy nincs semmije, de évekig nem művelheti. Keress ügyvédet és ha kell akkor jelentsétek fel az adóhatóságnál is jövedelem eltitkolása és egyéb nyalánkságok miatt. Ők tuti ki fogják deríteni valójában miből él, mije van.

2019. szept. 21. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
66%
De betudják hajtani. Mert A havi fizetéséből vonja le a bank automatikusan.
2019. szept. 21. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim válasza:
100%

#20

Ez egyáltalán nincs így. Nekem az apám külön kezelte ezt, a munkáltató meg csak nem is sejt semmit... :)) szóval ne gondoljátok, hogy ez alap.

Ha nem rendezd el, senkit nem fog érdekelni.

(persze lehet kérni, hogy a bérből kerüljön levonasra, de nem alapjaraton.

2019. szept. 21. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
75%
Én csakazértis elindítanam a pert. Először apasági vizsgálat lesz, utána megállapítják a gyt-t meg a láthatást. Azért 30 évig lébecolni bejelentes nélkül nem biztos hogy jó móka. Ha ő azt mondta semmi sincs a nevén semmi gond, Te meg elmondod mész a NAV-hoz es max azt fogadjak el ha vmelyik aluljáróban kéreget. Ma már egyre nehezebb elsumákolni a bevételt. Exemnek se jött össze, most 2 annyit fizet mint amit kértem anno :-D Meg is érdemli aki sajnálja a saját gyerekétől. És mi 13 évig voltunk együtt, szóval még ennyi együttlét se garancia semmire!!
2019. szept. 22. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!