Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Miért nem adhatnék a lányomnak...

Miért nem adhatnék a lányomnak még egy férfi nevet is?

Figyelt kérdés
Előre leszögezném, hogy NEM IS AKAROK, csak felvetődött bennem a kérdés. Például az USA-ban simán adhatnék unisex nevet a gyerekemnem (pl. Robin, Jamie, Alex), de Magyaroszágon ezt nem tehetném meg. Vagy akár második keresztnévnek sem adhatnék a lányomnak férfi nevet. Miért van ez nálunk ennyire leszabályozva? Vagy még ami eszembe jutott a spanyoloknál is kaphatják a férfiak a Mária nevet sokadik névként, bár ennek tuti van valami hagyománya is

2019. okt. 6. 11:14
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%

Mert nem vagy az USA-ban.

A lányod az LÁNY, ezért nem viselhet LÁNYnevet.

Az USA-ban nincs olyan hogy lány vagy fiú név, ott BÁRMILYEN nevet adhatsz a gyerekednek, elnevezheted Radiátornak vagy Mischlencsillagnak is ha ehhez van kedved.

A spanyoloknál megint más a helyzet. "A spanyolban léteznek több tagból álló – általában vallási eredetű – keresztnevek, amelyeket egy névként kell értelmezni. E sajátosságból adódóan előfordulhat, hogy egy összetett férfinév egyik tagja önállóan női név, illetve fordítva: egy összetett női név egyik eleme önmagában lehet férfinév is. Példák összetett keresztnevekre: María Jesús („Jézus Mária”, női név, de a Jesús önállóan férfinév), José María („Mária József”, férfinév, de a María önállóan női név), Julio César (férfinév, mindkét eleme önállóan is), María del Mar (női név, mindkét eleme önállóan is)."

2019. okt. 6. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
97%

A spanyoloknál (meg több más katolikus országban is) azért adhatnak nöi neveket is, mert azok a gyereknek válaszottt védöszentek nevei eredetileg.


Màsrészt szerintem is értelmetlen dolog egy fiúnak nöi nevet adni, föleg, ha csak azt az egyet kapnán. De képzeld el, mit összecsúfolnák az iskolákban, meg késöbb munkahelyeken vagy egyéb közösségekben!

2019. okt. 6. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
97%
Habár nem jogi indok, de praktikus: hogy rögtön, látatlanban megállapítható legyen hogy férfiról vagy nőről van e szó. És persze azért hogy ne tehesd a gyerekedet közröhej tárgyává egy olyan életkorban amelyben pont a beilleszkedést kéne megtanulnia.
2019. okt. 6. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:
A fiamnak nem is adnék pl Máriát, meg igaz hogy szegény lányt is csúfolnák a fiú neve miatt, de nekem még valahogy "tűrhetőbb" az, ha egy lánynak erőteljesebb/férfiasabb neve legyen. Ez nem jelenti nálam azt, hogy akkor férfiasan is kéne viselkednie. Meg nem is lenne köteles feltűntetnie a teljes nevét (nem hivatalos iratokon).
2019. okt. 6. 11:31
 5/23 anonim ***** válasza:
97%

Ha fiú/lány minek legyen egy nemétől ellenkező neve, ha a 2. is.


Ez a szabályozással is egyettértek, ez maradjon is így.

2019. okt. 6. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
35%
Brávó!
2019. okt. 6. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
96%

"Meg nem is lenne köteles feltűntetnie a teljes nevét (nem hivatalos iratokon."


AZ iskolában a teljes nevet mondják a névsorolvasásnál, bizonyítványosztásnál vagy ahol hivatalos akármi van - szóval már kiskorában is mindenhol elökerülne a teljes neve, és kész lenne a cikizés

2019. okt. 6. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:
A mi sulinkban például sose mondták be a gyermek második nevét, azt külön kérni kellett. Nekem is két nevem van és csak egyszerre használva szeretem, 3 éve szóltam, hogy mindkét nevemet tüntessék fel bizonyítvány osztásnál/a suli oldalán, de egy másik osztálytársamról pl. nem is tudtuk, hogy két keresztneve lenne, mert neem szólt, nem is érdekli. Én feltűntettem a tablónkon mindkét nevünket ő nem.
2019. okt. 6. 13:29
 9/23 anonim ***** válasza:
100%

Habár nem jogi indok, de praktikus: hogy rögtön, látatlanban megállapítható legyen hogy férfiról vagy nőről van e szó.


Ez nem mindig teljesül. Vannak szokatlan nevek is, melyekről nem lehet egyszerűen megállapítani, hogy férfi vagy női név. Régi hagyomány lehet, hogy nálunk nincsenek uniszex nevek, második keresztnévnek sem.

2019. okt. 6. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
50%

Én azt sem értem minek kell egy gyereknek 2 keresztnevet adni.

Teljesen idióta dolognak tartom.

1.Sosem fogja senki sem a 2.keresztnevén szólítani

2.Hosszabban kell aláírnia hivatalos helyeken.

2019. okt. 6. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!