Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Miért nem adhatnék a lányomnak...

Miért nem adhatnék a lányomnak még egy férfi nevet is?

Figyelt kérdés
Előre leszögezném, hogy NEM IS AKAROK, csak felvetődött bennem a kérdés. Például az USA-ban simán adhatnék unisex nevet a gyerekemnem (pl. Robin, Jamie, Alex), de Magyaroszágon ezt nem tehetném meg. Vagy akár második keresztnévnek sem adhatnék a lányomnak férfi nevet. Miért van ez nálunk ennyire leszabályozva? Vagy még ami eszembe jutott a spanyoloknál is kaphatják a férfiak a Mária nevet sokadik névként, bár ennek tuti van valami hagyománya is

2019. okt. 6. 11:14
1 2 3
 21/23 dq ***** válasza:

A hatályos magyar jogszabályok értelmében csak az Akadémia által jóváhagyott nevet adhatsz neki. Náluk meg, egyelőre, nincsen egyetlen uniszex név sem.

Nem tudom, hogy ők megtehetnék-e, vagy köti valami a kezüket.

A jogszabályok nagyon gyakran nem "miért" kérdések. Bár valószínűleg vissza lehet követni addig a pontig, ahol ez eldőlt hogy így legyen, meg az előtte történő dolgokig, melyik bizottsági tag kivel miről beszélt, stb.

Ha sok embernek nem tetszik (pl nekem sem), akkor egyszer csak kijárják hogy máshogy legyen \o/

2019. okt. 13. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 dq ***** válasza:
100%
A kommentekre reagálva: nem, az uniszex nevek nem melegek. Pl Alex, Gabi, Szabi stb NEM melegek sem fiúnak, sem lánynak.
2019. okt. 13. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:

:):)

Kérdező,ehhez a Teodóráshoz: , én egyszer voltam egy tanfolyamon, ott volt egy ilyen nevű csaj, és tök szép volt, nem a leglányosabb, (Tehát nem volt rajta sok smink , de attól még lányos volt), és akkor a tanár egyszer mondta neki, hogy Dóri, és akkor a csaj kijavította, hogy "inkább Teó" :) Érdekes volt. :) Mert ha én Teodóra lennék, szerintem sokkalinkább lennék Dóri, mint Teó. A Teó az nekem fiús lenne pl ha engem hívnának így- de közben lány lennék, de neki tetszett úgy. :)

2019. okt. 13. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!