Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Miért nem adhatnék a lányomnak...

Miért nem adhatnék a lányomnak még egy férfi nevet is?

Figyelt kérdés
Előre leszögezném, hogy NEM IS AKAROK, csak felvetődött bennem a kérdés. Például az USA-ban simán adhatnék unisex nevet a gyerekemnem (pl. Robin, Jamie, Alex), de Magyaroszágon ezt nem tehetném meg. Vagy akár második keresztnévnek sem adhatnék a lányomnak férfi nevet. Miért van ez nálunk ennyire leszabályozva? Vagy még ami eszembe jutott a spanyoloknál is kaphatják a férfiak a Mária nevet sokadik névként, bár ennek tuti van valami hagyománya is

2019. okt. 6. 11:14
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
96%

Az egynyelvű országokban, mint Magyarország, általában külön vannak férfi és női nevek.

Az USA ezernyelvű, és nem lehet eldönteni egy névről, hogy az milyen nemű emberé lehessen, ha különböző népeknél különböző nemű embereket hívnak úgy. Pl. nem tiltják meg egy magyar párnak, hogy a lányukat Andreának nevezzék, mert ez a szülők országában női név. Ugyanígy, nem tiltják meg egy horvát származású párnak, hogy a fiukat Andreának nevezzék, mert ez a horvátoknál férfinév. (A szó amúgy azt jelenti, hogy "férfias".)

Szóval, eredetileg csak az ilyesmi problémák miatt nem szabták meg a nevek nemi hovatartozását, aztán végül odajutottak, hogy bármiről el lehet nevezni a gyereket. Pl. a vallásos négereknél volt divat egy időben, hogy ha gyereket vártak, felütötték a Bibliát, és az első szó, amit megláttak, az lett a gyerekük neve.

2019. okt. 6. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
90%
Már bocs utolsó, de a horvátoknál is lány név az Andrea, férfi párja az Andrej.
2019. okt. 7. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
90%

Akkor tévedtem, elnézést. Abban viszont biztos vagyok, hogy valamelyik délszláv népnél férfinév az Andrea.

Próbáltam most rákeresni, ezt nem találtam, viszont azt igen, hogy az olaszoknál egyértelműen férfinév.

2019. okt. 8. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:

#13

Nem keverted esetleg össze az Andrijaval? Mert az Andrija az férfi név.

2019. okt. 8. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:

#13 Nem tévedtél, csak az országban.

Andrea Bocelli egy világhírű OLASZ operaénekes, akinek épp most november 19-én lesz koncertje nálunk is, a Puskás arénában.

2019. okt. 8. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:

A #15-ről lemaradt a link, hogy látható legyen, ez az Andrea nagyon is férfi:

[link]

2019. okt. 8. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
35%

jogi akadalya van es ez igy is van rendjen

az USAban rengeteg hu.e el, akik fiunevet adnak egy kislanynak, pl. Ryan Reynolds lanyat James-nek hivjak (mekkora kiba$zas ez a kislannyal?!?) hacsak nem tudatosan homo/transzinak neveli direkt a gyereket az az idiota


amugy itt egy lista hires emberek gyerekei neveivel, van 1-2 eleg hajmeresztoooo


[link]

2019. okt. 10. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:

Kicsit sarkítva: "Mert nem tudnák, hogy b__ˇ_zi, vagy l3szbi, de meg lenne bélyegezve".

És bocsi, hogy túl keményen írtam , nem akarok senkit se megsérteni, csak így tudtam a legjobban átadni a gondolatomat, ami eszembe jutott.

Ja meg pl olvastam itt egy sztorit, ami kínos lehetett;hogy volt egy fiatal pár, meg egy anyuka a kisgyerekével. Az anyuka szólt a kisgyereknek, hogy "Koni", és akkor a lány a fiatal párból mondta a legnagyobb jóindulattal, és tényleg őszintén, hogy mennyire cuki, hogy "Jaj, de aranyos kislány!" És akkor erre meg az anyuka megsértődve mondta, hogy fiú. Mert ők Kornéliára, vagy Konstanzára gondoltak gondolom ezzel a névvel, meg még olyan baba arca is lehetett;és akkor nem gondolták, hogy a Koni az Kornél lenne; vagy akár Konrád, nemtom, melyik volt. Szóval lehet, hogy pl baja is lehetne, pl iskolás korában mondjuk lehet, hogy szekálhatnák érte őt; és akkor ezért gondolom nem tanácsos, és ezért sőt, kifejezetten tilos. Meg pl a név az általában jellemzi, legalábbis kéne tükröznie, hogy fiú, vagy lány-e az illető. Meg pl ha hallja valaki hogy pl Kovács Piroska Béla; és akkor úgy mindig magyarázni kell majd meg kérdezni, hogy 'ez most fiú, v lány név-e, hogy fiúhoz v lányhoz tartozik-e'. Meg pl még a Piroskát itt, ha csak szóban hallja valaki, és nem leírva látja, gondolhatja a Piroskát is vezetéknévnek; és akkor automatikusan le fog Bélázni pl adott esetben egy hölgyet, aki meg ettől tökre szomorú lesz, és akkor rombolni fogja az önértékelését, és talán meg is zavarja az identitástudatát. És akkor még kisebb korában pl gátolhatja a fejlődésben is; pl a sok gátlása ellenére később jut el arra a szintre, hogy elkezdje majd a saját életét élni, mert egy szomorú, megkeserített, gyámoltalan ember lesz a sok csúfolás által; meg pl nemtom, mennyire esne neki jól, hogy a tanítónéni mindig megkérdezi, hogy "Na és melyiket használod, a Piroskát, vagy a Bélát?"

2019. okt. 13. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
*mert pl van, akinek 2 vezetékneve van.
2019. okt. 13. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 A kérdező kommentje:
Utolsó ez is igaz, hogy megtévesztő más embereknek. Mint írtam nem is akarok ellenkező nemű nevet adni a gyerekemnek csak felvetődött bennem, hogy itt miért nincs ilyen. A te példádhoz tudok egy igazán sajátos történetet is, mivel engem Teónak becéznek ezért előszeretettel hiszik azt, hogy Teofil vagyok vagy szimplán csak fiú, bele sem gondolnak, hogy én lány lennék (Teodóra). Bár egy ideje megszoktam, elég vicces is tud lenni a szitu miután kiderül, hogy lány vagyok, meg nem is vagyok lányos se, úgyhogy nekem ez a becenév pont nekem való (persze másnak egyből a Teodóra jut eszébe a Teóról, nem feltétlenül egy fiú név).
2019. okt. 13. 20:03
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!