Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mit tehetnék? (Bővebb lennt)

Mit tehetnék? (Bővebb lennt)

Figyelt kérdés

Van egy házunk tesómmal 50-50% arányban. De nem csak ház hanem kocsi is ami csak az én nemvemen van , és azt sem tudom használni !! Hanem ők használják ketten....Anyám a haszonélvező , és kilökött minket akkor a házból , és beköltöztette az élettársát. Ez kvázi 3 éve volt. Mai napig így van . És érdekelne hogy mit tehetnénk ?! Most hogy már idősebbek vagyunk . Én most vagyok 20 tesóm pedig 18. Korábban volt ebből rendőrség is és gyámügy is , kiskprú veszélyeztetése miatt .

Tisztában vagyok hogy a haszonélvezet nagyobb.

De nekünk mai napig kényszerrel máshol kell élni. És én évek óta nem jártam a házamba mert ki vagyok/vagyunk tilva (?????)!!!

Érdekelne minden javaslat !!

azt külön megszeretném tudni , hogy legalább az élettársát valamilyen úton , kötelezhetném e lakbér fizetésére , e vagy sem?



2019. okt. 15. 07:34
 1/10 anonim ***** válasza:
16%
Ügyvéd. Aki ennyire letolja a saját gyerekeit, az már nem tekinthető családtagnak, aki ellen nem lehetne ügyvédet fogadni. Úgyh ügyvéd.
2019. okt. 15. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
84%
Megpróbálhatjátok haszonélvezettel terhelten eladni, de csak töredékét kapjátok az árnak.
2019. okt. 15. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

#1 Köszönöm a gyors választ !

Ezért is nem írtam róluk semmit , pedig lenne mit. Magáert árulkodik amit tett.

Fel fogok keresni valakit mindenféle képpen .

Megy a kéz!

2019. okt. 15. 07:51
 4/10 anonim válasza:
85%

Eladni a részed.

Igy realizálod a bukást de többet nem lesz közöd az ingatlanhoz és nem kell kB 20 évet várni amíg meghal a haszonélvező....


Igen beköltöztethet bárkit sőt bérbe is adhatja a lakást

2019. okt. 15. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

#2 köszi a választ!

Gondoltunk mi erre , de falun van a ház , nagyon szép és nagy is és több hektár terület is tartozik hozzá ami még többet nyom , de nem hinném hogy így találnánk vevőt . Rengeteg borzasztó dolog történt ebbe a családban , és amilyen viselkedésük van , ingyen sem kellene úgy senkinek. Egy próbát megérne , de nem tudom , nagyon lehetetlen küldetés ezt ilyen feltételek mellett eltovábbítani .

2019. okt. 15. 07:59
 6/10 A kérdező kommentje:

# 4 köszi a választ !

Nem lenne kinek eladni . Anyám nem fizetne érte egy fityinget sem amilyen ember , tesóm ha kivásárolna akkor már nem ketten hanem magába küzdene ezzel az megint zsákutca . Más pedig ugyancsak nem venné meg falun belül vagy környező falukban a részemet .

2019. okt. 15. 08:03
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

A haszonélvezetin joggal rendelkezönek joga van megszabni, ki lakhat ott, és ki nem. Ez alapján a tulajdonosokat is kizárhatja a használatból, és az élettársat is odaengedheti.

Ha netán töle lakbért akarna kérni, azt csak a haszonélvezö teheti meg, és az neki jár, a tuladjonosnak nem.

Amíg a haszonélvezö él, addig nektek semi jogotok sincs sem ott lakni, sem a lakás/ingatlan hasznából bármit is követelni.

Szóval az ügyvédi költségekre nem érdemes költeni, mert semmi, de semmi eredménye nem lesz, nem lehet.

2019. okt. 15. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
54%
Neki csak a lakott ingatlanra van haszonélvezete (özvegyi joga)? Mert akkor a földet piaci áron lehet értékesíteni.
2019. okt. 15. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
49%

4-s vagyok


Igazából az alábbin gondolkozz el magadban


1 Volt-e anyukádnak jogalapja arra hogy így viselkedjen?

2 Mennyit ér az az ingatlan? Hajlandó lennél lemondani annak az áráról azért h megvásárold a nyugalmadat tehát akkor nem köt hozzá semmi (jogilag sem)? Lemondani az áráról = eladni jelképes összegért.

3 Hajlandó vagy-e játszani a kicseszek veled című társasjátékot a haszonélvezővel?

Itt arra gondolok, hogy ha a tulajdonos nevén vannak a közművek, akkor mondja azokat le. (És ha a tulajdonos hozzájárulása kell, hogy a haszonélvező be tudja kötni a közműveket, akkor ne adja meg).


De igazából a legelső kérdés a fontos mennyi stresz van vele neked ezzel? Hajlandó lennél lemondani az ingatlanról, azért hogy ne legyen rajta stressz?

A tesód is ugyanígy gondolja ezt a kérdést?

Mert ha igen akkor ketten együtt eladhatjátok a részeteket valakinek....

2019. okt. 15. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
70%

4-s vagyok...


Ilyen esetben érdemes lenne a tulajdonjogtól megszabadulni bármi áron.


Az alábbiak miatt:


az ingatlan hasznát ő birtokolja (tehát nem enged be az ingatlanba, és odaengedi a fasziját. Ehhez neki joga van) és várhatóan ez jópár évtizedig (ha te van 20 éves akkor anyukád 50 körül lehet és ugye akkor számolhatunk 20-30 évvel is amíg meghal. Akkor te már 40-50 éves leszel)...


De viszont tulajdonosként a nagyobb károk elhárítása (pl villámcsapás, tető csere) a te feladatod!


És szerintem ennyit nem ér ez meg...


Javasolt lenne egy ügyvéddel beszélni, és ha úgy gondolod h reménytelen a helyzet szabadulni a tulajdonjogtól bármi áron (akár ajándékozással is)


Remélem tudtam segíteni

2019. okt. 15. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!