Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Van itt olyan nő akinek...

Van itt olyan nő akinek sikerűlt az elmaradt gyerektartást kifizetetnie vagy betudta hajtani valahogy?

Figyelt kérdés
2019. okt. 17. 06:21
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
100%
Egyértelmű szerintem, hogy annyi felé kell számolni a jövedelmet, ahány gyerek van. A példában nem a takarítónő volt a lényeg, nyilván lehet avval s jól keresni. Két fős családról írtam példát, anyuka és egy gyerek. Pontosan hogy az egy főre eső jövedelmet számoltam. Azt írtam, hogy egy százezres jövedelem,ha van(már pedig ennél nem nehéz többet keresni), plusz családi az 114 ezer forint. Ha erre ketten vannak,mert egy eltartott gyerek van, az pont 57 ezer fejenként. Nyilván ha kettő vagy több gyerek, akkor már a családi pótlék hiába emelkedik, az anya kereste annyival többfelé oszlik, hogy beleférnek a keretbe. Sokan nevelnek egyetlen gyermeket egyedülálló anyaként, én most pont ezt írtam példának, nem azt, hogy csak ilyenek léteznek. De ha így van a felállás, akkor az anya már "nem kereshet" többet százezernél, mert máris átlépik az egy főre eső 57 ezres jövedelemhatárt. Nem értem továbbra sem mi volt a rossz a példámban, az említett esetben teljesen jól számoltam. Lényegtelen. Némi off, de nem tudnád kissé normálisabb hangnemben megszólítani a fórumozó társaidat? Már fentebb is "beleálltál" egyből valakibe. Engem nem zavar, hogy nyers vagy, mint a pokróc, de itt nem őriztél együtt libát senkivel sem, hogy minimális tiszteletet nem lehetne megadni látatlanban is, nem gondolod? Legyen szép napod!
2019. okt. 17. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
0%

Biztos hogy nem lesz.


Sajnos ha feljelented, akkor a bíróság megbünteti amiért nem fizetett. Attól viszont neked nem lesz pénzed, és ugyanazért nem tudod még egyszer megbüntettetni, tehát az addigi tartozását letudta a büntivel.

2019. okt. 17. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
57%

Kedves Rosszindulatú 8as!


Senkire sem akasztottam gyereket miután 13 evig eltunk együtt.

2019. okt. 17. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!