Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha pl. : ABC-ben azt mondja...

Ha pl. : ABC-ben azt mondja Nektek az eladó, vagy a biztonsági őr, hogy mutassátok meg a táskátokat (persze abban nincs semmi amit lopnátok), akkor megteszitek?

Figyelt kérdés
Én ma a DM ben azt mondtam neki, hogy hívjon rendőrt, az ő jelenlétében megteszem. Békén is hagyott, de nem tetszett neki.
2010. júl. 16. 21:20
1 2 3 4
 21/35 anonim ***** válasza:
82%

Istenem, ennyi jóérzésű ember. Az a szerencsétlen biztonsági őr a munkáját végzi. Ezért kapja a hatalmas 80-90 ezer forintos fizetését. Én nem tudok kézben cipelni, ezért vagy hátitáskával, vagy kis kézi bevásárlókocsival kell közlekednem. Nagyon sokszor néztek bele mindkettőbe. És, kit érdekel? Nem lopok, nincs semmi olyan a táskában, amit ne láthatna, a kocsi üres. Mindig udvariasan kértek meg, hogy nyissam ki, és ugyanilyen udvariasan köszönték meg.

Aki meg kekeckedik, az nem tudja, hogy mennyi bolti lopás van, mennyi aljas vásárló. Aki az akciós termék dobozába beteszi a jóval drágább terméket, Aki a gyümölcsöt leméri, felcédulázza, és még ugyanannyit még belerak a zacskóba. Ha a kedves vevők nem lopnának, nem kellenének kamerák, meg biztonsági őrök. Olyanok vagytok, mint a bliccelő utasok, akik fel vannak háborodva, hogy az ellenőr zaklatni meri. Mert akinek jegye-bérlete van, az soha nem pattog.

2010. júl. 16. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/35 anonim ***** válasza:
89%
Csakhogy biztonsági őr és biztonsági őr között óriási különbség van ám...Mert rohadtul nem mindegy, hogy erre esetleg diszkréten, félrevonva kér meg, vagy esetleg több száz ember szeme láttára, mert azért az igencsak megalázó tud lenni...
2010. júl. 16. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/35 anonim ***** válasza:
26%
Akkor megalázó, ha loptál, ha nem akkor mi lenne benne a megalázó.
2010. júl. 16. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/35 anonim ***** válasza:
94%

Egyszer volt ilyen (könyvtári könyv csipogott be), először megkérdezte, hogy van-e nálam könyvtári könyv, ami becsipoghatott, de annyira zavarba jöttem, hogy azt mondtam, hogy nem. Nem hívott hátra, ott a kijáratnál kipakoltam a táskám, csak amiatt égtem, hogy ott volt a könyv, én meg azt mondtam, hogy nincs :)

Oda nem adom neki, mert mégiscsak az én személyes holmim, de ilyen esetben célszerűbb szerintem együttműködni. Amíg nem lép át bizonyos határt, addig szerintem érthető a kérése.

2010. júl. 16. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/35 anonim ***** válasza:
88%
22.19: Az benne a megalázó, hogy azt hiszik, hogy loptam.
2010. júl. 16. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/35 anonim ***** válasza:
82%
Az őrnek ez a dolga. Nálam is sípolt már be a kapu kifelé menet, odajött az őr, kipakoltam, megtaláltuk mi sípol (másutt vásárolt cucc) visszapakoltam, elmentünk. Kb 2 perc az egész, számomra semmi megalázó nem volt benne.
2010. júl. 17. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/35 anonim ***** válasza:
68%

nincs hozzá joga!

emberek legyünk már kicsit tudatosabbak és ne hagyjuk h csak mert egyenruhája van, kapásból azt hisszük h neki mindenhez joga is van


ilyet csakis rendőr tehet, bizt őr max akkor ha udvarioasan megkér téged és te önként megmutatod, de semmiképpen nem kötelezhet rá pl, ez abszurd

2010. júl. 17. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/35 anonim válasza:
60%

Szó sem lehet róla! Hívjon rendőrt, aztán ha belátja, hogy tévedett, akkor beperelném őket, rágalmazás, jó hírnév megsértése, stb.

Azért nagy a rotáció az őröknél, mert ők lopnak, és nem kis tételben!

Meg amíg 8 általános kell ahhoz, hogy valaki seriff legyen, addig miről beszélünk! Persze, vannak köztük is intelingesebbek, de sajnos az a kevesebb.

Néha már hányingerem van tőlük, sőt, a múltkor a "Csíkos Áruhában", odamentem hozzá, hogy legyen olyan kedves mindenre, ami nálam van, tegyen matricát. Az öngyújtótól kezdve a pénztárcámig mindenre rakattam matricát...

2010. júl. 19. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/35 anonim ***** válasza:
69%

na igen ...


de én már media marktban úgy is jártam h hiába tetettem matricát az aksimra, akkor is kitalálták h loptam .. valami agyrém a leghtöbb bizt őr, és sajnos nagyon kevés aki valóban tudja is mi a dolga mi a joga és még normális is, így ez szinte elenyésző ...

2010. júl. 19. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/35 anonim ***** válasza:
80%

Csak egy kis empátia.

Ha te lennél biztonsági őr, mit csinálnál?

2010. júl. 19. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!