Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Abból lehet még bajom, hogy...

Abból lehet még bajom, hogy múlt héten letiltottak egy kamu Facebook fiókomat, hogy hamis?

Figyelt kérdés

Sokat írogattam az ördög ügyvédje oldalán, meg a Borkairól is, de nem trágárat. Meg egyszer a Vityáról is valamit, vagy lehet többször... De nem durvát, vagy ilyeneket...


Gondolom nem tetszett nekik és tiltottak. Viszont egy netről leszedett kép volt fent...


Most parázok.... Meg sokan írogattak a témábabn, durva hozzászólásokat is, írtam, hogy vigyázni kell. Meg ugye kitalált névvel írogattam... Meg egy kamu képpel...


2019. okt. 22. 19:22
 1/6 anonim ***** válasza:

"Meg ugye kitalált névvel írogattam... Meg egy kamu képpel..."


Meg a jól ismert IP-dről.

Okos.


Legközelebb használj TOR-t te szerencsétlen! Azzal nem fogsz lebukni a kamu profillal. Nekem 4 van.

Egy profilra egy nap csak egyszer jelentkezz be, és mindig jelentkezz ki.

Rögtön lebuksz ha délben kilépsz Amerikai IP-ről, 1-kor pedig Kambodzsából akarsz bejelentkezni!

2019. okt. 22. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Hát igen, lehet, hogy kijött nekik, hogy van a sajátom, meg van ez, ugyanarról az IO-ről. Nem gondoltam volna, hogy lebukok... De a TOR böngészőt nekem alapból zárolta a fiókot és át kellett mennem egy hitelesítési folyamaton, mindenféle ismerőst kellett kitalálnom stb... Ezért nem jelentkeztem be vekem, ert utána megint zárolta volna...


Tudom a TOR böngészőt, használom is egy email fióknál, de nem hittem volna, hogy baj lesz. Szimplán saját névbel nem akartam véleményt írni, meg letiltottam egy-két embert, vagy nem akartam a saját nevemmel bejelölni, ha meg akartam nézni valamit.


Hülyeség volt. De lesz belőle rendőrségi ügy szerintetek?? A profilok többsége kamu, hanem a nagyob hányada, ha mindenkit elitélnének miatta...

2019. okt. 22. 19:50
 3/6 anonim ***** válasza:

A Facebook vagy azért tiltott le, mert automata képellenőrzője érzékelte, hogy a kép kényes lehet, moderátoruknak küldte, aki megállapította, hogy az, ezzel a felhasználási szabályokat sértetted, vagy azért mert Fidesz hívő/fizetett felhasználók jelentettek a moderátorok felé, és utána állapították meg, hogy a felhasználás szabályait sértetted.


De ez csak ennyi, ilyen miatt ha kérne tőlük adatokat magyar bíróság, akkor sem adnának, ahogy nem adnak más országoknak sem, különösen nem diktatúráknak (nyugati mércével már azok vagyunk), mert amerikai törvények szerint nem bűncselekmény a túlzásba vitt szabad véleménynyilvánítás.


Az internetszolgáltatód (akitől magyar hatóságok könnyen jutnak adatokhoz) meg csak azt látja naplóállományban, hogy a Facebook oldalán jártál, de azt nem hogy ott milyen profilt csináltál, milyen lapokat látogattál, meg mit írtál, mert az eszközöd és a Facebook között https titkosított csatornán zajlik az adatforgalom.

2019. okt. 22. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

#1 vagyok:


Igen, alapból zárolta. Mégpedig azért mert túl rövid időn belül próbáltál ismét bejelentkezni, olyan földrajzi távolsággal, ami fizikai lehetetlenség!


MINDIG jelentkezz ki, és EGY NAPIG ne jelentkezz be ugyanarra a profilra!

Ha kiléptél egy profilból, és be akarsz lépni egy másikra, akkor előtte MINDIG!!!: Menü-New Identity!!!


Kamuprofilt soha ne használj valós IP-vel! (Pl:chrome)

Azonnal lebuksz! A Face azonnal tudni fogja hogy a kamuprofil melyik valós profilhoz tartozik. És egyáltalán nem biztos hogy szólni fognak, de figyelnek.


Azt a kamu fiókot amit letiltottak, kb 1 hónap múlva fel fogják oldani. Tudom. Nem érdekük törölni, de szabály szerint blokkolniuk kell egy ideig.

2019. okt. 22. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
A lényegi kérdésedre, miszerint lehet -e bajod belőle, a válaszom pedig: nem.
2019. okt. 22. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Troll kérdés.
2019. okt. 24. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!