Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mikor évül el ez az adósság?

Mikor évül el ez az adósság?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Öt évvel ezelőtt magánszemélyként kölcsön adtam egy másik magánszemélynek több millió forintot. Ügyvédnél szerződtünk erről, még pedig olyan módon, hogy havi részletekben törleszt 2019. november 1-ig bezárólag. Egyetlen részlet törlesztése sem történt meg, csak ígérgetés egyösszegű fizetésre, stb.


Jól értelmezem, hogy ez a szerződés még érvényes, és az öt éves elévülés csak 2019. november 1-én kezdődik meg, tehát 2024. október 31-ig behajtható az összeg?


2019. okt. 23. 12:44
 1/4 anonim ***** válasza:
82%
Pontos választ csak az ügyvéd ad.
2019. okt. 23. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ha perbe adod még az elévülés előtt akkor nincs mitől tartani. Szerintem ha ez ekkora összeg akkor mindenképp keress meg egy ügyvédet, hogy ő mondja meg mi a legjobb teendő és hogy meddig kell mindenképp lépj.
2019. okt. 23. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Ha időről időre felszólîtod, akkor sose évül el

Esetedben nov 2-án fizetési meghagyást adnék be

2019. okt. 23. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Az adósság nem évül el soha. Csak akkor ha az illető meghal és az öröksége nem fedezi.

A szerződésedben sem az adósság évülne el hanem az a lehetőséged szűnne meg hogy követeld.

Vagyis ha te nem foglalkoznál azzal hogy a másik nem fizette meg a tartozását pedig szólhattál volna neki, akkor 20 évvel később nem pattoghatnál hogy jaj, kamatos kamattal fizesse meg a tartozását.

vagyis ahogy előttem már írták, szólítsd fel a fizetésre, az adósság törlesztésére. Egy email vagy sms is megfelelő erre ha fel tudod mutatni a bíróságon hogy a másik meg is kapta.

Mindenképpen írj az adósnak hogy fizessen, még most! A felszólításodra november 1-ig van lehetősége fizetni gond nélkül, utána te már felléphetsz többlet követeléssel, hiszen a kölcsönt eddig az időpontig adtad neki a szerződés feltételeivel.

Ha nem fizeti ki november 1-ig a teljes összeget, akkor fordulj bírósághoz!

2019. okt. 23. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!