Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Apámnak soka tartozása van....

Apámnak soka tartozása van. Valószínűleg életevégéig sem tudja majd kifizetni. Ha majd meghal nekem kell tovább fizetnem az ő adóssagait? És ha igen akkor ezt hogya akadályozzam meg? Hogyan kell erről lemondani?

Figyelt kérdés

2019. okt. 27. 21:58
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Milyen tartozás? Hitel van valamin?
2019. okt. 27. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Ház
2019. okt. 27. 22:06
 3/19 A kérdező kommentje:
Nem ott lakom
2019. okt. 27. 22:06
 4/19 A kérdező kommentje:
Szóval én nekem mind1
2019. okt. 27. 22:07
 5/19 anonim válasza:
100%
Van testvéreid?
2019. okt. 27. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
Yes
2019. okt. 27. 22:10
 7/19 A kérdező kommentje:
1
2019. okt. 27. 22:11
 8/19 anonim válasza:
100%

Fő szabály, hogy örökös csak az általa örökölt hagyaték erejéig felel. Ha nincs örökölt hagyaték nincs felelősség. Az öröklésről örökhagyó életében kétoldalú megállapodással lehet lemondani, míg örökhagyó halálát követően csak visszautasítani lehet az örökséget. Ha minden örökös visszautasít az örökös a Magyar Állam lesz.Öröklés esetén az örökös csak olyan mértékig lesz felelős és tartozik helytállni, amennyit a hagyaték ér. Az örökség erejéig tartó helytállás a hagyatékra korlátozódik és nem értendő ide az örökös hagyatékon felüli már meglévő vagy megszerzett vagyona.


A testvér, mint örökös szintén az öröksége erejéig felel az örökhagyó tartozásaiért. Az örökösöknek lehetősége van a hagyatékot visszautasítani. Ha minden örökös visszautasítja a hagyatékot a Magyar Állam örökli azt.


Fontos tudni, ha az örökösnek kiskorú gyermeke van, a visszautasítást a gyermekre is kiható hatállyal kell megtenni az illetékes gyámhatóság jóváhagyása mellett.

2019. okt. 27. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%

nálunk is halt meg rokon hiteles ingatlannal, de ilyenkor van valami, hogyha meghal, akkor nem vagy kötelező elfogadni az örökséged, lemondhatsz róla, és akkor átveszi az állam. (mármint a hitelt meg az örökséget is viszi)

de ehhez minden örökösnek le kéne róla mondania. aki nem mond le, az megörökli.

2019. okt. 27. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:

Kicsit bonyolult ez nekem ez, de értem a lényeget. És köszi a valaszt.

Amíg él addig nem lehet lemindani? Előre?

2019. okt. 27. 22:21
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!