Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Komolyan vissza kéne fizetnem...

Komolyan vissza kéne fizetnem a próbaidőre kapott fizetést?

Figyelt kérdés
Egy nagy magyarországi cég egyik alvállalkozójánál dolgoztam Nyugat-Magyarországon. A cég nevét direkt nem írom és konkrét munkaterületet sem. Az történt, hogy felvettek állandóra, két hónap próbaidő kikötésével. Papírokat nem kaptam. Egy magánéleti probléma miatt én kicsit több, mint egy hónap után felmondtam, a fizetést előtte 3 nappal utalták, mondjuk nem is az egészet, mert a többit csak tizedike után adnák oda. A főnökkel beszéltem és azt mondja, hogy adjam vissza neki az egy havi bért, azt is megemlítette mellékesen, hogy Ukrajnában jó kapcsolatai vannak verő emberekkel.
2019. nov. 6. 22:00
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Csak azután az idő után kaptál fizetést, amiért ténylegesen meg is dolgoztál? Ha igen, akkor nem kell semmit se visszafizetni.


Egy havi fizetésért pedig nem fog embereket felbérelni, pláne nem külföldről rendelve, csak rád akart ijeszteni.


Szakítsd meg vele a kapcsolatot, ha pedig mégis interakcióba léptek csinálj nyugodtan hangfelvételt titokban. Csak törölt utána, ha nem szolgál bizonyítékul valami törvénytelenségre pl.: zsarolásra és egyebekre.

2019. nov. 6. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Előre nem utalnak fizetést. Ha kicsit több mint 1 hónap után felmondtál, akkor a bent töltött 1 hónapra kaptad a fizetést.

Egyébként meg valószínűleg (ha igaz is amit mond a főnök) többe kerülne a főnöknek a verőembereket kifizetni, mint amennyi az 1 havi fizetésed.

2019. nov. 6. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

A próbaidő azért van, hogy vissza lehessen lépni.

A faszinak hülye humora van, egy verőember napidíjat valszeg több, mint a te havi Béred.

Egy ledolgozott hónapnyi bér jár neked.

2019. nov. 6. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Ugyan . A papírok szerződés miatt és a fenyegetésért jelentsd fel .
2019. nov. 6. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Igen, a ledolgozott egy hónapot fizette ki. Nekem is az volt a gyanúm, hogy ez csak fenyegetés, csak azért elég durvának tartom, ilyennel még nem találkoztam. Telefonszámát letiltottam.
2019. nov. 6. 22:23
 6/12 anonim ***** válasza:
Nálunk Kaposváron egy gyár csinál állítólag ilyet, aláírsz 3 hónap próbaidőt és ha Te lépsz ki ki kell fizetned, ha ők tesznek ki ők fizetnek. Én sem és ismerőseim sem értik, de interjún mondták. Bácsi csak úgy szaladt ki a cégtől, mert félt, hogy valamit aláiratnak vele :D.
2019. nov. 6. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
72%

Azért az érdekes, hogy te nem kaptál saját példányt a szerződésből. Ehhez mindig ragaszkodni kell, mint ahogy a munkaköri leíráshoz is.

Az is fontos, hogy a szerződés megfeleljen legalább az alapkövetelményeknek, meg van határozva, hogy minek kell minimum benne lenni, ezt most inkább nem sorolnám, barátod a google.


Azért remélem, hogy elolvastad legalább, hogy mit írtál alá, vagy még ehhez sem volt eszed?! Bár így utólag nehéz bizonyítani, ráadásul hamisíthatnak, amit akarnak, ha ügyesen tudják a kézírásodat másolni, akkor te aztán mondhatsz akármit.


VISZONT azt megjegyzem, hogy azok a szerződéspontok, amik törvénytelenek, érvénytelenek, vagyis olyan, mintha nem lenne benne a szerződésben.

2019. nov. 7. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Semmit nem írtam alá, szóban egyeztünk meg és akkor nem említette a főnök, hogy ilyen van.
2019. nov. 7. 07:37
 9/12 anonim ***** válasza:
58%
Semmit sem kell visszafizetned. Ha csak egy napot is dolgoztál próbaidőn, a munkáltató azt is KÖTELES kifizetni. Ajánlom, telepíts fel a telefonodra egy hívásrögzítő alkalmazást, ami automatikusan rögzít, minden beszélgetést.
2019. nov. 7. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

igen, a hívásrögzítő jó lenne, csak a srác letiltotta.

A négyszemközti beszélgetéseket is rögzíteni kellett volna.

Én mindig ragaszkodnék az írásbeli szerződéshez, pont azért, hogy ne legyenek félreértések. Utólag hogy tudod bebizonyítani, hogy miben állapodtatok meg? Ha nem akar írásban szerződni, akkor ott valami nagyon sántít, és én hagynám a fenébe azt a munkát.

2019. nov. 8. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!