Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Feltételes módban Ha valaki...

Feltételes módban Ha valaki megüti az egyik közeli hozzátartozómat (gyerek, barátnő/feleség) és ugyan én nem vagyok jelen de az eset/feljelentés után és azt az alakot álba vágom azt mennyire nézik enyhítő körülménynek?

Figyelt kérdés

Azaz ez esetben nem jogos önvédelem vagy más ember védelme történt hanem egy bántalmazás utáni fogat fogért eset...

ez esetben én rosszabbul járhatok mint az aki elsőnek ütött? Ráadásul egy gyereket vagy nőt



2019. nov. 23. 12:42
1 2 3
 1/24 A kérdező kommentje:
Mind ez nem történt meg csak elgondolkoztam ha valaki bántalmazná az én szerettemet aki nyilván nem tudja megvédeni önmagát és semmi rosszat nem tett, nyilván nem tudnám szó nélkül hagyni... hiába van a rendőrség... :/
2019. nov. 23. 12:45
 2/24 anonim ***** válasza:
81%

Elővesznek önbíráskodás/testi sértés miatt.

És igen, járhatsz rosszabbul pl ha ő csak egy pofont adott a gyereknek, te meg mondjuk betöröd az orrát/ eltöröd az állát.

Megjegyzem jogosan büntetnének meg szerintem is, mert ebben az esetben nem is védesz meg senkit és még csak azt sem mondhatjuk, hogy felindulásból cselekedtél.

2019. nov. 23. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 A kérdező kommentje:

De nyilván egy kisgyerek vagy egy nő másnak számit mint egy fèrfi a férfi ellen valamint akkor mi van ha én felindulásból csinálom mivel pont akkor tudom meg? És tényleg ez csak példa 😅😂

A pofon is tud elég szépen fájni főleg ha egy férfi üti meg a not elég erőssen vagy a kisgyereket

2019. nov. 23. 13:02
 4/24 anonim ***** válasza:
90%
Kezdjük azzal, hogy ott se voltál az esetnél, azt se tudod mi tőrtént, csak az egyik fél elmondásából, ami vagy igaz, vagy nem. Nem hinném, hogy enyhítő körülmény.
2019. nov. 23. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
90%
Rohadtul nem szàmìt egy nő màsnak, mint egy fèrfi, a törvèny nem tesz különbsèget nemek között.
2019. nov. 23. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 A kérdező kommentje:
Bocs de tesz különbséget egy 80 kilós férfi és egy 40 kilós nő között
2019. nov. 23. 13:17
 7/24 A kérdező kommentje:
4-es Nyilván tanúk is lennének rá valamint a jelentés már megtörtént
2019. nov. 23. 13:18
 8/24 anonim ***** válasza:
100%
Az a baj, hogy itt most megint az érzelmek vizatkoznak a joggal, aminek sok értelme nincs...
2019. nov. 23. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 A kérdező kommentje:

Bántalmazás esetén nézik hogy ki micsoda ki az elkövető ki az áldozat mert az esetet súlyosbítják ha az egy kis törékeny 40-45 kg épphogy felnőtt nô vagy kiskoru és egy 80 kilós ki ért férfi

Viszonyítva van a testalkat a nem az erő és a kor szempontjai

Valamint a tehetetlenség is...

2019. nov. 23. 13:22
 10/24 A kérdező kommentje:

Igen itt az érzelmek állnak szembe a törvénnyel mivel nem önvédelemből van szó

Azonban az 5-ős rosszul tudja...

2019. nov. 23. 13:23
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!