Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Tb szigorítás lép érvénybe?

Esperanza18 kérdése:

Tb szigorítás lép érvénybe?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Mint mindenki, én is hallottam hogy szigorítanák a tb-t és akinek több, mint 3 hónap tartozása van, az csak készpénzes fizetés ellenében részesül ellátásban. Én az egyetem elvégzése után 2 évig (2016-2018) nem fizettem tb-t, utána dolgoztam több mint egy évig, majd teherbe estem. Augusztus óta táppénzen vagyok, 2 héten belül megszületik a kisbabám. Ez a törvény ugye csak jövő nyáron lesz érvényes, az én szülésemet még nem érinti? Valamint hogyan tudom rendezni a fennálló tartozásomat? Előre is köszönöm a válaszokat!

2019. nov. 28. 19:22
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
65%
Van részletfizetés.
2019. nov. 28. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:
Juhuu :)
2019. nov. 28. 19:58
 13/15 anonim ***** válasza:

Bemégy a NAV-hoz. Elmondod mi a gondod. Adnak egy nyomtatványt, amin kitöltöd mettől meddig nem volt fizetve, kapsz csekket és befizeted.

Ha nem vagy biztosított továbbra sem, akkor folyamatosan küldik egy évre előre a csekket, te pedig havonta fizeted az adott évre megállapított havi összeget.

Idén 7500/hó. Jövőre tuti emelik.

2019. nov. 28. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
47%

Rosszul közelítitek meg a kérdést. Itt, a TB-nél is pont az a baj, hogy amit mindenkinek fizetnie kellene azt sokan még sem fizetik be. Emiatt kevés a pénz a kasszában és azoknak is kevesebbre jut belőle, akik viszont rendesen fizetik.

Havi 7500 forintot kell befizetni annak akinek nincs hallgatói jogviszonya, jövedelme amiből vonják a járulékot vagy nem számít másképpen biztosítottnak (kismama, nyugdíjas, gyerek stb.). Napi 250Ft cserébe azért hogy ingyenesen minden ellátásra jogosult lehessen.

Viszont ha én ezt a napi 250 Ft-t nem fizetem be mert nincs kedvem, de n is járok orvoshoz, engem is megműtenek ha kell, akkor azt bizony NEKTEK kell kifizetnetek. Vagy amiatt hogy nekem is meg legyen a szükséges ellátásom, NEKTEK nem jut pénz az egészségügy fejlesztésére.

Így is rossznak tartjátok a szigorítást? Hogy nekem 3 hónap nem fizetés után már ne járjon ingyen minden ellátás, miközben TŐLETEK meg mindig levonják a járulékot, ennél sokkal többet? Tényleg olyan rossz és embertelen dolog lenne elvárni, hogy a napi 250Ft-t, havi 7500Ft-t én is kifizessem, miközben nektek a fizetésetek 7%-t vonják le egészségbiztosítási járulékként? Még a minimálbérből is 10430Ft a levont TB járulék.

Valóban mások helyett akartok fizetni az idők végezetéig? Nem kellene valahol határt szabni, mondjuk a 3 hónapnál?

2019. nov. 28. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
0%

"Vagy amiatt hogy nekem is meg legyen a szükséges ellátásom, NEKTEK nem jut pénz az egészségügy fejlesztésére."


Ez az ország már elég rég óta megkeresi a rávalót, hogy tisztességes EÜ szolgáltatásban részesüljön. Arról van szó csak, hogy orbán és bandája még mohóbb, több pénzt akar ellopni. Valamint az a másik mögöttes cél, hogy a "fizetős" EÜ felé terelje az embereket.


Az országnak van egy közös egészségvagyona, amely így sem túl rózsás állapotú. Ha az alapszintű EÜ ellátásból kirekesztődnek azok, akik valamiért átmenetileg nem képesek fizetni, akkor ez a közös EÜ vagyon mint értékpotenciál, csorbul. A kirekesztettek még rosszabb EÜ állapotba kerülnek, netán meg is halnak. Ha nem halnak meg, akkor is, a munkaképességük sok esetben rosszabb lesz a korábbinál.

Pl. Kanadában és más országokban is, az EÜ ellátás egy jövedelemtől független, alanyi jog.


Az sem mellékes, hogy az EÜ nem kizárólag a TB befizetésekből van finanszírozva. Ehhez még sok száz milliárd forint társul, klf adókból, ÁFA befizetésekből. Tehát, olyan személy itt nincs, aki ne fizetne a TB ellátásért, legalább közvetett úton. Őket ez a rendszer egyszerűen meglopná.


Az államnak vannak bevételi forrásai bányajáradékokból, koncesszióból, jövedéki termékekből, VÁM-ból, erdőgazdálkodásból, bányakincsekből, egyebekből. Ezek a bevételek arra fordítandók elsődlegesen, hogy az ország lakosságának egészségügyi szükségleteit fedezzék. Nem lopni, rabolni kell, meg a haverokat gazdagítani, hanem, a szociális rendszert szinten tartani, esetleg fejleszteni. Mert orbán most azon van, hogy visszabontsa ezt.

2019. nov. 29. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!