Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mit lehetne az ilyen beteg...

Mit lehetne az ilyen beteg emberrel csinálni?

Figyelt kérdés

Egy felnőttképzésre járok, és egy vegyes életkorú osztályba járok. Van egy 30 éves nő, aki rendkívül visszahúzódó és zárkózott, így megismertem és felajánlottam a segítségemet, majd egy idő után megosztotta velem azt, hogy van egy 4 éves gyermeke és a volt párja állandóan bántalmazta, megtiltott neki mindent és szolgaként bánt vele, de a mai napig is sms-ben zaklatja és fenyegeti halállal a nőt. Épp a mai nap küldte el az sms-t, hogy megint ilyeneket ír. A szüleinél lakik a nő, de állítólag átszokott menni és beveri az ajtót, de a rendőrök nem tudnak mit tenni neki.


Ebben az esetben mit lehetne tenni? Az ilyen degenerált embereket hogy lehetne oda juttatni, ahova valóak?



2019. dec. 6. 22:51
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:

Ezt mondtam neki én is, hogy nem tudom elképzelni, hogy a rendőrök nem tudnak mit tenni ebben a helyzetben, és hogyha beviszik, akkor ki is engedik, mert "ismerik már". De az este folyamán elmondta, hogy megsajnálta és fél tőle, továbbá, hogy segítsek neki ebben. Erra a válaszom az volt, hogy ebben nem tudok mit segíteni, hisz neki kell eldönteni, hogy mi a fontosabb, a megsajnálás és egy életet félelemben él le, vagy a sittre juttatja az ilyen férget és nyugodtabb életet élhetnek. (Vagy tudnék valamiben segíteni?)


A szüleit nem ismerem, csak annyit tudok róluk, hogy az apja fél attól a baromtól.

2019. dec. 7. 09:07
 12/17 anonim ***** válasza:
52%

Ezt a problémát csak szakemberrel lehet elhárítani.

Amíg ez az ember nem hal meg, addig a te problémád is lesz, főleg ha el kezded húzogatni az asszonyt.

2019. dec. 7. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:
Nem célom semmilyen kapcsolatot létesíteni vele.
2019. dec. 7. 09:49
 14/17 anonim ***** válasza:
0%

Ennyi kevés a konkrét szakértőnek is, hogy megítélje a helyzetet. Ennyiből csak dilettánsok fognak ötleteket adni.

A rendőrség gyakran tényleg tehetetlen. Ma errefelé nagyon sok minden függ az adott személyek (itt pl. az illetékes rendőri állomány) emberi minőségétől, képességeitől. A törvény azonban annyira gagyi, hogy sok esetben tényleg nincs jogalapja a rendőrnek.

Ma egy végletekig erőszakos ember ellen tenni rendkívül nehéz. Sikerülhet találni rámenős, nagy tudású szakértőt. Kevés rá az esély. Megfelelő viselkedéssel esetleg el lehet érni, hogy a pasasnak ne fűződjön (lelki) érdeke a zaklatáshoz. Ehhez nagyon otthon kell lenni a pszichológiához. Kevés esélyű. Ezen felül lehet anonimmá válni, ehhez mindössze némi pénz kell. El lehet menni másik településre, másik munkahelyre nyom nélkül. Aki ezt meg tudja valósítani, nyerhet. De nem könnyű, szakmától is függ.


Egyszóval, bizonyos körülmények között a dolog csak csodaként oldódhat meg. Ez borzasztó, de ma ilyen Magyarország.

Az ukrán szakemberek javaslat erősen rövidlátó szemlélet. Lehetne jó, ha biztosítva lenne, az utána való azonnali távozás vagy némasági fogadalom. Különben felbujtóvá válik az anya, és még a gyermekét is elveszíti. Értsd, az ország kapott egy majdani senkiházit e ma még jóravaló gyermek formájában.

2019. dec. 7. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 árokpart ***** válasza:
34%
Butaság, hogy semmit nem lehet vele tenni. Sokkal kisebb dolgokért is beszállítanak valakit a pszichiátriára ha ön és közveszélyes. Ezért nem értem, hogy hogyan lenne a törvény tehetetlen. Sőt olyannyira szabályozzák már ezt a dolgot, hogy pl. ha a szívgyógyszereimet gondolnék egyet és nem szedném simán önveszélyesnek minősíthetnek, sőt azért is ha valaki pl. nem megy el kontrollra ( 1997 egészségügyről szóló törvény 197. pontja) ezért nem értem, hogy egy bántalmazásnál hogyan történhet az meg, hogy nem csinálnak semmit.
2019. dec. 7. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
45%
15-ös, az általad említett § a pszichiátriai betegekről szól, nem rólad. És nyilvánvalóan nem szállítanak be a pszichiátriára, ha nem veszed be a szívgyógyszeredet, ugyanis az orvosi kezelés saját döntési jogod. Az önveszélyesség öngyilkossági szándékot jelent, nem szívgyógyszert.
2019. dec. 7. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
0%

Javaslom mindazoknak, akik úgy vélik, a probléma egyszerűen megoldható, ne pofázzanak, hanem intézkedjenek. Van rá mód.

Az eredményről szóló beszámolókat szívesen olvasom. Aki legalább egy évre volt képes megnyugtató eredményt elér(et)ni, szóljon, egy megbeszélt helyen személyesen jutalmazom meg.

2019. dec. 8. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!